Acini autići za maketu

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Danas mi je stigao ovaj prelepi Merdžovan bus poklon od kolege Pejca:ples2::ples2::ples2::ples2::ples2::naklon:

Verujte na rec ,da nisam nikada dobio ovako zapakovan model,pa cu da se dobrano namucim da spakujem i ja moj poklon za Niš:dada: Za primer svima kako treba da se zapakuju modeli:respect:

P1670699.JPG

P1670702.JPG

P1670704.JPG



Doneo postar jutros i postarina free. Hvala Pejc :pivo:Prelep je :palci_gore:

P1670706.JPG



Napravio mi problem,jer sada moram da uzvratim :dada:P1670711.JPGjer sada


Uz njega sam nabavio i dva busa koje ce zajedno sa Pejcovim dobiti pogone i preci iz statike u pokretne modele:dada:


Modeli su sa gumenim tockovima jer samo takvi mogu da teraju po mojoj maketi.

Nas par kolega sto nas interesuju takve prerade smo dosli do saznanja da pojedini proizvodjaci prave svoje modele sa gumenim točkovima.

Tacije do sada sam samo ove dve firme nasao a to su "Rietze" i Pejcov "Realtoy"

Eto malo utede ce biti i sa te strane....


 

Pejc

Veteran foruma
Danas mi je stigao ovaj prelepi Merdžovan bus poklon od kolege Pejca:ples2::ples2::ples2::ples2::ples2::naklon:

Verujte na rec ,da nisam nikada dobio ovako zapakovan model,pa cu da se dobrano namucim da spakujem i ja moj poklon za Niš:dada: Za primer svima kako treba da se zapakuju modeli:respect:

View attachment 94251

View attachment 94252

View attachment 94255



Doneo postar jutros i postarina free. Hvala Pejc :pivo:Prelep je :palci_gore:

View attachment 94253



Napravio mi problem,jer sada moram da uzvratim :dada:View attachment 94254jer sada


Uz njega sam nabavio i dva busa koje ce zajedno sa Pejcovim dobiti pogone i preci iz statike u pokretne modele:dada:


Modeli su sa gumenim tockovima jer samo takvi mogu da teraju po mojoj maketi.

Nas par kolega sto nas interesuju takve prerade smo dosli do saznanja da pojedini proizvodjaci prave svoje modele sa gumenim točkovima.

Tacije do sada sam samo ove dve firme nasao a to su "Rietze" i Pejcov "Realtoy"

Eto malo utede ce biti i sa te strane....
Hvala na lepim rečima kolega Aco :)
Dugogodišnje iskustvo u pakovanju i želja da se ostavi malo prostora kuririma da sadržinu paketa oštete ;)
Za mene je dovoljno to što će od nepokretnog modela to da postane ljuta mašina :)
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Zaboravio sam da napisem da mi je to plan. Ti Mon imati natprirodne moci..Čitati misli:hihihi:

Ovoga Pejcovog oblacim u NIŠ EKSPRES to je sigurica. Ova mecka ide u Lastu.Hvala Mon,sto si mi jednu dilemu resio.:dada::palci_gore:Setra je mislim bila zastitni znak PUTNIK.a.
 
Last edited:

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Kada smo kod buseva.Nekada davno kada sam bio decak,hteo sam da budem vozac autobusa i djubretarac.:hahahaha:Djubretarac zato sto mi se svidelo da se vozim na onoj platformi za radnike:hahahaha:A vozac busa,zato sto sam se divio tim soferima kako motaju volan:respect:U to vreme se bas motalo :hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:

Danas na jednoj berzi,kupih ovaj stari Neoplan.:ples2::ples2::ples2::ples2: To je isti bus sa kojim sam se vozio kada sam bio taj mali decak.Dobro sam ga upamtio:dada:

Sa tim svemirskim brodom smo putovali na Mali Losinj. Najuzbudljivija deonica nastupa kada se ukrcamo na trajekt u Rijeci i kasnije preko Cresa pravac Lošinj.Mislim da je tako bilo tada...Sada vidim da trajekti idu drugacije,ili se varam:neznam:Nisam siguran da je tako.

Jos pamtim te bravure kada se uskim krivudavim pitevima na ostrvu, mimoilazimo sa drugim vozilima a dole provalija.Nema ograde bankine pa bus dobrano prednjim delom bukvalno visi nad provalijom,da bi se na krivini mimoisao sa vozilom.:respect::naklon:

Eto.... pre par dana postavih pitanje sa slikom ovoga busa Pejcu,dal mozda ima ovakvih starih modela u Ho,kad ono danas na berzi se prodaje ovaj dekica.
Jedina mana sto nije u ho merilu.

Prodavac kad je rekao negde oko 15 eur nije ni zavrsio recenicu ,izvadio sam da platim.......eeeeee a mogao je da trazi koliko je hteo,jer sam bio spreman na sve,samo da ga se docepam:yes



Eto pitanja da nebude off!

Dal ima ovaki model u HO?

P1670749.JPG

P1670752.JPG
P1670759.JPG


 

IvanM.

Član foruma
Haha...vec si ga raspakovao....inace osoblju na forumu da saopstim da sam imao priliku da upoznam Acu, interesantan i zanimljiv karakter.
Kad je kupovao rekoh mu: pa sto se bar ne cenka berza je, uostalom....ni da cuje...cak je hteo da menja i zenin auto za bus u treuntku ...:slinim:




Kada smo kod buseva.Nekada davno kada sam bio decak,hteo sam da budem vozac autobusa i djubretarac.:hahahaha:Djubretarac zato sto mi se svidelo da se vozim na onoj platformi za radnike:hahahaha:A vozac busa,zato sto sam se divio tim soferima kako motaju volan:respect:U to vreme se bas motalo :hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:

Danas na jednoj berzi,kupih ovaj stari Neoplan.:ples2::ples2::ples2::ples2: To je isti bus sa kojim sam se vozio kada sam bio taj mali decak.Dobro sam ga upamtio:dada:

Sa tim svemirskim brodom smo putovali na Mali Losinj. Najuzbudljivija deonica nastupa kada se ukrcamo na trajekt u Rijeci i kasnije preko Cresa pravac Lošinj.Mislim da je tako bilo tada...Sada vidim da trajekti idu drugacije,ili se varam:neznam:Nisam siguran da je tako.

Jos pamtim te bravure kada se uskim krivudavim pitevima na ostrvu, mimoilazimo sa drugim vozilima a dole provalija.Nema ograde bankine pa bus dobrano prednjim delom bukvalno visi nad provalijom,da bi se na krivini mimoisao sa vozilom.:respect::naklon:

Eto.... pre par dana postavih pitanje sa slikom ovoga busa Pejcu,dal mozda ima ovakvih starih modela u Ho,kad ono danas na berzi se prodaje ovaj dekica.
Jedina mana sto nije u ho merilu.

Prodavac kad je rekao negde oko 15 eur nije ni zavrsio recenicu ,izvadio sam da platim.......eeeeee a mogao je da trazi koliko je hteo,jer sam bio spreman na sve,samo da ga se docepam:yes



Eto pitanja da nebude off!

Dal ima ovaki model u HO?

View attachment 94329

View attachment 94330
View attachment 94335

 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Haha...vec si ga raspakovao....inace osoblju na forumu da saopstim da sam imao priliku da upoznam Acu, interesantan i zanimljiv karakter.
Kad je kupovao rekoh mu: pa sto se bar ne cenka berza je, uostalom....ni da cuje...cak je hteo da menja i zenin auto za bus u treuntku ...:slinim:
hahahah u pravu si ..Niko ga nije ni pogledao a prodavac je hteo da ga se resi sto pre.Ne znam ja da se cenkam. Ili kupim i ne pitam šta kosta ili samo zakovrnem očima i isplazim jezik kada spomenu cifru.Trece nema.

Ona Setra je bila dzabana za 250 eur ali sam samo isplazio jezik :hahahaha:
Dzaba prodavcu i da je spustio na 20eur,kada se u njemu vozio moj deda. Da su bili pametni pa da zamene cene.

Drago mi je da smo se malo druzili i naravno da spomenemo i kolegu Milosa koga sam drugi put video i sve reci hvale za obojicu.

Totalne ste vezare za mini zeleznice,ali vidim da ce te brzo da savladate sve.:hihihi: Ima da nam drzite lekcije :dada:
Tebe vidim u elektronici dok je Milos pokazao zavidno znanje i talenat za slikanje i vajanje.:palci_gore:

Samo se drzite foruma i pitajte sve sta nije jasno.

Odosmo malo u aut ,ali nema veze kad moderatori ne zalaze u ove teme :hihihi:
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Au Aco,pa voleo bih i ja da imam takvog drugara...bojim se da kombi nije tvoja epoha...a znas odlicno ko skuplja V i VI....:-D
Nema vise tih podela.Sinu se dopao ovaj WV Crafter a na mladima svet ostaje....danas sam ga probao na stolu:ples2::ples2::ples2:.Nedam ga za zivu glavu a tek sto je poklon!!! Mogu da dodjem u goste pa da ga pustim na tvojoj maketi,ali saobracajna je na moje ime.:pivo:
 

Miloskalezemun

Član foruma
Nema vise tih podela.Sinu se dopao ovaj WV Crafter a na mladima svet ostaje....danas sam ga probao na stolu:ples2::ples2::ples2:.Nedam ga za zivu glavu a tek sto je poklon!!! Mogu da dodjem u goste pa da ga pustim na tvojoj maketi,ali saobracajna je na moje ime.:pivo:
Hahaha ma zezam se....ja bih lokomotivu mozda i dao ali drumska vozila tesko...
Car system je extra fora,po meni ko nije poceo da pravi maketu bilo bi glupo da nema par metara drumske staze...
Imam jednog dobrog majstora za WV ako ne daj boze nesto bude trebalo....p.s. Za moju maketu bi ti trebao zeleni karton
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh