D416/417 Beograd - Zürich Express

wiggum

Veteran foruma
40_bs-dia-1983-04-10-urj1q.jpg
«Beograd Express» von Beograd nach Zürich, hinter der Ae 4/7 10937 aus dem Grenzbahnhof Buchs SG ausfahrend. Vorne rechts ein leerer Strassenroller für den Transport normalspuriger Eisenbahn-Güterwagen (10.4.1983).

41_bs-dia-1983-04-01-axkwh.jpg
Nochmals der «Beograd Express», mit Ae 6/6 11431 + Ae 4/7 10913, zwischen Trübbach und Sargans (1.4.1983).

42_bs-dia-1983-04-04-40jzg.jpg
«Beograd Express» mit Ae 4/7 10902 bei der Durchfahrt in Weite (4.4.1983).

Bernhard Studer
https://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?017,9249249
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Koji bi bio vagon na drugoj slici a prije WL JŽ zwischen Trübbach und Sargans?
 

nik

Veteran foruma
Sunce je nisko na zapadu. Što bi još moglo u to doba doći sa juga a da ima u sastavu austrijance? Možda @4w4 zna nešto o ovome...
 
Last edited:

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Taj neki Daca nam podvali fotku pa nek razbijamo glavu a tek je treći maj (uljanik je nova bau-cona, to je riješeno). A kad dođe ,glavobolja, in vrsto pred apoteku ko da sam pred Mojcom KG ranih 80-ih. Što nije objektiv dopustio da kompozicija protrči... kako da ženi objasnim da i nakon ponoći sam na krivini (rasputnice Čulinec). Tko je to uveo i kada žutu crtu, da nas na toj foki zbunjiva? Od kad setovi iz Kine plove, bit će na svakoj slici priviđenje Mo-Da-esspesso.
 

maradona

Novi član
Gledam sada knjigu nadzornika lokomotiva u Vinkovcima iz sijecnja 1991...Taj vlak 416 su vozni red 90/91 vozili vinkovcani i vrlo cesto je umjesto Brene vukla 441-700...Npr. 12.01.1991. je vukla 441-714.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Jeste, sve mi mirisi na njega...Slika je mutna, ali mi se cini da su najmanje 2 vagona austrijanci.
Npr. 416 je vozni red 88/89 isao preko Siska i dolazio u Zagreb u 18:50.
Da, rekao bih i ja da je 416. Dva austrijanca sigurno na kraju (ovisno zima-ljeto), a iza njih bi trebao biti još samo buffet. Iz Bg kada je kretao vlak, ako se ne varam, austrijanci su bili na kraju (što odgovara poziciji na slici)... Ovaj do lokse je AB, beogradski ili slovenski, zavisno tko je tada davao AB i B kola. A spavaća sa kušetom su u sredini, nevidljiva zbog zavoja.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
ali ako je to Splitski dio onda Zagrebačka 700 paše, od Knina su Unom vozile
 

damir661

Veteran foruma
ali ako je to Splitski dio onda Zagrebačka 700 paše, od Knina su Unom vozile
Ali on u sastavu nije imao OeBB vagone.

OeBB (Beograd-Feldkirch) jesu bili na kraju voza, ono što je moguće je da je beogradska grupa vagona okrenuta kontra, pa je ABl tako ispao do lok, iako bi trebao biti do OeBB vagona. (441, JŽ AB,B,B,WL,Bc, OeBB)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovo na fotki je 416. Takvo okretanje JŽ beogradske grupe kola u odnosu na OBB vagone (da su spavaća kola odmah do OBB) bila je normalna pojava (to osobno vrlo dobro pamtim). Također je i raspored kola unutar same te JŽ grupe znao varirati. Ovdje na fotki iz Čulinca, uslijed zavoja, prema procjeni dužine, ne vidimo nekoliko kola: Spavaća, kušet i švicarce!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Što nije objektiv dopustio da kompozicija protrči... kako da ženi objasnim da i nakon ponoći sam na krivini (rasputnice Čulinec).
Hm...., ne bi mi na ovom forumu bili takvi, a da nas znatiželja ne tjera da se bavimo raznim enigmama, slažemo mozaike, puzzle i šta sve ne...., sada već zalazimo u off topic (postovi se mogu premjestiti), ali kada već spominješ objektive, trčanje kompozicija, rasputnice..... fotografi (lovci na pruge, vlakove, railfanovi) obično idu u grupama, pa nije iskljućeno da niti taj dan nije bilo više fotografa uslikalo taj vlak (nekom je očito kroz objektiv pobjeglo malo više) i to baš na istoj rasputnici, pa je lako moguće da nam je predmetni vlak uhvaćen dvaput (dvaput je dvaput), ako ne isti dan, ali tu smo negdje vrlo blizu...
Prilažem jednu sliku, skinutu sa facebooka (uradio sam mali neznatni crop poradi detalja), ovu sliku je na Facebook jednom bio stavio naš nekadašnji član foruma (SBB), nažalost, velika šteta da nam takvi ljudi odu, slika je potpisana sa autorskim pravima Udruženja ljubitelja željeznice "Unska pruga", a ja ju stavljam ovdje čisto u cilju rješavanja enigmi, uslikan vlak 416 na istoj lokaciji Čulinec , vuče ga 441, raspored kola okrenut kako smo već napisali, ovdje u kadru fale austrijanci, koji su na kraju:
Culinec Zagreb 80-ih.jpg

Kada smo već off topic, ne mogu izdržati, a da ne velim, kako me ova slika vraća u ona stara vremena, detalj ako gledamo kušet i SBB vagon, koliko ljudi 'visi' po prozorima vagona:vrag3: , vlak je uvijek bio dupkom pun! Ludilo!:yes
 

maradona

Novi član
Ja sam 75% siguran da se radi o identicnom vlaku istog dana...Po polozaju pantografa, to je podserija 700, putokazna ploca kod prvih vrata prvog vagona, priblizan polozaj prozora koji su otvoreni, gusti raspored luftera na prvom a rjedji na drugom vagonu, od pranja svjetliji dio krova, tik iznad prozora na drugom vagonu...na original necropovanoj slici, vidi se jos neka ekipa kod signala..no to su samo vrlo klimave indikacije...
Tu su 2 SBB vagona a interesantan detalj je polozaj brojcane oznake vagona na Wl-u...Bit ce da se radi o vrlo ranim 80-ima, osim ako se ne radi o nekom mohikancu, koji je prezivio dosta duze...
 

nik

Veteran foruma
Hm...., ne bi mi na ovom forumu bili takvi, a da nas znatiželja ne tjera da se bavimo raznim enigmama, slažemo mozaike, puzzle i šta sve ne...., sada već zalazimo u off topic (postovi se mogu premjestiti), ali kada već spominješ objektive, trčanje kompozicija, rasputnice..... fotografi (lovci na pruge, vlakove, railfanovi) obično idu u grupama, pa nije iskljućeno da niti taj dan nije bilo više fotografa uslikalo taj vlak (nekom je očito kroz objektiv pobjeglo malo više) i to baš na istoj rasputnici, pa je lako moguće da nam je predmetni vlak uhvaćen dvaput (dvaput je dvaput), ako ne isti dan, ali tu smo negdje vrlo blizu...
Prilažem jednu sliku, skinutu sa facebooka (uradio sam mali neznatni crop poradi detalja), ovu sliku je na Facebook jednom bio stavio naš nekadašnji član foruma (SBB), nažalost, velika šteta da nam takvi ljudi odu, slika je potpisana sa autorskim pravima Udruženja ljubitelja željeznice "Unska pruga", a ja ju stavljam ovdje čisto u cilju rješavanja enigmi, uslikan vlak 416 na istoj lokaciji Čulinec , vuče ga 441, raspored kola okrenut kako smo već napisali, ovdje u kadru fale austrijanci, koji su na kraju:
View attachment 112934

Kada smo već off topic, ne mogu izdržati, a da ne velim, kako me ova slika vraća u ona stara vremena, detalj ako gledamo kušet i SBB vagon, koliko ljudi 'visi' po prozorima vagona:vrag3: , vlak je uvijek bio dupkom pun! Ludilo!:yes
Nemaju oni nikakva autorska prava - to je razglednica u izdanju ŽTP Zagreb...
 

nik

Veteran foruma
Ja sam 75% siguran da se radi o identicnom vlaku istog dana...Po polozaju pantografa, to je podserija 700, putokazna ploca kod prvih vrata prvog vagona, priblizan polozaj prozora koji su otvoreni, gusti raspored luftera na prvom a rjedji na drugom vagonu, od pranja svjetliji dio krova, tik iznad prozora na drugom vagonu...na original necropovanoj slici, vidi se jos neka ekipa kod signala..no to su samo vrlo klimave indikacije...
Tu su 2 SBB vagona a interesantan detalj je polozaj brojcane oznake vagona na Wl-u...Bit ce da se radi o vrlo ranim 80-ima, osim ako se ne radi o nekom mohikancu, koji je prezivio dosta duze...
Takva pozicija brojčane oznake je bila tako dugo dok je vagon nosio KSR logo a to se na slikama vidi čak do 1986.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh