Bosphorus - H0 modeli

Bosphorus

Član foruma
Mislim da su Tads, sve Roco ;) I sam sam iznenađen da ih se već 8 skupilo, obzirom da su rijetko na aukciji, koliko sam škrt i to da nedam poštarinu za samo 1 vagon... :D Inače, baš me zanima kakvi su Rivarossi-jevi Tads modeli, nedavno ih je jedan trgovac prodavao 20-ak po komadu i aukcije su završavale ispod 20€...
Eanoss su Tillig HŽ (i Tads-ovima je to dugoročno sudbina, biti smeđi, hrđavi i HŽ :hihihi:), a Sgns su Trix & Märklin.
 

wiggum

Veteran foruma
Ja imam Rocove Tadgs i jedan Rivarossijev. Moram priznati da je Rocov model vrhunski, dok Rivarossijev ostavlja dojam jeftinijeg i plasticnijeg. Mislim da to nebi trebala biti nikakva prepreka u nabavljanju barem jednog komada, pa vlastite ocjene istog. ;)
 

damir661

Veteran foruma
Ja imam Rocove Tadgs i jedan Rivarossijev. Moram priznati da je Rocov model vrhunski, dok Rivarossijev ostavlja dojam jeftinijeg i plasticnijeg. Mislim da to nebi trebala biti nikakva prepreka u nabavljanju barem jednog komada, pa vlastite ocjene istog. ;)
Zar se Rivarossijevim ne otvara krov?
 

marinac

Član foruma
Otvara se, i imaju dinamičke odbojnike.
Slažem se da ima razlike u odnosu na Roco model, ali smatram da nije tolika razlika da opravda toliku razliku u ceni. Mene je Rivarossi stvarno prijatno iznenadio sa tim modelom, i gomila njih mi je prošla kroz ruke.
I slažem se sa Damirom, omiljeni vagoni i svaka čast na kompoziciji :)
 

wiggum

Veteran foruma
Ako slobodno još jedan OT post postavim. Izgled rastavljenog Roco Tadgs vagona:
roco-66399.jpg
 

Bosphorus

Član foruma
RailAd SŽ 541 Coca-Cola:
SZ_541_CocaCola (Copy).jpg

Trix 24361-01 DB Cargo Sgns:
Sgns_DB_Cargo_Hoyer-1 (Copy).jpg

Trix 24361-02 DB Cargo Sgns:
Sgns_DB_Cargo_Hoyer-2 (Copy).jpg

Trix 24361-03 DB Cargo Sgns:
Sgns_DB_Cargo_Hoyer-3 (Copy).jpg

Märklin 47077-01 DB Cargo Sgns (sa "viškom" tank-containera umjesto "wechselpritschen" :shhh: ):
Sgns_DB_Cargo_Schenker-1 (Copy).jpg

Märklin 47077-02 DB Cargo Sgns (sa "viškom" tank-containera umjesto "wechselpritschen" :shhh: ):
Sgns_DB_Cargo_Schenker-2 (Copy).jpg

Märklin 47072 DB Sgns:
Sgns_DB_Eurotainer (Copy).jpg

Trix 24361 i Märklin 47072 dolaze sa po 3 tank-containera, ali koliko primijetih prototipske kompozicije su češće ovako tovarene i meni nekako ljepše :plaza:
 

wiggum

Veteran foruma
Baš po mom ukusu modeli! :pivo::dada:
Kako si zadovoljan s RailAd Živama? Imaš li koju Roco za usporedbu?
 

Bosphorus

Član foruma
Baš po mom ukusu modeli! :pivo::dada:
Kako si zadovoljan s RailAd Živama? Imaš li koju Roco za usporedbu?

A bogme imam jednu, samo za usporedbu :D Sva sreća da nisam dobio eurojackpot, jer bih ih imao valjda više nego godina života :crazy: Ne znam zašto su Taurusi tako zarazni :help: A i Helge..
Roco 62485 ÖBB 1216-050-5 - Weltrekord 02.09.2006. Vmax 357 km/h:
100_0069 (Copy).jpg

Tehnički i estetski su i Roco i RailAd za preporučiti (nisam stručnjak za to koliko detalji modela odgovaraju stvarnoj lokomotivi), skroz su tihi na DCC (RailAd praktički nečujan). Čini mi se da je Roco jednostavniji za održavanje, lakše se dođe do pužnog prijenosa i zupčanika u postoljima. Kod Roco-a se možda lakše nepažnjom izgubi deformacijska zona (ako sam dobro skužio?) iza odbojnika jer je nataknuta, dok je kod RailAd-a zašrafljena (ali od premekane plastike pa je već tvornički prejako stegnuta i izglodanog navoja... A i nisu se baš trudili savršeno ravno zašrafiti na Živi -.- ). I jedni i drugi pretjeruju sa cijenama novih modela, a ja sam super zadovoljan sa ovima malo rabljenima sa ebaya :party:

Auuuu čoveče pa ti ga pretera :o:o:o
:respect:

A znam... :crazy:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh