Aljaževi modeli (H0)

Aljaz

Član foruma
Najnoviji član mog voznog parka - Adria Transport 2016-920.

Adria Transport je slovensko-austrijsko poduzeće, koje je u vlastništvu Luke Koper (50 %) i GKB-a iz Graza (50%). Trenutačno imajo 4 lokomotive, a to su troje Taurusa 3. generacije (ser. 1216) i jednog Herkulesa (ser. 2016). Poduzeće je bilo napravljeno za potrebe prijevoza tereta sa Luke Koper prema Austriji i Madžarskoj.Ponekad njihove vlake voze i diel lokomotive LTE-ja (također serija 2016).

Što se tiče modelarstva, do sada su bile napravljene tri lokomotive: 2x Taurus 1216 (Roco i Maerklin) i 1x Herkules 2016 (Piko).

Prošli tjedan sam dobio njihovog Herkulesa...

img3021.jpg

...ali najprije jedna fotografija original lokomotive...

img3202.jpg


img3210.jpg


img3214.jpg

.... a onda još nešto slika modela (Piko, 97705).

Lokomotiva, koja inače vrlo ljepo dobro po maketi, na žalost ima jednu veliku grešku - plava boja je previše svjetla. Ali, nema veze... model je fantastičan :) .
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Hm da, Piko je od Adrie dobio podatak o krivom RAL kodu. :zvizdi:

Aljaž, čestitke na loksi. Da li se i u živo čini tako jako svijetla? Kad sam je vidio na jednom štandu, nije mi se činilo da je baš toliko promašena boja?
 

Aljaz

Član foruma
Pozdrav,

dižem temu iz duboke prašine. Pratim forum cijelo vrijeme, skupljam H0 modele cijelo vrijeme ali previše sam lijen da bi stavio pokoju fotografiju :(. Sorry, bit će bolje.

Najnovija lokomotiva: SETG 193 839, Roco 73951.

img7265.jpg


img7255.jpg


img7270.jpg


img7276.jpg
 

Aljaz

Član foruma
Hvala svima na re-dobrodošlici :palac_gore:!

Lokomotivu SETG 193 839 u 1:1 već pola godine čekam uz prugu ali nemam sreće da ju uhvatim. Iako ona prilično često vozi relaciju Jesenice-Ljubljana-Dobova (i dalje za Zagreb & Ogulin), ponekad čak i Jesenice-Ljubljana-Koper.

S obzirom da stvarno obožavam planinarjenje, ova grafika na lokomotivi mi je baš top :ljubav. Posebice onaj dio gdje se vide vrhovi Prisojnik i Razor.

P.S. nisam oženjen, nemam obitelji. :cool_2:
 

wiggum

Veteran foruma
Uh, gdje si samo nasao ove modele.:o
Netko je u Roco grdo zeznuo oko kolicine modela koju treba proizvesti. Ducani koji su imalo vise srece su dobili manje od pola narucenih modela, a ostali nista.
 

wiggum

Veteran foruma
Ostali nisu korektni?

Kako su modeli izlazili tako su ispravljali neke stvari, a ovaj je prvi koji ima točan pult, sve detalje na postoljima i još je nešto treće bilo u pitanju, ali sam zaboravio (duži kanal za kišu iznad ulaznih vrata?).
Plus viši brojevi Vectrona su češće u HRV (030 je već domaći).
 

Aljaz

Član foruma
@hyperion vagonska vrata so zgolj imitacija, kar pomeni, da notranjost ni modelirana. Škoda, za kakšno dioramo bi zagotovo prav prišla odpirajoča se vrata.

@Thommo hvala! Istina, u Koper obično dolaze ARS Hccrrs vagoni drugog tipa, ali svejedno. Ovaj željeznički servis prilično često doživljava promjene (serije vagona, mijenjaju se i operateri), tako da još imam nadu da neki dan ugledam baš ove vagone :palac_gore:.
 

wiggum

Veteran foruma
Kako su modeli izlazili tako su ispravljali neke stvari, a ovaj je prvi koji ima točan pult, sve detalje na postoljima i još je nešto treće bilo u pitanju, ali sam zaboravio (duži kanal za kišu iznad ulaznih vrata?).
Plus viši brojevi Vectrona su češće u HRV (030 je već domaći).
Oprosti na OT @Aljaz , samo da stavim jednu sliku vezanu uz razgovor oko OBB Vectrona.
Treća stvar je veća čeona platforma u kojoj su pulferi.

vectron.jpg
Foto: quattro, http://www.bahnforum.info/smf/index.php?topic=185367.msg2039001#msg2039001
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh