Brigadelok + Brigadewagen

Bero01

Veteran foruma
Modeli su preslatki, i ovdje je pitanje mjerila pomalo sporedno.
Obožavam takve željeznice, TO je prava stvar!
:ljubavljubav:ljubav
Ja bi čak i uzeo karoseriju u 1/43 za nulu, ali ne znam na koji H0 ili 0e pogon da je postavim???
http://www.shapeways.com/product/EG...-1-43-scale?li=shop-results&optionId=18141735
Pitanje je da li želiš te modele u kolekciji ili ne, i iako nisu jeftini, da, jeftiniji su od sličnog Bema,
tako da bi zažmirio na oba oka po pitanju dimenzija.
Po meni, takve željeznice zaslužuju zasebnu tematsku maketu, i to na polici koja čak ne mora biti fiksirana,
nego na sklopivim nogarima, na 3 segmenta širine 20 do 30 cm i dužine 2 m, zaista možeš napraviti KOMAD pruge;
sa dvije stanice i otvorenom štrekom između, kao pokazni projekt za posebne prilike, koji se onda može i produžiti.
Zamisli da imaš 10ak metara pruge, sa tri stanice, kakve su zaista bile, i par vlakova koji gore voze kao na pravoj pruzi,
to je posebna vrsta perverzije, zar ne?
:dada:
 

nik

Veteran foruma
Meni su Minitrainsovi H0e modeli sasvim OK , sve dok na svetlo dana ne izađu (ukoliko izađu) H0f modeli.
Inače moja razmišljanja idu ka sledećim rešenjem: stanica Kičevo u sredini, pa nekoliko km prema Ohridu i nekoliko km prema Gostivaru.
http://forum.malezeljeznice.net/index.php?threads/jŽ-99-4-iz-fb-99-i-razmisljanja-o-uskotracnoj.3026/page-3
.
OK su ako su sami za sebe ali ne i u kombunaciji sa bilo čime u H0.
I uz njih treba onda koristiti figurice i vozila u odgovarajućem mjerilu. Je li to 1:72 ili 1:76 neznam napamet,.
 
  • Like
Reactions: Mon

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo i modela JŽ putničkih vagona koje izrađuje Sini iz Lendave, njegove su i slike, zahvaljujem mu za dozvolu da ih objavim na forumu. U mjerilu su ti modeli naravno sukladni sa Minitrains voznim parkom.

Izrada pramodela putničkog vagona od stirena:

DSCN9943.JPG

DSCN9948.JPG

DSCN9953.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Veoma dobar i interesantan francuski video iz 1964 godine! :palac_gore:
@SHUCA ! :pozdrav:

 

Mon

 
Osoblje foruma
Kičevo 1965.! :palci_gore:
0:17 - kompozicija
0:55 - ranžiranje
13:09 - punenje "gondole"
23:48 pa do kraja videa - možda jedini snimak unutrašnje gradnje tunela iz tog vremena, za prugu normalnog koloseka koja će zameniti 600mm prugu.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh