ŽS ACME 55076 (AB Z2, B Y) / ACME 52889 (Z2)

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
ACME 2012, set 55076 sa ŽS vagonima :
ZS.jpg
 

damir661

Veteran foruma
Prvi ŽS modeli, napokon, još uvek ne mogu da poverujem klopa .

Inače obe slike su sa Avale za Prag, negde 2009-2010.
 

Nikolas

Član foruma
Eh, da je jedini lapsus... :zvizdi:

Ali nema veze poravice oni to, samo da pozure, jer ce ovi vagoni i na ZS uskoro biti pravi raritet :plaza:!
 

damir661

Veteran foruma
Odlicno izgleda, na prvi pogled nemam sta da primetim, osim mozda da su okviri prozora malo deblji nego sto bi mozda trebalo, pa se zato crni rubovi slabije vide, ali sta je tu je. Jedva cekam da ih uzmem u ruke.

Y isto, sve ok.
Dobri za Avalu (2009-2010), za Savu (2009-2010), za 450/451 Beograd-Sarajevo, za 335/334 BG-Skopje-Solun, i za barske vozove.
Ne znam kako da shvatim izostanak Avale i YU express III:(
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Odlicno izgleda, na prvi pogled nemam sta da primetim
Za oči će vjerojatno najviše zapeti ova odstupanja u dimenzijama WC poklopaca na krovu, koji su premali.
Ali, sve u svemu, model izgleda ok.
 

wiggum

Veteran foruma
A evo još malo:
ACME_55076_ABlm_Gangseite.jpg


ACME_55076_ABlm_Abteilseite.jpg


ACME_55076-2_Detail1.jpg


ACME_55076_B_Gangseite.jpg



ACME_55076_B_Abteilseite.jpg


ACME_55076-1_Detail1.jpg


Više slika na http://www.reisezugwagen.eu/?p=14330
 

Zoki

Član foruma
Lijepi su, a prolazili su kroz Zagreb. Vjerojatno ću ih kupiti. Za "Savu" 210 ili "Ciriha" 414.
 

wiggum

Veteran foruma
Lijepi su, a prolazili su kroz Zagreb. Vjerojatno ću ih kupiti. Za "Savu" 210 ili "Ciriha" 414.
I ABlm isto? Nebih baš rekao (s ovom revizijom '09.-'13. sigurno ne). On je vozio na Avali i u unutarnjem prometu. Čak sam za ŽS WReelm čuo da je prošao nekoliko puta na Savi kroz HRV, ali za ovaj Z2 nikada. Zašto su ova 2 vagona u setu? B treba svima, ABlm skoro nikome.
 

damir661

Veteran foruma
ABlm je bio gotovo redovan na Avali u periodu 2009-2010, kada su masovno poispadali Z1 vagoni zbog isteka revizije, a cesto se znalo da na Avali budu i dva ovakva ABlm i jedan obicni B.

Oba vagona su kroz HR prolazili na vozu 450/451 od Tovarnika do Samca. Ne znam da li je ikada zaglavio na Savi, ja ga licno nikad nisam video.
Vozili su jos na barskim i vozovima za Skopje/Solun.
U toj boji postoje samo 4 njih sa brojevima 505,600,622,640
 

Zoki

Član foruma
Vozio je kako kaže Damir na Sarajevskom 450/451 i prolazio kroz Hr od Šida do Šamca, a na Savi je bio kad je bio u narančastoj boji dok je Sava još bila 290/291
... Čak sam za ŽS WReelm čuo da je prošao nekoliko puta na Savi kroz HRV, ali za ovaj Z2 nikada. Zašto su ova 2 vagona u setu? B treba svima, ABlm skoro nikome.
Treba pitati čitače Mappera jesu li ga uočili na 210/211, jer ja nemam vremena to pratiti. ABlm je bio, sad točno koji broj nisam vidio, uglavnom, u sivoj boji je bio. Znači da je taj tip vagona u toj boji bio kod nas. I to je razlog da ga kupim. Pa kupio sam i MAV vagone tip Z od CAF-a i Goše, a nisu baš svi bili kod nas, a vozili su na "Venezia Exp".
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh