CIWL vagoni na našim prostorima

nik

Veteran foruma
:_) bolje mu je da se počne zamarati :)
Teško...
Da probam izračunati.
ep.1: 2x (CIWL, CIWL)
ep.2: 2x (CIWL, CIWL)
ep.3: 1x (CIWL)
ep.4: 4x (CIWL, JŽ, DB, DB)
ep.5: 4x (MAV,JŽ, HŽ, SŽ)
ep.6: 1x (MAV)
ukupno: 14 restorana
A di su oni koje još nije uspio kupiti i oni koji su tek najavljeni?
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
vidiš dobro sam rekao... bolje mu je da se počne zamarati...
Kakvi su to vagoni bez romantične atmosfere... kao da idu na kasaciju :cool_2:
... a s rasvjetom na stolu svi stolovi bi bili unaprijed rezervirani :) :) :)
Za puni realizam treba ih osvijetliti i staviti na neki AUX dekodera i staviti "praiser-ovce" :) :)
 

nik

Veteran foruma
vidiš dobro sam rekao... bolje mu je da se počne zamarati...
Kakvi su to vagoni bez romantične atmosfere... kao da idu na kasaciju :cool_2:
... a s rasvjetom na stolu svi stolovi bi bili unaprijed rezervirani :) :) :)
Za puni realizam treba ih osvijetliti i staviti na neki AUX dekodera i staviti "praiser-ovce" :) :)
Bolje da su poluprazni. Preiser figure su skupe...
 

1borna

Veteran foruma
Umjesto skupih Preiserića kojima ionako često treba rezati noge da bi stali na sjedišta mogu se uzeti jeftileni
od kineza koji su nešto manji.To što su manje dorađeni se kroz prozore izvana neće vidjeti.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
U Kini te figurice stvarno kostaju jako smesno..nisu nekog kvaliteta ali koliko sam shvatio bit je da se popune sedista u vagonu paa..nije toliko ni bitno,jel?
http://m.ebay.com/itm/50pcs-HO-scal...l-sitting-Passengers-/331538221959?nav=SEARCH
Evo jedan set figurica koje sede..

http://m.ebay.com/itm/100pcs-Mixed-...res-HO-TT-Scale-1-87-/231495572121?nav=SEARCH
Ovde imamo i dece u narucju..e sad,ne znam koliko bi vi figura postavljali u jedan vagon ali recimo da je prosek oko 3/4$ za 100 komada ovih figurica sto nije neko ulaganje!

Ko hoce neke odredjene figurice ili malo kvalitetnije jbg mora malo vise da plati da bi ta scena u vagonu izgledala sto se kaze full;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
...
Liliput 260 00
L26000=2419bleu.jpg

http://www.osterthun.com/0Laenderbahnen ... x.CIWL.htm

Model je vrlo dobar čak i za današnje pojmove osim što ima nekakav generički krov koji dijeli sa spavaćim vagonom.
...
...a i ona žuta unutrašnjost mi nekako ne ide.
.
 

Tanka vatra

Član foruma
CIWL,Kola zaC:\Users\silja\Pictures\Clip_290.jpg ručavanje Nr.4068, u zakupu JDŽ,sa natpisima na domaćem jeziku.
Snimljeno na Belju početkom 1939.god. prilikom posete,odnosno zajedničkog lova grofa Ciana i Milana
Stojadinovića.Putovali su posebnim vozom različitog sastava.Na još jednom snimku,vidi se deo Lx 2897.
Clip_290.jpgClip_292.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Super otkriće!
Jel postoji fotografija na kojoj se vidi ceo vagon?
.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh