060-EA Train Croatia - ACME 60204

Mon

 
Osoblje foruma
:pozdrav:
evo, obzirom da jeu drugom pokušaju došla čitava, prvo sam ugradil esu v5 dekoder (da, ide sa donje strane pločice a pošto su žice kratke pa se baš neda odmaknut, odlemil sam jednu stranu žica pa je išlo bez "pogađanja") .
Moram ovdje na žalost reć i da ga je ESU fino iz................... sa tim dekoderom, barem kaj se tiće mapiranja funkcija; po meni totalni korak "u rikverc" u odnosu na v4, zakomplicirali do nemere dalje, no, nakon sat vremena igranja sam dobio što sam tražio; prednja glavna na f0, zadnja crvena na f0 + f1, gornja na f2 i "duplo A/sva bijela na obje strane" na f5.
A pošto smo jućer odradili i malu probu, evo video:

Ako se ne varam ovo je prvi video-snimak ove lepotice. :aplauz:
Još da je snimatelj držao mobil vodoravno a ne uspravno, video bi dobio čistu 10-ku; ovako samo 9. :palac_gore:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Da, sa programatorom ide lakše, sreća pa imam taj cirkus. A nekako imam feeling da je to kompliciranje i napravljeno sa ciljem poboljšanja prodaje istog :)

I da, makina u stvarnosti izgleda vrhunski na maketi a i fino vozi :)
To sigurno. To im je marketing. Loše upute odnosno bazične... I onda nema druge nego kupiti programator.
ESU marketing je savršen.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Zato ti treba ESU programator.
Do ESU 4.0 moglo se švercati bez programatora ali sada s ESU 5.0 je totalno prekompliciran za ručno mapiranje.
Kad pogledaš txt file onda ti padne mrak na oči koliko mapiranje ima CV postavki (funkcija, output, logika, sound + fine tuning) :cool_2:
Evo najkompletnijeg esu manuala naravno neslužbenog. Ako nekom treba neka ga skine dok ne nestane.
Šteta što ESU nije napravio savršen prateći dokument a ne neke improvizacije i prisililo entuzijasta da to isprave.

Jako dobro je obrađena tema je Sound Modelinga.

Evo linka.

[/URL]
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo najkompletnijeg esu manuala naravno neslužbenog. Ako nekom treba neka ga skine dok ne nestane.
Šteta što ESU nije napravio savršen prateći dokument a ne neke improvizacije i prisililo entuzijasta da to isprave.

Jako dobro je obrađena tema je Sound Modelinga.

Evo linka.

[/URL]
Link ne radi direktno zato jer je forumska platforma automatski zalijepila dvije dodatne URL zagrade. Kopirati link i ubaciti ga u google
 

robogovi4

Poznati forumaš
Na našu žalost kamerman nije profesionalac, međutim strastveni je digi-expert. Makina izgleda moćno i ako Goran nađe dobrog kamermana - U-tube video bit će privlačan svim modelarima malih željeznica u globalnom smislu ! Naprijed naši !
Je, je, upozorili smo mi "kamergorana" da okrene mob kak se spada, al neće slušat, treba ga za uši nategnut. Probal sam popravit kolko se dalo al na žalost tak je kak je.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Evo i meni i kolegi Đinu je stigao Plux22 LokPilot, stvarno, mapiranje funkcija je zakomplicirano na n-tu potenciju. :glup
Nisam imao volje istraživati što su CV A, B, G itd. i kako ih upisati, pa sam skinuo jumper da krovne farove palim sa F5, a glavni farovi su za sad u smjeru vožnje.

Ali model stvarno lijepo vozi, malkice je bučan motor kod kretanja, možda se može što poboljšati sa onim K i I parametrima. Još jedna stvar koja nije najsretnije riješena - nema kinematike kod kopči, stvarno čudno kod novog modela. U uskim zavojima i s kratkim kopčama već sam imao problema, odbojnici se zapletu i vagon ili lokomotiva iskoče iz tračnica.

No sve u svemu jako sam zadovoljan, lokomotiva u 1:87 koja se gotovo svakodnevno vidi u mom gradu. :cool1:

 

robogovi4

Poznati forumaš
Hvala za savjete, molim fotografiju lokomotive od ispod a ako se nekome da izmjeri visinu postolja s rubom kotača.
Nema nikakve šanse stavit skiju dolje, pre malo mjesta, jedino komplet pogonsko postolje prepravljat. Mislim da ću napravit jedan "hibrid"; dobije zadnji kuplung sa jednopolnim "strujićem" na koji se onda fino kopća prvi vagon sa skijom i isto takvim kuplungom i problem riješen. Još dodam od ispod lokse jen on/off/on mini prekidač pa biraj: 2 ili 3 šine :)
 

romi

Član foruma
Robi stari lisac zna kako se rješavaju problemi, no to vrijedi samo za kompozicije. Tako da baj ,baj malecka !!!
 

Mon

 
Osoblje foruma
A kako stoje stvari sa zvukom?
NIsam baš upoznat sa ovim Plux22 dekoderima; jel se mogu naručiti i sa zvukom? I jel bi onda došli zajedno sa već ukopčanim zvučnikom ili se isti prikopča kako šema pokazuje, sa kontaktom označenim na pločici?
I možda najvažnije: jel postoji zvučni dekoder sa 060EA zvukom? Ja nisam baš imao sreće sa Googlanjem... :neznam:

40-0096-4 CFR 060 EA - Amintiri Feroviare 10011 - 20210131_13434frg.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mon, koliko se sjećam nisam video najave ikakve EA060 sa zvukom, znači broj 69... ali možda i postoji. Trebalo bi pitati romune ako se kod njih može dobiti dekoder sa zvukom.
Oko Plux22 konektora pa kaj se mene tiče je možda čak i malkice bolje nego 21 MTC jer kod poslijednog se nisu mogli sasvim dogovoriti kako je s AUX izlazi (da li bi trebali biti logički ili jakostni). Plux22 ima inaće sve izlaze kao 21 MTX, a manji Plux-i (16 i 22) neke izlaze manje. Cijena ESU LokSound dekodera ti je ista za 21MTC i Plux22.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh