Bosphorus - H0 modeli

Bosphorus

Član foruma
A,još da stanuješ u Rijeci i imaš baš danas ovakav prizor...auhhh :fotic:
Brod Zhen hua 20 dovezao na Riječku brajdicu nove dizalice za kontenjerski terminal. Autor fotke: gorgoroth​

To te pitam! Znači napokon su stigle :party:
I to ne samo dvije (post?)panamax za pretovar sa brodova, nego i par malih za "pretumbavanje" na vagone i po terminalu? Moram na skyscrapercity proučiti...

...već proučavam pa evo i filmića kako će ih vjerojatno prebaciti na obalu:
 

Bosphorus

Član foruma
Roco, a ne Piko... :) Zanimljivo! Svi inače jako hvale i Pikov model, ali ja ću još malo pričekati da Rocu padne cijena. Ipak je Roco Roco. :cool_2:

Novi Roco je bio na akciji, a Piko ako bi se i pojavio na ebayu cijena bi otišla znatno iznad nabavne za rabljeni model... A obzirom da se radi o Bosphorusu, bio sam i nestrpljiv i zabrinut što će biti sa cijenama ako se i Roco rasproda u dućanima. Rabljeni Herkules (iako nije barem crni MRCE) je svojom cijenom prilično izbalansirao trošak ;) Danas nisam ništa fotkao, nadam se da će sutra nastavak.
 

Bosphorus

Član foruma
Pa da i ja nadoknadim izgubljeno... :pilot:

Saechsische Waggonfabrik Stollberg 60006 - Voith Maxima 40CC - 2-Leiter digital ohne Sound

100_0123.jpg

100_0184 (Copy).jpg

Upravljačnica 1
100_0183 (Copy).JPG

Upravljačnica 2
100_0182 (Copy).JPG

Kod upravljačnice 2:
100_0189 (Copy).jpg

Pogon/prijenos koji ne voli male radijuse
100_0195 (Copy).jpg

Proizvođač se hvali kako je to prvi model koji ima pravi ovjes između frema i okretnih postolja (ona 2 federa kod 2. i 5. osovine) što kod modela ima upitne prednosti, a mana je da se loksa voli zanjihati malom amplitudom i velikom frekvencijom kada joj se nešto ne svidi - ulazak u zavoj, ili već nešto :) Jedva je zamjetno i barem za sada mi ne smeta, vjerojatno se da i fiksirati omanjim zahvatom.
 

marinac

Član foruma
Au kakva kolekcija :slinim: :) Može informacija koji su to Tadgs/Tads (ili grešim?) vagoni iza Voith Maxima mašine?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh