Avala - modeli

Železničar

Poznati forumaš
Re: EC Avala

Pa dokle vise, nemam toliko mesta na maketi da stavim sve ovo :D
Neka, neka, od viska glava ne boli, jos mi samo fali JZ 441 da vuce Avalu (gagy222 mozda tebe uposlim :idea: )
 

Vedi

Član foruma
Re: EC Avala

Zar nije bila Avala 1991/1992 EKSPRESNI vlak, a ne EuroCity?
 

gagy222

Aktivan član
Re: EC Avala

moze Boro nije problem samo da pozavrsavam ovo sto se ceka kod mene. :palac_gore: a i ovo ce verovatno po dosadasnjim iskustvima minimalno jedna godina da prodje dok se ne pojavi.
 

damir661

Veteran foruma
Re: EC Avala

Vedi kaže:
Zar nije bila Avala 1991/1992 EKSPRESNI vlak, a ne EuroCity?
Mozda se kroz Madjarsku vodila kao EC, dok je u YU bila expresni.
E sad kasnijih godina, taj rang voza je potpuno isčezao, ostali su samo EC, IC i brzi.
 

damir661

Veteran foruma
Re: EC Avala

Pa da, u Avali i jeste vozio Alm.
Iako su ABlm i Alm isti u konstrukciji, jer Goša nije nikad proizvela Alm u originalnoj konstrukciji
 

nik

Veteran foruma
Re: EC Avala

damir661 kaže:
Pa da, u Avali i jeste vozio Alm.
Iako su ABlm i Alm isti u konstrukciji, jer Goša nije nikad proizvela Alm u originalnoj konstrukciji

Onda ćemo taj vagon kao ABlm dobiti u trećem dijelu Jugoslavija Ekspresa zajedno sa zeleno-narančastim beogradskim Y kušetom i još jednim zagrebačkim Y 2. razredom (recimo potpuno zelenim) jer to još fali koliko pamtim.
 

nik

Veteran foruma
Re: EC Avala

Evo 'Avale' i to baš u sastavu koji najavljuje ACME.

338_AVALA1_1.jpg


Foto: railserbia.net
 

damir661

Veteran foruma
Re: EC Avala

Nedostaje još JŽ WRm. Nadamo se da će Memoba u saradnji sa Tiligom da ga napravi.
 

nik

Veteran foruma
Re: EC Avala

damir661 kaže:
Nedostaje još JŽ WRm. Nadamo se da će Memoba u saradnji sa Tiligom da ga napravi.

Tillig?!? A o kakvom je to restoranu riječ? :??:
 

IVANS

Član foruma
Re: EC Avala

Nesto mi sada nije jasno, gde je u novitetima taj treci deo jugoslavija expresa koji svi uveliko i odavno najavljuju?
Otkud u sastavu avale samo 4 vagona?, - nisu ponudjeni pojedinacno ostali, nelogicno bi bilo da ih naknadno ubace u katalog!
Za hellas ex. koliko vidim ponudjen je set od 4 vagona i dodatno ona dva bela sa crvenim vratima.
 

nik

Veteran foruma
Re: EC Avala

IVANS kaže:
Nesto mi sada nije jasno, gde je u novitetima taj treci deo jugoslavija expresa koji svi uveliko i odavno najavljuju?
Otkud u sastavu avale samo 4 vagona?, - nisu ponudjeni pojedinacno ostali, nelogicno bi bilo da ih naknadno ubace u katalog!
Za hellas ex. koliko vidim ponudjen je set od 4 vagona i dodatno ona dva bela sa crvenim vratima.

Nema trećeg dijela Jugoslavije još u najavi. Ali fale još ta 3-4 vagona za pravi sastav. A sa izradom alata za ovaj Z2 u 'Avali' konačno je moguće napraviti i taj treći set.
 

damir661

Veteran foruma
Re: EC Avala

Tillig?!? A o kakvom je to restoranu riječ?
U pitanju je WRm valjda tipa halberstat, kao MAV,BDŽ 26,4m
Koliko znam priču, početkom devedesetih je JŽ iznajmio od BDŽa par ovih restorana, i oni su vozili kao JŽ nekoliko godina, dok iz Goše nisu izašli WRl (sa suknjicom).

Tillig pravi taj model, pa nije isključeno, da se i on jednom pojavi. U svakom slučaju možemo da se bavimo prepravkom istih.
Samo je velika šteta što barem ja, nemam nijednu njegovu sliku.

Otkud u sastavu avale samo 4 vagona?, - nisu ponudjeni pojedinacno ostali, nelogicno bi bilo da ih naknadno ubace u katalog!
Pa tako je jednostavno predvidjeno u setu, mogli su da urade 2,3, 5 Bl vagona, koji se razlikuju samo po brojevima, ne razumem u čemu je problem.

Za hellas ex. koliko vidim ponudjen je set od 4 vagona i dodatno ona dva bela sa crvenim vratima.
To bolje da ne komentarišem.
A što se tiče Jugoslavije express III, to je postojala ideja, videćemo na kraju šta će biti od toga, možda ne ove godine, možda sledeće, a možda i nikad
 

nepco

Član foruma
Re: EC Avala

Šta je na kraju bilo sa Jugoslavijom Ekspres 1 i 2? Vidim na ArtePrima da se mogu platiti ali i na moj upit o dostupnosti nisam dobio odgovor?
I kada bi po vašem iskustvu mogao da se očekuje izlazak Avale?
 

nik

Veteran foruma
Re: EC Avala

nepco kaže:
Šta je na kraju bilo sa Jugoslavijom Ekspres 1 i 2? Vidim na ArtePrima da se mogu platiti ali i na moj upit o dostupnosti nisam dobio odgovor?
I kada bi po vašem iskustvu mogao da se očekuje izlazak Avale?

Na Sajmu se pojavila informacija da JuEx 1 i 2 izlaze ovaj mjesec...

Što se Avale tiče još nismo vidjeli Z2 niti kao neofarbani model pa je po mom mišljenju pitanje da li će set izaći prije 2013.
 

wiggum

Veteran foruma
Re: EC Avala

S obzirom na kvantitetu (i kvalitetu) novih modela, plus najavljeni i nikad izdani modeli, mislim da ćeza Avalu proći neko vrijeme (godina dana). Za očekivati je da će to potrajati s obzirom da 50EUR po vagonu nije mali novac za dati, a npr. samo u Jugoslaviji exp. ih ima 8 i ode pola plaće. :D

Oba seta Jugoslavije, kako je nik već spomenuo, trebaju izaći ovaj mjesec.
 

IVANS

Član foruma
Re: EC Avala

Pretpstavljam Damire da si u pravu u vezi Avale, uzmes jedan set, pa ako hoces nesto sto lici na "pravu" Avalu , onda uzmes jos jedan ili dva ista seta. - ne razumem u cemu je problem?
ne bih dalje da komentarisem!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh