British Columbia Railway ex Pacific Great Eastern

Bero01

Veteran foruma
Lijepo izgleda a i meni stiže jedan BC bulkhead flat
Odličan izbor kompanije!
:cool1:
IMG_8421.JPG
BNSF još uvijek voze za Vancouver, BC; preko ovog mosta u Mud Bay Park-u, po zadnjem operativnom komadu BC Rail-a. https://www.google.hr/maps/place/Mu...eb6b2ba!8m2!3d49.0897447!4d-122.8611229?hl=hr
IMG_8424.JPG
Na žalost, iako smo Jerry i ja bili u railfun/railchase potjeri, nismo dočekali da naiđe neki konzist. :plac:
IMG_8425.JPG
Naime, bilo je vruće, Zvizdan je baš upekao, servisna ekipa koja je popravljala pogon rampe (nisu mi dopustili da ih slikam);
ali kontaktirali su dispečera na moju zamolbu i odgovor je bio da nema vlakova u najavi, pa smo nastavili dalje.... :neznam:
@challenger - sjećaš se ovog?
 

bnsf

Član foruma
Evo pošto mi paket nije još poslan ugurao sam još jedan 60ft hi cube box tako da za nekih 14 dana stiže paketić sa 1 Athearn BC box,1 Athearn BC bulkhead flat, 5 Atlas 64ft Trinity reefer, 5Atlas Trinity 5660 covered hopper i jedan River Point Station Ford F-450XL BNSF mow.20002673_TQ.jpg
ATH90217-450.jpg
up1.jpg538-5729_73.jpgATL-20004260-2.jpg
 

Bero01

Veteran foruma
Odličan odabir modela kolega @bnsf !!!
:palci_gore:
However, idući predmet, iako pripada u moju BCR kolekciju, nije model već pravi PGE/BCR željeznički artefakt,
nađen na trasi pruge:
PGE_Kelly_Lake.JPG
PGE pin postavljen je simbolično, za usporedbu veličine ovog klina, koji je prevalio put od ca 15000 Km do svog konačnog
odredišta u HR. Nadam se da mi trenutačni operater CN neće zamjeriti na oslobađanju ovog komada metala... :zvizdi:
IMG_5078.JPG
... koji je ležao odbačen, i napušten, na lokaciji Kelly Lake: https://www.google.hr/maps/place/Ke...c1b45064c!8m2!3d51.016667!4d-121.766667?hl=hr
IMG_5084.JPG
Radovi u tijeku, CN obnavlja prugu, a šine su uglancane, što znači vozi se! Obratite pozornost na ostatke triangle
za okretanje lokomotiva, vidljive i na satelitskim snimkama!
IMG_5087.JPG
Možda najbolja ilustracija divljine i izoliranosti te fantastične lokacije je ova srna bjelorepog jelena, koja se maltene
prošetala dvadesetak metara pored nas! Uopće nije obratila pažnju, već je samo lagano prošla... hop, hop, hop :o!
Drugi nevjerojatni detalj, snimljen u toj prekrasnoj planinskoj dolini, je ovo INJE, i zemlja koja se noću ZALEDI,
koliko je hladno.
Ova fotka snimljen je ujutro... 04.07.2018. :strelica u 09:36 h... :usklicnik pa si zamislite kako je tamo po zimi?
IMG_5056.JPG
Ne-vje-ro-ja-tno!
:dada:
 

bnsf

Član foruma
Odličan odabir modela kolega @bnsf !!!
:palci_gore:
However, idući predmet, iako pripada u moju BCR kolekciju, nije model već pravi PGE/BCR željeznički artefakt,
nađen na trasi pruge:
View attachment 102442
PGE pin postavljen je simbolično, za usporedbu veličine ovog klina, koji je prevalio put od ca 15000 Km do svog konačnog
odredišta u HR. Nadam se da mi trenutačni operater CN neće zamjeriti na oslobađanju ovog komada metala... :zvizdi:
View attachment 102443
Uhhh ja mislio golden spike :hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:Predivne slike :D
:dada:
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Odličan izbor kompanije!
:cool1:
View attachment 102434
BNSF još uvijek voze za Vancouver, BC; preko ovog mosta u Mud Bay Park-u, po zadnjem operativnom komadu BC Rail-a. https://www.google.hr/maps/place/Mu...eb6b2ba!8m2!3d49.0897447!4d-122.8611229?hl=hr
View attachment 102435
Na žalost, iako smo Jerry i ja bili u railfun/railchase potjeri, nismo dočekali da naiđe neki konzist. :plac:
View attachment 102436
Naime, bilo je vruće, Zvizdan je baš upekao, servisna ekipa koja je popravljala pogon rampe (nisu mi dopustili da ih slikam);
ali kontaktirali su dispečera na moju zamolbu i odgovor je bio da nema vlakova u najavi, pa smo nastavili dalje.... :neznam:
@challenger - sjećaš se ovog?
Kako se nebi sjecao?Inace,to mi je bilo najbolje mjesto za fotkanje i dolje kod novog mosta
u Mud Bay.Na zalost,sad je to predaleko:plac:
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Inače, naknadno sam odlučio ukrcati ove bačve, jer me podsjećaju na količinu Canadian Club :vrag2:
whiskeya koju smo Jerry i ja strusili tijekom prvih par dana i noći kod njega na Vancouver Island-u :papa:!!!
:hahahaha:
Kad vec o bacvama:hahahaha:odem neki dan u ducan da kupim materijal za maketu.Kad na samom ulazu gomila starih bacvi od vina na kojima pise Wine Barrels with Experience(vinske bacve sa iskustvom)
Kad nisam crkn`o od :hahahaha::hahahaha:
 

Bero01

Veteran foruma
Složio sam još jedan vagon kupljen kod Djeda Mraza, ovaj Athearn Blue Box multimodal 85'' flat sa 4 kontejnera
u CP multimark bojanju iz sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog stoljeća, čime je idealno datiran za interchange
u periodu zelenog bojanja BCR koje mi se najviše dopada.
DSC_0002.JPG
Nije tu bilo nikakvog posebnog posla ni mudrosti, malo protreseš kutiju, pobrusiš, pripašeš i zalijepiš par dijelova,
postaviš KD kopče i gotovo... nije tako dobar kao novi Walthersov model koji već imam od ranije, ali hey, za tih
30-ak CAD definitivno je bio Best Buy, tim prije što bi samo kontejneri koštali toliko, i to bez poštarine!
DSC_0003.JPG
Inače je predviđeno da se na kontejnere postave nauglice, odnosno mehanizmi za sidrenje prikolica na samo tijelo vagona.
DSC_0009.JPGdok sam kamion postavio zbog usporedbe veličine; ali nisam još definitivno odlučio šta ću voziti na tom vagonu...
DSC_0004.JPG
tako da samo langsam - neće nikud uteći.
:dada:
Nego @challenger lako za bačve, radije ti nama rekni nešto više o ovome:
odem neki dan u ducan da kupim materijal za maketu.
A da? Kakav materijal, za malu garažu ili onu tvoju industrijsku halu???
:hmmm:
 

Bero01

Veteran foruma
Malo da osvježim temu, i odmorim od modela; nije samo @challenger dobio neke knjige, i meni je stigla jedna zanimljiva
publikacija/slikovnica vezana uz moju BC Rail. Šta će na naslovnicu, već Royal Hudson...:yes
BCR_Adv_01.JPG
BC RAIL - British Columbia Great Train Adventure by Chris Harris
BCR_Adv_02.JPG
Nakon kratkog uvoda namijenjenog čitateljima koji (uglavnom) nisu upućeni u povijest ove željeznice, autor kreće sa
velikim brojem vrlo lijepih fotografija, od toga mnogim ''duplericama'', snimljenim na lokacijama i pod kutevima koje
do sada nisam viđao u drugim izdanjima vezanim uz ovu željeznicu.
BCR_Adv_04.JPG
Sa tekstualne strane, opisi uz fotke bave se geologijom i scenografijom lokacija gdje su snimljene, što je malo drugačiji
te vrlo zanimljiv pristup, koristan pri maketarenju. Ah, zimska idila - kako primjereno ovom dobu godine!
BCR_Adv_05.JPG
Neke fotke su zaista izuzetne :ljubav
BCR_Adv_08.JPG
Sad mogu nastaviti sa modelima...
:andjel:
 

Bero01

Veteran foruma
I tako...
tko se ono žalio na poštarinu:postar:?
@ivan2horvat ?
Nađem danas na bayu model lokomotive koju želim, sa brojem koji želim, pa čak i svoju fotku :fotic:baš te lokomotive
iz željezničkog muzeja u Squamish-u, BC (zadnji puta sam uzeo Jerriyevu)
IMG_4501.JPG
te pošaljem upit prodavaču da li bi on to poslao za EU-rope uz neku razumnu poštarinu u rangu od 19 - 25 USD...
Inače radi se o Atlas-ovom modelu RS-1 Classic Series Art. Nr. 7103:
Atlas 7103 RS1 GN 182_2.jpg
Vrlo lijep model, imam već dvije takve, u bojama PGE/BCR ali ovu drugu još nisam prikazao javno - to je tema za idući post.
Elem, evo odgovora koji sam dobio, pa neka mi sada netko priča o frustracijama izazvanim troškovima shippinga:
:glup
GN_shipping.JPG
Mislim ono, halo, 75,75 USD za poštarinu??? No way!
Morao sam si kupiti drugu lokomotivu da ubijem tugu!
:vrag:
Pa ti sakupljaj ameriku ili kanadu... to je jeftino... aha.
 
Last edited:

ivan2horvat

Član foruma
@Bero01 trudim se znati kako ti je :mad: Onda te još na sve, ak nemaš druga ili sreće, opiće na carini i spreman si za :harakiri
Prije cca godine dana imao sam okršaj sa Rocom. Naime, prilikom čišćenja svoje 151 zagubio sam plastični dio kaj dođe u podnožju lokse između kotača (spremnici za zrak itd.). Pronađem serijski i novi serijski te pošaljem upit u tvornicu. Dio košta par eura, ali je 23€ dostava. Lijepo ih zamolim možemo li ikako zaobići dotičnu cijenu dostave jer je identična kao da sam kupio lokomotivu. Ponudim im opciju da mi pošalju u pismu i da snosim odgovornost za eventualne lomove u transportu. Na što sam dobio lagani :vrag:
Sva sreća par dana nakon dio je misteriozno osvanuo u kuhinji :hmmm:

Nekako smatram, obzirom da smo u EU pa nema frke sa granicom, jednodnevni izlet za 100Kn u Graz je i više nego dovoljno za dostavu. Jasno, osim ako se ne radi o nečemu čega nema u Grazu ili je dostava besplatna.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
@Bero01
Prije cca godine dana imao sam okršaj sa Rocom. .... Dio košta par eura, ali je 23€ dostava. Lijepo ih zamolim možemo li ikako zaobići dotičnu cijenu dostave jer je identična kao da sam kupio lokomotivu. Ponudim im opciju da mi pošalju u pismu i da snosim odgovornost za eventualne lomove u transportu. Na što sam dobio lagani :vrag:
Sva sreća par dana nakon dio je misteriozno osvanuo u kuhinji :hmmm:

Nekako smatram, obzirom da smo u EU pa nema frke sa granicom, jednodnevni izlet za 100Kn u Graz je i više nego dovoljno za dostavu. Jasno, osim ako se ne radi o nečemu čega nema u Grazu ili je dostava besplatna.



Za nabavu Roco dijelova mi je najbolji APC Adams. Mali troškovi dostave + dostavljeno u roku od tjedan dana ako ne već prije.


IMG.jpg
 

Bero01

Veteran foruma
Moji vagoni več više od mjesec stoje u Torontu kad baš pošta mora štrajkati:spank:
mda, ni ja ne znam šta je sa paketom koji mi je Jerry poslao, a u njemu je moj zadnji RDC BC-12
koji sam kupio još tamo negdje 19.08., čim sam se vratio iz Kanade.
:mamurluk:
CC214190384CA.JPG
Nadam se da je zaplovio put starog kontinenta. Zanimljivo je to da su knjige koje sam poslao @challenger stigle u roku
od samo 12 dana :usklicnik, dok pošiljka iz Kanade putuje ovamo više od dva mjeseca. Obzirom na to da je paket krenuo
25.10. uz malo sreće mogao bi stići oko Božića ili bar tu negdje... Znači, živce na hozntregere, i samo langsam.
:glup
Zato su tu drugi modeli, koji su pristigli u međuvremenu.
:dada:
 

Bero01

Veteran foruma
I konačno...... još jedan paket je stigao!
:yes
Paket_II_I.JPG
Trebao sam ranije počet bitchat na Forumu, pa bi vjerojatno i prije došao. :crazy:
Paket_II_II.JPG
Sadržaj je vrlo zanimljiv... ima za svakoga ponešto.
Krigla_RR_3.JPG
Kolekcionarska krigla za pivo, za prave ljubitelje željeznica, sa motivima BigBoy-a, Orient Express-a i famoznog General-a!
Krigla_RR_1.JPG
Poklopac vrča je također primjeren tematici:
Krigla_RR_4.JPG
Prvom prilikom popiti ću jedno božićno pivo iz njega!
:pivo:
Hvala @challenger - pozdravi Gorana:respect:, i zahvali mu još jednom u moje ime;
ali sada ti nema druge, nego da prvom prilikom pošalješ i onaj zrakoplovni.
:pilot:
 

Bero01

Veteran foruma
Vrč je fora, i nadasve zgodan,
ali ključni sadržaj paketa bio je ovaj Walthersov Budd RDC-1:
RDC_1_BC_12_1.JPG
Road Number oznaka je BC-12 i to mi je šesti RDC u floti sa oznakama British Columbia.:ljubav
RDC_1_BC_12_2.JPG
Time sam iskompletirao tri para, a sva tri sa različitim brojevima, u različitim bojanjima, i iz različitih epoha! :yes
RDC_1_BC_12_3.JPG
Sada slobodno mogu reći da sam riješio putnički promet na svojoj željeznici, sukladno protutipnim operacijama.
RDC_1_BC_BC_12&BC_10.JPG
To je to: dva BC Railway RDC-1 zajedno: BC-12 + BC-10, obadva kao samostalne motorne jedinice, ali vozit će u paru.
Sada se mogu opustiti, i opušteno vrebati da mi povoljno naleti neki novi Rapidov (super) model, ili Walthersov RN
koji još nemam u floti. Naravno, zahvalan sam i Jerriyu na pomoći, jer bez njega ovo ne bi bilo moguće ostvariti.
:respect:
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Trebao sam ranije počet bitchat na Forumu, pa bi vjerojatno i prije došao. :crazy:
Eh,hvala k.... da ne moram vise slusat bitching and complaining:naklon:
nego da prvom prilikom pošalješ i onaj zrakoplovni.
Kazem ja tebi da predjes u Sokce i da zapjevas da su p k`o na nebu zvizde,svi bi Sokci bili zrakoplovci:vrag:.
Sve u svemu,dobro je da se krigla nije razbila uz put(a i druge stvari) a onu drugu cu poslat u iducem paketu.
 

Bero01

Veteran foruma
Eh,hvala k.... da ne moram vise slusat bitching and complaining:naklon:
E sad ga khakish:hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:
Kazem ja tebi da predjes u Sokce i da zapjevas da su p k`o na nebu zvizde,svi bi Sokci bili zrakoplovci:vrag:.
Ali... ja već JESAM zrakoplovac.:crvenilo: Jesi vidio set oznaka koje sam dao @djzlaja ? Šta misliš, od kuda mi?
:zarulja
Sve u svemu,dobro je da se krigla nije razbila uz put(a i druge stvari) a onu drugu cu poslat u iducem paketu
Čim čim prije tim tim bolje. Sve je dobro što se dobro svrši.
:cool_2:
 

Bero01

Veteran foruma
Inspiriran dioramom spašavanja unesrećenog vlaka viđenom u muzeju na Rogers Pass-u, BC;
odlučio sam nabaviti ovaj Athearn/Roundhouse model 2-8-0 ''Consolidation'' Art.Nr. 84954:
CP_3239_pack.JPG
http://mrr.trains.com/news-reviews/staff-reviews/2012/12/athearn-ho-scale-2-8-0-locomotive
CP_3239_1.JPG
lokica je mala, ali preslatka :ljubav; imao sam sreće pa sam naletio na nju na domaćem eBay.de
CP_3239_front.JPG
detalji su fini, a otisak oštar; dok ovi fenjeri daju poseban štih :usklicnik
CP_3239_2.JPG
vožnja je mirna i tiha, bez nacukavanja, a kontakt sa prugom odličan - :strelica stvarno nemam nikakvih zamjerki
CP_3239_back.JPG
:zarulja rasvjeta je izvedena sa ledicama, i one malo preintenzivno svjetle, ali to se lako riješi prilikom digitalizacije modela.
Konačna ocjena je čista petica, i ako ste ikada razmišljali o ovoj seriji obnovljenih Roundhouse lokomotiva u Athearn
re-izdanju, sasvim sigurno nećete pogriješiti ni ako nabavite i preostala dva modela u ponudi: 4-4-0 ''American'' i
2-6-0 ''Mogul''. Ja potpuno sigurno budem, naravno sa vremenom.
:palci_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh