B414/415 'Alpine Pearls ' (EN464/465 'Zurichsee')

damir661

Veteran foruma
ok-6

UZ ovaj SBB Bmp61 (Roco 44770), se mogu dodati i ACME SZ Y vagoni kao ABl i Bl, i eto celog voza 414/415 od citava tri vagona na deonici Beograd-Vinkovci.
Evo ga u Beogradu
IMG_9351.jpg


Takodje umesto Bmp61, znao je cesto da svrati i SBB UIC-X mislim da cemo uskoro od LS Models docekai njegov model, a do tada se mozemo posluziti Liliputom
2_SBB_Bm_na_D414_Beograd_16072007_1.jpg


Do prosle ili predprosle godine je ovaj voz imao i ZS WRl ja mislim do Jesenica.

Zna li se njegov dalji sastav (o ovome mozemo u posebnoj temi), znam da se u Vinkovcima dodaju jos dvoja HZ vagona, zati msta dalje u Zagrebu, Jesenicama? U jesenicama se predpostavljam skidaju dva SZ vagona. :hmmm

Jedan zanimljiv video, trebalo bi da je ovo 415
Gtd16YxoD-M[/media]&feature=related]http://www.youtube.com/watch?v=Gtd16Yxo ... re=related
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Damire, odlična prilika za otvaranje nove teme! :palac_gore: Vjerujem, da ćemo imati dosta materijala za pisanje i sastavljanje kompozicije!

Ono što mogu odmah napisati jest da ovaj vlak na svome putu dosta mijenja sastav!
Odlično si primjetio da uz ovaj švicarski Roco model 44770, te ako u obzir uzmemo najavljene ACME modele slovenskih Y ABl i Bl vagona (ACME 52801 i 52821),
možemo dobiti prvi mali prototipski sastav od tri vagona na relaciji Beograd-Vinkovci! Jedino se treba pobrinuti za loksu.. >:D:

Zasad ću priložiti jednu slikicu konačnog sastava prema trenutno važećem voznom redu, po ulasku u Švicarsku i dolasku u Zurich:
EN Zurichsee.jpg
(photo Nil/www.bahnpics.com)


I navesti podatak da spomenuti vlak svakodnevno prometuje na relaciji Beograd - Zuerich HB, s time da se u austrijskom Feldkirch-u spaja na garnituru iz Graza,
te dalje prometuje kao EN464 'Zurichsee'!

O ostalim pojedinostima i adekvatnim modelima, kada uhvatim vremena! ;)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
damir661 kaže:
Zna li se njegov dalji sastav (o ovome mozemo u posebnoj temi), znam da se u Vinkovcima dodaju jos dvoja HZ vagona, zati msta dalje u Zagrebu, Jesenicama? U jesenicama se predpostavljam skidaju dva SZ vagona. :hmmm
Prema trenutnom voznom redu, slovenska kola prolaze karavanke i skidaju se u Villach-u. Tu se dodaju austrijski B vagon i vagon za prijevoz automobila do Feldkirch-a, te austrijski kušet za Zurich!
 

damir661

Veteran foruma
Sky kaže:
damir661 kaže:
Zna li se njegov dalji sastav (o ovome mozemo u posebnoj temi), znam da se u Vinkovcima dodaju jos dvoja HZ vagona, zati msta dalje u Zagrebu, Jesenicama? U jesenicama se predpostavljam skidaju dva SZ vagona. :hmmm
Prema trenutnom voznom redu, slovenska kola prolaze karavanke i skidaju se u Villach-u. Tu se dodaju austrijski B vagon i vagon za prijevoz automobila do Feldkirch-a, te austrijski kušet za Zurich!


Jel taj kuset sto se dodaje u Villachu u stvari ovaj vagon na kraju voza (nazalost ne prepoznajem njegov tip), a da su OBB vagoni iza lokomotive (WLAB type P, Bcmz, Bmz) u stvari garitura iz Graza, koja se dodaje u Feldkirch-u?

Ovde ce izgleda najveci problem za model biti HZ WLee vagoni (ne znam jel su oba WLee ili je drugi kuset?) i HZ Beel (na relaciji Vinkovci-Zagreb), kao i za starije RV, ZS WRl. :cry: :S:

Za sada bi to u modelu moglo izgledati ovako: :>idea:

1. SBB Bmp61 (Beograd-Zurich) - Roco 44770
44770.jpg


ili SBB Bm UIC-X Liliput 388224, mislim da i LS models ima u najavi bas ovu verziju
L388224.jpg


2. SZ ABl - ACME 52801
3. SZ Bl - ACME 52821

4. OBB Bcmz kuset - Liliput 388345, izgleda da ima i LS models u najavi
388345.jpg


5. OBB WLAB type P - Rail Top 32501 ili Heris 13009
15812-0.jpg


6. OBB Bmz - ACME 52634/52635, Roco 45352/45353, Rail Top 32232/32231
15012-0.jpg

45355.jpg


Ako neko ima primedbi, neka slobodno napise.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
damir661 kaže:
Jel taj kuset sto se dodaje u Villachu u stvari ovaj vagon na kraju voza (nazalost ne prepoznajem njegov tip), a da su OBB vagoni iza lokomotive (WLAB type P, Bcmz, Bmz) u stvari garitura iz Graza, koja se dodaje u Feldkirch-u?
Točno! :palac_gore:
Ja ću samo malo korigirati sastav i izbor modela:

EN464 'Zurichsee' 2009/2010:

(photo Nil/www.bahnpics.com)

Sastav:
SBB Re 4/4 II Swiss-Express
-OBB WLAB Type P (Graz-Zurich)
-OBB Bcmz51 (Graz-Zurich)
-OBB Bmpz73 (Graz-Zurich)
-SBB Bpm61 (Beograd-Zurich)
-HŽ Bcee (Zagreb-Zurich)
-HŽ WLee (Zagreb-Zurich)
-OBB Bcmz51 (Villach-Zurich)

Pretvorba u H0 mjerilo:
Roco 62690
-RailTop 32503 ili Heris 13009 (u pripremi L.S. Models)
-Liliput 388345 (u pripremi L.S. Models)
-RailTop 32225
-Roco 44770
-HŽ Bcee (?)
-HŽ WLee (?)
-Liliput 388345 (u pripremi L.S. Models)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Na slici ne nedostaje! Točno je da u sastavu postoji i HŽ Bee61 vagon (kao kola broj 303), ali on se u sastav uvrštava samo tijekom određenog perioda i u određene dane! Vezano za naše sastavljanje kompozicija, osobno mi taj vagon ne igra neku ulogu, jer za njega ionako ne postoji model! ;)

Inače, što se tiče garniture koja ide iz Graza, ona također u svom sastavu ima vagone za prijevoz automobila koji se skidaju u Feldkirchu! Nije toliko važna za naše sastavljanje, ali sam svojedobno pisao nešto i o njoj na forumu željeznice.net:
http://www.zeljeznice.net/forum/index.p ... hsee-u-h0/

BTW, na kraju te teme nalazi se zanimljiv filmić o polasku vlaka iz Graza sa čak 15 vagona :ples
 
A

Anonymous

Guest
UH, sad i ja to vidio. to mora da je ljepo vidjeti u nekom blagom zavoju sa blagim nagibom pruge. Stvarno ljepa kompozicija.
E, sad mene zanima gdje bi lokomotiva morala stat na ZGK da bi sredina kompozicije bila na sredini prvog perona (duzinski) ??
 

damir661

Veteran foruma
Da li neko ima iskustva sa Herisovim OBB WLAB type P modelom, kakav je njegov kvalitet i sl, sigurno nije kao Rail Top-ov, ali me zanima, prosto receno, "lici li na nesto"?

No koliko znam njega i LS models ima u najavi, i to verovatno na bazi RailTop-a zar ne? :ples :molitva
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
damir661 kaže:
Jel taj kuset sto se dodaje u Villachu u stvari ovaj vagon na kraju voza (nazalost ne prepoznajem njegov tip), a da su OBB vagoni iza lokomotive (WLAB type P, Bcmz, Bmz) u stvari garitura iz Graza, koja se dodaje u Feldkirch-u?
Točno! :palac_gore:
Ja ću samo malo korigirati sastav i izbor modela:

EN464 'Zurichsee' 2009/2010:

(photo Nil/www.bahnpics.com)

Sastav:
SBB Re 4/4 II Swiss-Express
-OBB WLAB Type P (Graz-Zurich)
-OBB Bcmz51 (Graz-Zurich)
-OBB Bmpz73 (Graz-Zurich)
-SBB Bpm61 (Beograd-Zurich)
-HŽ Bcee (Zagreb-Zurich)
-HŽ WLee (Zagreb-Zurich)
-OBB Bcmz51 (Villach-Zurich)

Pretvorba u H0 mjerilo:
Roco 62690
-RailTop 32503 ili Heris 13009 (u pripremi L.S. Models)
-Liliput 388345 (u pripremi L.S. Models)
-RailTop 32225
-Roco 44770
-HŽ Bcee (?)
-HŽ WLee (ACME?)
-Liliput 388345 (u pripremi L.S. Models)

Nije li neklimatizirani HŽ WLee samo varijacija farbanja već najavljenog ACME HŽ modela odnosno nešto što uskoro možemo očekivati u prodaji...?

DSC04098.jpg


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... D_WLee.jpg

20110205_0052_Spielwarenmesse.jpg


20110205_0049_Spielwarenmesse.jpg
 

Vedi

Član foruma
nik kaže:
Nije li neklimatizirani HŽ WLee samo varijacija farbanja već najavljenog ACME HŽ modela odnosno nešto što uskoro možemo očekivati u prodaji...?

Osim farbanja, razlika (za mene neznatna) je u novim okvirima prozora, i spremniku za fekalije.

Ali B414/415 ima klimatizirane WLee.
 

nik

Veteran foruma
Vedi kaže:
nik kaže:
Nije li neklimatizirani HŽ WLee samo varijacija farbanja već najavljenog ACME HŽ modela odnosno nešto što uskoro možemo očekivati u prodaji...?

Osim farbanja, razlika (za mene neznatna) je u novim okvirima prozora, i spremniku za fekalije.

Ali B414/415 ima klimatizirane WLee.

A što kad klimatizirani 'krepa' pa je raspoloživ samo neklimatizirani; ima režim 51 pa može 'proći'... :)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
A što kad klimatizirani 'krepa' pa je raspoloživ samo neklimatizirani; ima režim 51 pa može 'proći'... :)
Onda nam u tom slučaju švicarci uvale onakav jedan UIC-X kušet, čije slike modela si postavio u jednoj od tema: >:D:
(photo Jan-Geert Lukner)

Kao što je Damir661 već napisao, smatram da je najveći izazov kod sastavljanja ovog vlaka upravo HŽ WLee.
Zašto?! Gledajući sastav unatrag par godina, u pravilu se uvijek stavlja klimatizirani WLee, dakle WLee61 (od kada su pušteni u promet)!.
Vjerojatno klimatiziranih ima dovoljno da se pokriju svi turnusi međunarodnih vlakova na koje se stavljaju takvi vagoni (uključujući i rezervu)...
Nažalost, da li će ga tko i kada napraviti u modelu, teško je reći :hmmm
Na našu sreću, situacija sa novim Bcee kušetima očito škripi, pa se kao zamjena ubacuje dobri stari Bcl. Njih se može vidjeti!
Hvala Bogu, pa se naš Bcl bez problema može preraditi od najavljenih ACME modela!
Bcl u sastavu:
EN Zurichsee.jpg
(photo Hardegger Remo)

nik, ovaj najavljeni ACME model HŽ spavaćih kola (WLI) iz tvojeg posta, odlično se uklapa u sastav vlaka iz prve polovice prošlog desetljeća
(vrijeme kada je u sastavu bio i srpski kušet):
D 415 Krsko.jpg
HZ WLI.jpg
(autor nepoznat)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
damir661 kaže:
Da li na ovoj slici nedostaje i jedan HZ Bee vagon :hmmm: , na nekim vidima na youtubu se jasno vidi da iz Zagreba krecu HZ Bcee, WLee i jedan Bee
Evo i te slikice:
EN 464 Zürichsee 05-06-2010 .jpg
;)

Osobno mi se najviše sviđa sastav do prije dvije godine, kada se stavljala i SBB sekcija 'Buchs SG-Zurich HB' (2B + 1A vagon):
23-06-08 .jpg
(photo Nil/www.bahnpics.com)


Nažalost, tih SBB vagona u sastavu više nema :( :(
 

nik

Veteran foruma
Što se bijelog HŽ Bcl vagona tiče mislim da je realno očekivati da ga ACME u dogledno vrijeme napravi (kao i WLee51)...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
piccolo kaže:
UH, sad i ja to vidio. to mora da je ljepo vidjeti u nekom blagom zavoju sa blagim nagibom pruge. Stvarno ljepa kompozicija.??
:palac_gore:
Mali OT :D :Nije EN Zurichsee, ali je zato meni drugi po redu najdraži vlak; EN Wiener Walzer (Budapest Keleti-Zürich HB) (12 vagona):
2010-08-08.jpg 2010-08-08 1.jpg

(photos: Matthias Ni Limburgerhof)

piccolo kaže:
E, sad mene zanima gdje bi lokomotiva morala stat na ZGK da bi sredina kompozicije bila na sredini prvog perona (duzinski) ??
Gledajući u smjeru Slovenije, vjerojatno skroz kod bikova 4. i 5. perona...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Što se bijelog HŽ Bcl vagona tiče mislim da je realno očekivati da ga ACME u dogledno vrijeme napravi (kao i WLee51)...
E nik, iz tvojih usta u Božje uši.... :molitva :palac_gore:
 

Vedi

Član foruma
nik kaže:
A što kad klimatizirani 'krepa' pa je raspoloživ samo neklimatizirani; ima režim 51 pa može 'proći'... :)

Može proći, naravno, ali WLee61 vagona ima dovoljno za takve situacije.

nik kaže:
Što se bijelog HŽ Bcl vagona tiče mislim da je realno očekivati da ga ACME u dogledno vrijeme napravi (kao i WLee51)...

Meni je to potpuno NErealno. Znam da bi bilo lijepo imati baš sve vagone, sva bojanja itd., no gdje bi se taj vagon prodaval? I kupoval za slaganje kojih kompozicija? Putnički vlak Zagreb - Koprivnica? Taj Bcl je u toj boji svoju "funkciju" obavljal svega godinu dana, niti ne dvije. Do izlaska Bcee61 vagona 2008. g. koji su ih potpuno zamijenili. Od onda su samo zamjena u slučaju kvarova i nikaj drugo. I vagoni na vlakovima za Kotoribu i Koprivnicu.

Što se tiče tirkizno-bijelog, tj. sivo-plavog Bcl vagona, e to već ima smisla, oni su vozili 10 godina za Zürich (i München).
 

nik

Veteran foruma
Vedi kaže:
nik kaže:
A što kad klimatizirani 'krepa' pa je raspoloživ samo neklimatizirani; ima režim 51 pa može 'proći'... :)

Može proći, naravno, ali WLee61 vagona ima dovoljno za takve situacije.

nik kaže:
Što se bijelog HŽ Bcl vagona tiče mislim da je realno očekivati da ga ACME u dogledno vrijeme napravi (kao i WLee51)...

Meni je to potpuno NErealno. Znam da bi bilo lijepo imati baš sve vagone, sva bojanja itd., no gdje bi se taj vagon prodaval? I kupoval za slaganje kojih kompozicija? Putnički vlak Zagreb - Koprivnica? Taj Bcl je u toj boji svoju "funkciju" obavljal svega godinu dana, niti ne dvije. Do izlaska Bcee61 vagona 2008. g. koji su ih potpuno zamijenili. Od onda su samo zamjena u slučaju kvarova i nikaj drugo. I vagoni na vlakovima za Kotoribu i Koprivnicu.

Što se tiče tirkizno-bijelog, tj. sivo-plavog Bcl vagona, e to već ima smisla, oni su vozili 10 godina za Zürich (i München).

A kada su skupa bila ona 2 SŽ Z vagona iz ACME seta? Nikad.
ACME ima kalupe za Gošu Y i mora ih provući kroz sva farbanja jer velikog tržišta za pojedino od njih nema a niti investicija za nove kalupe za modifikacije nakon 1991. baš nije smislena jer je svaka novonastala željeznica radila drugačiju...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh