D1218/1219 Split-Stuttgart

nik

Veteran foruma
Koji ŽTP je ovaj JŽ kušet?
g_20_padtl41iuc.jpg

g_20_hm08sl6jeb.jpg

https://klaus-bahnnostalgie.artfolio.com/galleries/tui-ferienexpress/
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
to mi bio sastav Tauern expressa iz ljeta 1985. Meni se taj sastav sviđa pa ga skupljam zbog TUI kušeta, u prilogu piše da je saobraćao 3xtjedno, a Bc (u sastavu se navodi DB Bcm) nedeljom. dal bi ovaj na fotogafiji JŽ Bc bio klocar ili disk?1985. Tauern exp. sa TUI kušet-kola.jpg
 

damir661

Veteran foruma
to mi bio sastav Tauern expressa iz ljeta 1985. Meni se taj sastav sviđa pa ga skupljam zbog TUI kušeta, u prilogu piše da je saobraćao 3xtjedno, a Bc (u sastavu se navodi DB Bcm) nedeljom. dal bi ovaj na fotogafiji JŽ Bc bio klocar ili disk?View attachment 112024
Diskać i to sa Wegman postoljima. Može biti beogradski ili skopski iako nešto ne vidim logo ŽTP Skopje u pozadini, dok mi za beogradski smeta ono Liegewagen iznad prozora, što ne znači da ga možda jednu rev.nisu imali.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mogao bi biti skopski ali tamna greda... To su imali hrvatski vagoni u ranim 80-tim te koji bosanski. Ali poslijedni nisu imali natpisa iznad prozora a većina hrvatskih je imala bijelu liniju preko boka. E sad... Ja bih ipak rekao da je hrvatski.
 

nik

Veteran foruma
Mogao bi biti skopski ali tamna greda... To su imali hrvatski vagoni u ranim 80-tim te koji bosanski. Ali poslijedni nisu imali natpisa iznad prozora a većina hrvatskih je imala bijelu liniju preko boka. E sad... Ja bih ipak rekao da je hrvatski.
ŽTP Zg nije imao ovaj tip vagona, samo Beograd i Skopje.

Na slici vidimo da vagon ima okrugli pokazivač nivoa vode pokraj vrata.
g_20_hm08sl6jeb.jpg


Beogradski su imali četvrtasti pokazivač nivoa vode pokraj vrata.
JZ_Bc_5.jpg


Skopski su imali okrugli pokazivač nivoa vode pokraj vrata.
MZ_Bcl-1.jpg


Tamnu gredu (crna, tamnozelena, tamnoplava) su imali svi Goša Y vagoni (osim spavaćih i starih tamnoplavih kušeta) prilikom isporuke iz tvornice.
 
Last edited:

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
A vlak je vozio Stuttgart-Split? Malo nelogično da bi bio makedonski ili srpski. Ali da, wegman postolja, čisti krov sa pokrovom za vodu, mogao bi biti srpski.
 

nik

Veteran foruma
A vlak je vozio Stuttgart-Split? Malo nelogično da bi bio makedonski ili srpski. Ali da, wegman postolja, čisti krov sa pokrovom za vodu, mogao bi biti srpski.
Ne može biti beogradski zbog okruglog pokazivača nivoa vode pokraj vrata, vidi moj prethodni post.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Tamnu gredu (crna, tamnozelena, tamnoplava) su imali svi Goša Y vagoni (osim spavaćih i starih tamnoplavih kušeta) prilikom isporuke iz tvornice.
Nije točno.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
po logici stvari bio bi zagrebački. možda je neki skopski bio u turnusu rotacije na različitim vlakovima, malo do Splita malo do Skopja, možda je njemački redovan zamjenjen u Stuttgartu, tko zna.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
po logici stvari bio bi zagrebački. možda je neki skopski bio u turnusu rotacije na različitim vlakovima, malo do Splita malo do Skopja, možda je njemački redovan zamjenjen u Stuttgartu, tko zna.
Problem je, što su se ovi postovi uopće našli u krivoj temi..
Skopska kola, po logici Stuttgart - Skopje (Atena).
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da vratimo temu na pravi kolosijek, iako smo u temi već prezentirali 90% modela za sastav vlaka (osim prtljažnog vagona), slika stvarnih kompozicija nikada dosta...

Vlak 1218, slikan 21.07.1989. godine, Munchen-Ost, slika skinuta sa neta, autor fotke H. Brenscheidt:
1044 020 München - Ost 21.07.89.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
D 1218 Split-Stuttgart - 110 336-5 -103 112 D JZ Augsburg-Hocholl 8.7.1989
110 336-5 -103 112 D JZ Augsburg-Hocholl 8.7.1989-800.jpg

Vezano za sliku pokojnog Rolfa, sa austrijskim tzv. dugim Schlierenom u sastavu vlaka, stavimo sliku i tog Roco modela,
dugi Schlieren drugog razreda, u starom Jaffa bojanju kao i na Rolwijevoj slici.....
(slika napravljena nabrzaka, model tek treba srediti):
P1010374 – kopija.jpg
 

nik

Veteran foruma

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Pitam se da li je na ovoj slici iz '89. vagon sa sivim krovom ili vagon sa prljavim krem krovom. Naime na spoju čela i stranice prelaz sivog u krem nije na istoj visini.
Na slici iz '89. vagon je sa sivim krovom. Okapni kutni lim (ofarban u krem boju), uzrok je te 'stepenaste' varke.
Na rubovima tog lima obično se nakuplja prljavština i masnoća, te su granice boja ponekad još više zamaskirane.

Bmpz.jpg

Crop Rolwijeve fotke (veće rezolucije), otkriva istu stvar kao i na prethodnoj slici:
110 336 + 103 131 bei Augsburg Hochzoll 08.07.89.jpg

Roco također na svojim modelima ima takav prikaz:
DSCN07111.jpg

....dok je situacija sa farbanjem krova kod kasnije Sparlack sheme, vidno drugačija, pošto je u toj shemi granica farbanja krova pomaknuta više gore, pa nemamo tog prijelaza.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh