Cinkova kuga

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Nikako nemam osecaj za fotkanje,plus mi je u potkrovlju neko cudno osvetljenje.Vezbacu,pa ce biti bolje.Svi modeli su nabavljeni kakvi jesu.Na meni je da probam spasiti sta se spasti moze.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
77--ca u rastavljenom stanju.Sto bi zlobnici rekli,rastavljeno-prirodno agregatno stanje Kmb modela .Treba smisliti kako izvaditi osovine,tj. svuci točak bez oštećenja.View attachment 83648
Za 77-ku se dobije mesingasti ram kod http://www.kkmb.at/lokrahmena.html t.j. kod autora. Ja sam ga kupio za moju JŽ 18-002 (koja još nije preobilježena) i najviše problema je sa skidanjem srednje osovine.
1 i 3 osovina idu lako van no kod druge upotrebio sam Proxxona sa frezom i otvorio ležaj nadolje da sam mogao sve osovine lijepo izvaditi. Veći problem je staviti sve u mesingasti ram jer bih morao odvojiti točke od 2 osovine ali sam napravo isto, otvorio ležajevi su prema dolje. Poklopac osovina ih fiksiraju da ne ispadaju, lokomotiva lijepo trči ali svejedno ču na nek način zafiksirati (u vertikalnom smjeru) drugu osovinu jer ima zupčanik.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Nikako nemam osecaj za fotkanje,plus mi je u potkrovlju neko cudno osvetljenje.Vezbacu,pa ce biti bolje.Svi modeli su nabavljeni kakvi jesu.Na meni je da probam spasiti sta se spasti moze.
Kod slika je problem samo kod fokusa. Nemoj aparata stavljati preblizu nego radije budi 10cm više udaljen te upotrebi zoom na kameri. Ako upotrebljavaš kameru na mobitelu onda tapni na tačku gdje mora izoštriti te tek nakon oštrenja upali fotku.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Prvo blic nikako..a najbolje ti je da ti predmet bude obasjan svetlom dok ćeš ti biti izmedju izvora svetla i predmeta za slikanje! Vidim na slikama da ti je prozor iza modela što je pogrešno jer dolazi do senčenja modela!
Znači nikako ne smeš ti biti okrenut ka izvoru svetla već model..probaj!
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Za 77-ku se dobije mesingasti ram kod http://www.kkmb.at/lokrahmena.html t.j. kod autora. Ja sam ga kupio za moju JŽ 18-002 (koja još nije preobilježena) i najviše problema je sa skidanjem srednje osovine.
1 i 3 osovina idu lako van no kod druge upotrebio sam Proxxona sa frezom i otvorio ležaj nadolje da sam mogao sve osovine lijepo izvaditi. Veći problem je staviti sve u mesingasti ram jer bih morao odvojiti točke od 2 osovine ali sam napravo isto, otvorio ležajevi su prema dolje. Poklopac osovina ih fiksiraju da ne ispadaju, lokomotiva lijepo trči ali svejedno ču na nek način zafiksirati (u vertikalnom smjeru) drugu osovinu jer ima zupčanik.
U ja sam razmišljao da razrezem ležište srednje osovine.Zapravo,ovaj ram je ionako neupotrebljiv,mogu ga celog razrezati.Koliko je koštao ram za 77?
Hvala ti na savetu i ideji
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mikado daj mi reci jel se još nešto shebe osim frema?? To se možda može napraviti lagano od metala..pa dodavati tegove!
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Mikado daj mi reci jel se još nešto shebe osim frema?? To se možda može napraviti lagano od metala..pa dodavati tegove!
samo frem,kod nekih modela stradaju i obrtna postolja.Parnu nikako bez originalnog zamenskog.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Mislis na kalup pa izlivanje?Ne bi ta zahebancija bila jeftinija od kupovine novog zamenskog rama.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Zato sto kod mene strugari ne obradjuju nista manje od diska na mercedesu  :crazy:.A i kada bi se neko zezao,sigurno bi bilo skuplje od 50 eur,a za te pare mogu da nadjem originalni.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Pa odkud ja znam da je takva situacija..ja samo želim pomoći!
Ja sam mislio da odradiš sam frem..da ti sad ne crtam ali recimo da bude kao što su neki članovi pravili fremove za neke svoje projekte!
Malo deblji lim uzmeš pa se igraš malo..
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
U ja sam razmišljao da razrezem ležište srednje osovine.Zapravo,ovaj ram je ionako neupotrebljiv,mogu ga celog razrezati.Koliko je koštao ram za 77?
Hvala ti na savetu i ideji
Znaš da se ne sjećam tačno ali negdje oko 80 EUR plus poštarina.
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Nece,rade ramove od mesinga ili aluminijuma
Da su maheri pa da vama kojima se to desilo zamene uz neke minimalne troskove slanja.To bi bilo super.Ipak znaju i oni da su napravili lose. Ovako ispada da hoce da duplo zarade na istoj stvari. Imas vise ranjenika te je jasno u cemu je stvar.

Ja bih im napisao pismo i poslao slike bez razmisljanja.
Mozda ti izadju u susret.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh