ACME 24500 - HŽ Y

nik

Veteran foruma
Jel ti to stvarno misliš, da su išli brusiti krovove za produkciju 150+ vagona? :hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:
Vjerojatno su samo upotrebili alat sa nekog vagona, koji ima poklopce za vodu i dva luftera, za ostale su vjerojatno izbušili rupe i stavili luftere tamo plus senzor. Brže, jednostavnije i puuuuuuuno jeftinije. A rezultat je bolji nego brušenje.
Nisi dobro gledao o kojem je vagonu riječ. Naime ovaj vagon NEMA poklopce za vodu a alat za glatki Y krov bez ičega ne postoji. :D
Obrusiti red luftera na krovu nije neki problem ako se napravi šablona u koju se krov umetne pa to odradi unapred isprogramirana freza dok bi mehaničko uklanjanje poklopaca bilo puno zahtjevniji posao jer je riječ o dosta velikoj i zakrivljenoj plohi (lufteri su uski i uzdužno postavljeni pa ih kod brušenja možemo aproksimirati ravnom plohom odnosno jednim, do 2-3, prolaska brusnog/reznog alata).
10o1t2e.jpg

Foto: Sky
 
Last edited:

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ja još uvijek mislim, da nisu išli brusiti krov i prema Tvojoj fotki ja bih prije rekao, da su napravili nov krov. ACME ima krov sa 10 luftera i bez poklopaca te krov sa poklopcima i 2 luftera. Ako dobro pogledaš, lufteri na sredini su ektra dijelovi dok oni na kraju, iznad ulaznih vrata su izliveni skupa sa krovom. Ovdje ima ekonomike - cijenovno je jeftinije napraviti dio alata nego modificirati postojeći. Tako je uvijek bilo, pa bilo to u Kini ili Europi.
 

nik

Veteran foruma
Ja još uvijek mislim, da nisu išli brusiti krov i prema Tvojoj fotki ja bih prije rekao, da su napravili nov krov. ACME ima krov sa 10 luftera i bez poklopaca te krov sa poklopcima i 2 luftera. Ako dobro pogledaš, lufteri na sredini su ektra dijelovi dok oni na kraju, iznad ulaznih vrata su izliveni skupa sa krovom. Ovdje ima ekonomike - cijenovno je jeftinije napraviti dio alata nego modificirati postojeći. Tako je uvijek bilo, pa bilo to u Kini ili Europi.
Nisu ovi na kraju odliveni nego su isto zalijepljeni samo slika vara jer je taj dio mutan zbog nedovoljne dubinske oštrine. Nema nikakvog smisla raditi novi alat za glatki krov jer on nizašto ne treba; kod OSE vagona je ionako pogrešan a ovih par HŽ-ovih pregrađenih vagona ne opravdava investiciju u alat. Da je u pitanju novi alat sigurno bi za OSE kušet bio napravljen visoki krov a ne nepotreban novi niski.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Vagoni @daco sa polijepljenim i ofarbanim detaljima te sitnim doradama.
24v4m0m.jpg

2sao1sx.jpg

Vagoni su, zasad, još bez kvačila pa su samo 'naslonjeni' međusobno.
Nisi skidao ove viškove od kablova na postoljima ovog B 072 modela?
 

nik

Veteran foruma
Nisi skidao ove viškove od kablova na postoljima ovog B 072 modela?
Ne; 'sistemski' to ne diram na 'tuđim' modelima kod MD52 postolja. Ionako kablovi nisu niti točnog oblika tako da je relativno svejedno. Osim toga dosta je gnjavaže onda sa uklanjanjem tragova pričvršćenja postojećeg kabela između šarafića na poklopcu osovinskog ležaja. Samo maknem onaj kabel ispod alternatora. Isto tako je bilo i sa onim ABl i Bl vagonima sa prekinutom crtom kojima sam dofarbavao bočne rešetke u boju vagona.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovih setova trenutno nema! Krajem mjeseca Memoba očekuje još jednu malu pošiljku i onda su setovi rasprodani!
(info sa Memobine službene fb stranice)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh