Bosphorus - H0 modeli

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Melemi za oči!
:palac_gore:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023

Bosphorus

Član foruma
Da se opet malo vratimo na teretnjake :yes

adria-transport.com kaže: A block train of jet fuel operated in Austria by LTE at the Semmering pass at bridge "Kalte Rinne" (foto HP Reschinger)
ltelogistikundtransportgmbhlte204266chpreschin_650.jpg

Ja kažem: trebam napraviti makeeeetuuuuuu.....
LTE_Adria_GATX (Copy).jpg

PIKO 59901:
PIKO 59901 LTE (Copy).jpg

PIKO 59909:
PIKO 59909 Adria (Copy).jpg

TRIX 24203-[01-16]:
TRIX 24203-xx GATX (Copy).jpg
 

Bosphorus

Član foruma
Uh što je dobra ova TRIX 24203-[01-16] cisterna :palac_gore:
Koliko ih imaš?
Märklin/Trix ih je izdao kao kolekciju (mislim da to oni nazivaju "display", u zajedničkoj kutiji) od 16 komada sa različitim brojevima, pojedinačni artikli 24203-01 do 24203-16. Mislim da sam došao do 11 različitih :yes
 

Zoki

Član foruma
Märklin/Trix ih je izdao kao kolekciju (mislim da to oni nazivaju "display", u zajedničkoj kutiji) od 16 komada sa različitim brojevima, pojedinačni artikli 24203-01 do 24203-16. Mislim da sam došao do 11 različitih :yes
Imam i ja jednu, Märklin, ali to je isto.
 

Bosphorus

Član foruma
Sad još da ih vidimo zajedno bilo bi super ;)
U zadnje vrijeme guštam sa prijateljima modelarima na maketi KŽMZ, u koju su uložili jako puno svoga vremena. Prvi put sam bio prezauzet slinjenjem pa evo snimke koju je napravio @Thalis-4341:

Nastavak? ;)
Nikako da pofotkam... :neznam: Budem valjda uskoro...
Da se iskupim evo moje snimke sa vožnje kontejnera, vjerujem da ćete prepoznati moju kompoziciju:
 

Zoki

Član foruma
Moja ima broj 33 80 783 7 780-5 i ona je iz displaya Märklin 46542 (06). Znači da se moglo složiti dva vlaka sa po 16 različitih vagona ili jedan od 32, ako nisu koristili iste brojeve za svoje setove.
 

Bosphorus

Član foruma
Moja ima broj 33 80 783 7 780-5 i ona je iz displaya Märklin 46542 (06). Znači da se moglo složiti dva vlaka sa po 16 različitih vagona ili jedan od 32, ako nisu koristili iste brojeve za svoje setove.
Ako se ne varam, Märklin je izdao komplet od 6 GATX-ica, a Trix 16 i mislim da nisu isti brojevi vagona.

Pa napokon dvije iz mog muzeja:

ROCO 04116E - JZ 35-166 - prethodni vlasnik je započeo modifikaciju u verziju sa 2 pjeskare i 2 doma
Roco JZ 35-166 (Copy).jpg

ROCO 04187B - JZ 361-102
Roco JZ 361-102 (Copy).jpg
 

Davor

Veteran foruma
@Bosphorus konačno i kod tebe nešto pravo.:dada::palac_gore:

Šalim se naravno, lepa i "s' ukusom" pravljena kolekcija.;)
Redovno pratim klipove sa klupske makete i zaista uživam.
 

Bosphorus

Član foruma
Novi dio kolekcije (nakon Mehana i Lime iz djetinjstva) je i krenuo sa domaćim kompozicijama - Bosphorus i AutoZug, a od JŽ će u kolekciji biti samo lokomotive sa područja Hrvatske (moguća je i koja iznimka) koje nisu doživjele HŽ.

Drago mi je da ti se kolekcija sviđa, a ja uživam u svakoj prilici da je provozam. Radije bih samo gledao uživo, ali isplati se malo pomučiti oko snimanja da se mogu bilo kada prisjetiti koji je to gušt bio. ;) Jedva čekam napokon stvoriti uvjete za maketu i baciti se na posao. :gladan Nadam se već ove godine... :glup
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh