Adria Transport 2016-921 - prerada

sini

Bivši član foruma
Pozdrav,

evo da predstavim moju preradu ove lokomotive koju sam preradio iz Piko osnove.

slike govore za sebe:

dsc06800.jpg


dsc06802.jpg


dsc06820.jpg


dsc06822.jpg


I to je to LP Sini
 
Last edited by a moderator:

wiggum

Veteran foruma
Đep za zamašnjak i utore za svijetla si glodao?

Ova suknjica je isto bila prebojana i oznake su dekali?
 

wiggum

Veteran foruma
wigum sve si pogodio!
Morao sam pitati, jer barem za ovo oko suknjice i dekala nisam bio siguran pošto je izvedba vrhunska!

Prerada za 10+ Sini! :respect::naklon:


Sjetio sam se još jednog pitanja. Zašto bazni model nije bio neki Roco OBB Hercules? Rabljene se može kupiti već za cca. 70 EUR? Tada nebi bilo troška za Mashima motorić i rasvjeta bi bila već kako treba.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Sini, ko radi nalješnice, Jani ili neko drugi? Koji Mashima motorič si uzeo?
 

sini

Bivši član foruma
Sjetio sam se još jednog pitanja. Zašto bazni model nije bio neki Roco OBB Hercules? Rabljene se može kupiti već za cca. 70 EUR? Tada nebi bilo troška za Mashima motorić i rasvjeta bi bila već kako treba.

Odlučio sam se za piko model jer je bio pre tri sedmice jako povoljno i to za 49,90€ novi model,
a kupio sam ga u tu http://www.modellbahndiskont.com ali je bio u tri dana rasprodan!

Sini, ko radi nalješnice, Jani ili neko drugi? Koji Mashima motorič si uzeo?

Naljepnice radi naravno Jani,a motorčič je Maschima 1824 i kardani od Mehanota jer orginali
nisu baš neki jer iamaju veliku tolerancu.

LP Sini
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kao prvo, lokomotiva je lijepo urađena, ovako nešto ja lično nisam sposoban proizvesti.

Ali imam primjedbu na vlak koji se sastoji od lokomotive 2016 921 i Sggmrss vagona ACME Art. 40254 - takvog vlaka u stvarnosti ne bi moglo da bude.

Sggmrss vagone je naime tvrtka Adria Kombi imala u najmu od tvrtke AAE u godinama 2008 i 2009, onda su ih vratili, a prvi Hercules 2016 920 je počeo voziti mnogo kasnije, 921 tek u godini 2012, tako da več zbog vremenske razlike vagone Sggmrss Adria Kombi ne bi mogla vući lokomotiva 2016 921.

U vezi toga je još potrebno ukazati na sličnosti imena koja su vjerojatno zavele Sinija da je sastavio takav vlak.

Da, i na lokomotivi i na vagonima su natpisi »Adria«, ali je neophodno da se pogleda cijele nazive, jer se onda vidi, da se radi o dvije različite tvrtke, jedna je Adria Transport (http://www.adria-transport.com/index2.html), koja posjeduje lokomotive 2016 920 i 921, a druga je Adria Kombi (http://www.adriakombi.si/), koja je dvije godine imala u najmu Sggmrss vagone i koja nema svojih lokomotiva. To su zapravo konkurentne tvrtke i do sada, barem koliko ja znam, još nisu međusobno poslovno surađivale, tako da Adria Kombi vlakove u Sloveniji ne vuku lokomotive Adria Transport nego SŽ.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
kolega sini prerada mi se dopada, ali imam jedno pitanje; gdje kupiš taj motorić, cijena, i koliki mu je promjer na tanjem dijelu?
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
zahvaljujem na iscrpnim informacijama iako sam se nadao da ima neki dučan u Sloveniji ili Austriji gdje se mogu kupiti uživo.
 

malimiha

Član foruma
....koji se sastoji od lokomotive 2016 921 i Sggmrss vagona ACME Art. 40254.....
Koliko se meni čini vagoni Sggmrss nisu ACME Art. 40254, nego Mehano. Dobro pogledajte sidra za kontejner... Pravi modelari več to znaju.
Sini bravo na preobrazbi modela :aplauz:
 

wiggum

Veteran foruma
Koliko se meni čini vagoni Sggmrss nisu ACME Art. 40254, nego Mehano. Dobro pogledajte sidra za kontejner... Pravi modelari več to znaju.
5 vagona je sigurno ACME jer su u Adria Kombi verziji, koju ne proizvodi Mehano. ;)
 

malimiha

Član foruma
5 vagona je sigurno ACME jer su u Adria Kombi verziji, koju ne proizvodi Mehano. ;)
Pogreška, ACME na svojim kontejnerskim vagonima nema takvih sedišta za kontejnere koji su označeni na slici. Svih 5 Sinijevih "Adria kombi" vagona je od Mehana.

dsc06872.jpg


dsc06875.jpg
 

sini

Bivši član foruma
Pogreška, ACME na svojim kontejnerskim vagonima nema takvih sedišta za kontejnere koji su označeni na slici. Svih 5 Sinijevih "Adria kombi" vagona je od Mehana.
evo da rasčistimo tu stvar,svi vagoni su od Mehana,ovih 5 vagona je dobilo naljepnice ADRIA KOMBI,
to su zadnji komadi tih vagona koje je proizvodio Mehano, sada če jih proizvodit Lemke u Kineskoj
znači opt made in CHINA:mad:.A nabava je bila jako povoljna zato sam jih i uzeo toliko a došli su ovako,

kontejnerski-vagoni-10x.jpg


LP Sini
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh