Cisterna VTG u najmu INA (Brawa)

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)


Evo i moje dvije fotke dotičnog vagona:
View attachment 114125

View attachment 114126
Varaždin, VII/'10.

DSC_3235.jpg

Mislim da bi to mogao biti VTG tip 5163 ili sličan:

KESSELWAGEN - VTG Type Nr. 5163 - Werksfoto 13 x 18 cm.JPG

Pretpostavljam da je vagon bio totalno oštećen dok je bio unajmljen od INA-e, te da ga je osiguratelj otplatil VTG-u pa je onda mogao ostati u Jugoslaviji kak otpisani.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

Ne, Roco nema model vagona koji sam ja pokazao.

Ovako izgleda Roco Art. Nr. 76982:

Roco-76982.jpg

Broj na modelu bi trebal biti 31 RIV 54 ČSD 393 6 055-5 (https://www.vlackybekr.cz/vlackybek...tenny-4-osy-vuz-s-klanicemi-Res-CSD-d4257.htm), i s tim brojem je to približni model ČSD Res vagona rumunjske proizvodnje:

Unbenannt-01.jpg

A ja sam pokazao model malo starijeg ČSD Res vagona proizvedenog u Vagonka Poprad:

Unbenannt-02.jpg

a to je vagon kojeg Roco ne proizvodi u modelu i vjerojatno ga nikada neće.
 

nik

Veteran foruma
Ne, Roco nema model vagona koji sam ja pokazao.

Ovako izgleda Roco Art. Nr. 76982:

View attachment 116158

Broj na modelu bi trebal biti 31 RIV 54 ČSD 393 6 055-5 (https://www.vlackybekr.cz/vlackybek...tenny-4-osy-vuz-s-klanicemi-Res-CSD-d4257.htm), i s tim brojem je to približni model ČSD Res vagona rumunjske proizvodnje:

View attachment 116159

A ja sam pokazao model malo starijeg ČSD Res vagona proizvedenog u Vagonka Poprad:

View attachment 116161

a to je vagon kojeg Roco ne proizvodi u modelu i vjerojatno ga nikada neće.
Ovdje vidimo oba tipa zajedno.
Zagreb 1985.
24.JPG
Zagreb 1986.
02.JPG
Foto: Zdravko Horvat
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jagodina - 1976 godina.
Autor potpisan:
View attachment 127299


Dvoosovinska bi rekao Švicarskog podrijetla?
Podrijetlo bi svakako trebalo tražiti ovdje:


Na žalost natpis s desne strane se praktički ne vidi, dali bi mogel biti S.H.G.T.?

21 RIV 87 SNCF 097 4 257-9 P .Uas.jpg
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Koliko znam, SHGT se bavio isključivo prijevoz žitaricama, nisu nikad imali cisterne.

Logo nažalost nemogu prepoznati, jedino može bit da je naljepnica sa podacima za kontakt tko je bio uzeo ju u najam prije Ine.

Isto se i na ovoj Brawinoj vidi šipke koje su držale ploču, što predpostavljam da je prije Ine Brawinu netko uzeo u najam prije Ine, što predpostavljam da je moguće bio BP, Esso, Shell, Aral ili netko drugi.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Koliko znam, SHGT se bavio isključivo prijevoz žitaricama, nisu nikad imali cisterne.
Ni ja još nisam vidio fotografije s cisternom S.H.G.T., ali za sada ne želim a priori isključiti mogućnost da se je nekad za kratko vrijeme tvrtka možda bavila i time.

Inače imam podatke iz godine 1980 o tome od kojih je stranih vlasnika ŽG Ljubljana posudila vagone cisterne da ih da u podzakup radnim organizacijama u Sloveniji, ali nemam te podatke za područje ŽTP Zagreb u vezi INA:

Zwischenablage02.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh