D1218/1219 Split-Stuttgart

nik

Veteran foruma

Attachments

Sky

Supporter (2016)
Supporter 2020
Evo jedne slike iz 01.08.1990. godine (Berghang oberhalb von Kolbnitz), D 1218 Split - Stuttgart:

Dio sastava vidljiv sa slike, izgledao bi nekako ovako:

OBB 1044
- austrijski kušet OBB Bcmz 50-70
- izgleda mi kao JŽ ABl ?
- JŽ ABl
- JŽ Bl ili Bcl ?
- pretpostavljam DB B vagon....

Vidi li tko bolje, neka me slobodno ispravi i nadopuni.... ;)

Attachments

Sky

Supporter (2016)
Supporter 2020
rolwie kaže:
D 1218 Split-Stuttgart - 110 336-5 -103 112 D JZ Augsburg-Hocholl 8.7.1989
Na ovoj fotki (sa austrijskim kolima), uspio sam izbrojat sveukupno 8 vagona u kompoziciji!
Prvi je Austrijanac 'dugi Schlieren' 2. razreda (adekvatni modeli Roco 44850, 64781 ili 64782).
Drugi po redu je zagrebački ABl (iz ACME seta 55060).
Slijedeća 4 vagona Bl ŽTP Zg (iz ACME seta 55061), eventualno bi koji od njih mogao biti i zagrebački kušet (Bcl)..
Predzadnji 7. vagon nekako mi se čini da je čak zagrebački prtljažni vagon, a zadnji 8. DB vagon u 'ozeanblau/beige' varijanti ?

damir661

Veteran foruma
Sudeći po ovoj slici iz Freilassing-a, na njemu je bilo i ljubljanskih vagona, prvi je verovatno ŽG Lb, na vagonwebu stoji da su bili i ljubljanski AB i B, dok ne vidim zagrebački Ds.

Oni Db vagoni su po meni neki od kušeta Bcm243 i sl.

Sky

Supporter (2016)
Supporter 2020
damir661 kaže:
Sudeći po ovoj slici iz Freilassing-a, na njemu je bilo i ljubljanskih vagona, prvi je verovatno ŽG Lb, na vagonwebu stoji da su bili i ljubljanski AB i B, dok ne vidim zagrebački Ds.
Da, prvi je slovenski ABl.
D1218, slikano kod Kolbnitza (kao zadnji u kompoziciji može se razaznati vagon za prijevoz automobila):

Attachments

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Sky kaže:
Jest! Zagrebačka kola za spavanje.
Na kojim su sve vozovima za inostranstvno vozili zagrebački WL?
Ja znam samo za Mostar-Dalmaciju, Simplon i evo vidim sad i Split-Štutgart
Rijeka ima direktni WL prema Njemačkoj (spaja se u Ljubljani na Lisinski) pa pretpostavljam da je tako bilo i nekad (Mostar-Dalmacija = Lisinski).

EDIT: prema vagonWEBu (ili bar onom što je od njega ostalo) WL iz Rijeke je ljubljanski ali zato na 'Dravi' (Zg-Bp) vozi zagrebački.

http://www.vagonweb.cz/razeni/razeni.php?rok=1992&vuz=JŽ+WLABl+ŽTP_Zagreb&najit=Hledat

nik

Veteran foruma

Attachments

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh