D218/219 TAUERN-EXPRESS (Split-Oostende-Split)

Stanley

Poznati forumaš
Sky kaže:
Ex219 Tauern-Express 1984/85
Vrlo zanimljivi podaci. Još kad bi se negdje iskopalo nešto slično za šezdesete i sedamdesete godine...
Usput, primijetio sam jednu greškicu u popisu mjesta gdje se vlak zaustavljao. Piše ''Plavča Draga'', a trebalo bi ''Plaški''. No, to je u ovom slučaju sasvim nevažno.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Mogu si misliti da su ljubljanski vagoni bili na relaciji iz Njemačke do Splita...
:zvizdi:
A, to se sastavilo sa trenutno jedinim postojećim modelima Goša vagona tog tipa, i to je zasad ok.
Mi ćemo ionako, kada izađu i ostali ACME modeli, to korektno presložiti prema pripadajućim ŽTP-ima! ;)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nego, tko voli austrijance u sastavu (Oostende-Graz), slika iz iste godine (1984.):
220-02m[1].jpg

Roco 44664:
Roco 44664.JPG
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ex219 Tauern-Express, brošura zimskog voznog reda 1987/88:
Tauernexpress 1987-88.jpg
 

nik

Veteran foruma
Re: Tauern Express

nik kaže:
Stanley kaže:
...
Dobro se sjećam (a vidi se i na slici) da su ti belgijski vagoni, koje sam spominjao, bili relativno kratki (2. razred 8 odjeljaka). Model na koji si stavio link ne odgovara vagonima koji su bili u sastavu Tauern Expressa, bar onima koje sam viđao na Glavnom kolodvoru u Zagrebu.

Vor der Kulisse der Chiemgauer Alpen führt eine österreichische 1110 Wagen des D 219 "Tauern-Express" (Ostende - Split) durch die vorweihnachtliche Winterlandschaft bei Traunstein nach. (20.12.1974) Foto: Peter Schiffer
3513.jpg

http://www.eisenbahnstiftung.de/

:D

Doduše nema (još) AB vagona kakav je na gornjoj slici ali taj belgijski tip kao takav je izašao u H0
bleu%20I2.jpg

lsmodels.com
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Slika iz 1986. godine, fini šareni sastav sa dva belgijska vagona (kušetom i AB vagonom), lijepo za vidjeti:
JUL 1986 Express.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Sky kaže:
Slika iz 1986. godine, fini šareni sastav sa dva belgijska vagona (kušetom i AB vagonom), lijepo za vidjeti:
Uspoređujući sliku sa sastavom iz uputstva, onda bi sastav sa slike činili slijedeći vagoni:

loksa OBB 1044
-OBB Bmz Oostende - Villach - Klagenfurt
-SNCB AB (tip I4) Oostende - Villach - Klagenfurt
-SNCB Bc (tip I5) Oostende - Villach - Klagenfurt
-DB Dms Oostende - Split
-JZ AB Oostende - Split
-JZ B Aachen - Split
-JZ B Aachen - Split
-JZ AB Stuttgart - Split
 

nik

Veteran foruma
Und schließlich noch die ebenfalls selten gesehene 132 103, auch wieder unter nicht ganz einfachen Lichtverhältnissen porträtiert, am 27. Juli 1969 in München Hbf.
Der links zu erkennende Sitzwagen der SNCB und die Tatsache, daß ich sicherlich in Erwartung des "Hellas-Express" (in dem ich als "Servierwagenverkäufer" Dienst zu tun hatte) auf dem Münchner Hbf herumgeschlichen bin, läßt in dem Zug auf dem Nachbargleis den D 90 "Tauern-Express" von Oostende nach Split vermuten.

132103lzmnchenhbf270769im2.jpg
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/r ... 17,3504455
 

gradina73

Član foruma
Evo nam i Tauern-Ekspres sa dolazkom i polazkom iz Münchena u oba pravca:

D 218 Tauern-Express / dolazak u München
D218Tauern-Exp_AnMnchen.jpg


D 218 Tauern-Express / polazak iz Münchena
D218Tauern-Exp_AbMnchen.jpg




D 219 Tauern-Express / dolazak u München
D219Tauern-Exp_AnMnchen.jpg


D 219 Tauern-Express / polazak iz Münchena
D219Tauern-Exp_AbMnchen.jpg
 

Stanley

Poznati forumaš
Re: Tauern Express

Sky kaže:
Ovu vrstu vagona u projektu ima LS Models (ne prije kraja 2011.g.):
SNCB I1 vagon (B8), zelena shema bojanja zajedno sa zelenim krovom, UIC numeriran, epoha IV!
Problem je što će se prodavati u setovima. :S:
Pojavilo se danas u modellbahnshop.lippe (LS Models 42112):
167564_c.jpg

Nešto se ne sjećam ovih debelih okvira oko prozora (Fleischmannov model mi se čini realnijim), ali i ovo može proći.
Cijena baš nije ''halo Bing'', ali je podnošljiva (164,95 €).
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Tauern Express

Stanley kaže:
Pojavilo se danas u modellbahnshop.lippe (LS Models 42112):
Nešto se ne sjećam ovih debelih okvira oko prozora (Fleischmannov model mi se čini realnijim), ali i ovo može proći.
Cijena baš nije ''halo Bing'', ali je podnošljiva (164,95 €).

Da, ti setovi su već neko vrijeme u prodaji! Ovdje ima više slika:
http://www.reisezugwagen.eu/?p=10669

No, to su modeli vagona I2 B8, zato i ne odgovaraju u svim detaljima onim vagonima koje mi trebamo.
(ovi I2 su malo moderniziranija verzija)
Nama trebaju modeli I1 B8, a koliko vidim, LS Models je i njih najavio.
Pretpostavljam, da kada izađu, to bi onda valjda bio set LSM 42139...

Izrađeni prototip tog I1 već je bio prezentiran na jednom od prošlih sajmova:
(zeleni model u pozadini):
lsm7[1][1].jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
SNCB Railtour kušet 'Oostende - Salzburg', zima 1985/86:

LSM iz seta 42022:
LSM%20I5%20040801%20CRW_9638[1].jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh