Depo za održavanje dizelskih vlakova u Rijeci

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Pozdrav ,

Trenutno radim na novome projektu makete ,tačnije depo za održavanje :citaj:..
Našao sam ovaj objekat/gradjevinu u Rijeci koji bi mi odlično odgovaro na maketi.
Da li neko možda ima više različitih slika depoa za održavanje dizelskih vlakova u Rijeci ?
Potrebne su mi slike sa strane gradjevine i slike krova?
Nacrt bi bio najbolji ali toga vjerovano nema..

Rijeka depå.jpg

Namnlös.jpg
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Zahvaljujem se na slikama ...:respect:

Večeras sam pokušao malo da konvertiram dimenzije depoa sa Googel Earth u 1:87 dimenzije.. :hmmm:
Stvarnost u cm / 87 = mm .
Od prilike ovako bi trebala prednja strana da izgleda u H0.

IMG_7805.JPG


I ako Googel vjerovatno prikazuje od prilike tačne dimenzije u kvadraturi gradjevine , isto tako vara u visini objekta.
37metara u 1:87 je ca 42cm u visini ???? Možda u G-skali :neznam:
Isto tako ulaz u depo prikazuje 13metara u visini sto daje 15cm dok je model 661 u H0 4,5cm visok , nema šanse da štima..

visina.jpg

Ca 1 metar u razmaku bi trebao biti 1,2 cm ...ili ..jesam li ja skroz polupao lončiće u razmišljanju ???

visina.jpg
 

Martin

Poznati forumaš
Probao sam i ja konverziju s GE, ne radi dobro....puno bolje je s fotografija.....

I, da, rekao bih da su ti cela preostra, rubovi idu ispod gornje razine vrata, a na fotografiji nije tako....
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
I, da, rekao bih da su ti cela preostra, rubovi idu ispod gornje razine vrata, a na fotografiji nije tako....

Da u pravu si Martine, vjerovao sam u početku GE mjerama pa sam onda počeo da prepravljam ..prvi pokušaj :palac_dolje: crtanja.
Ponovo sutra novi pokušaj ali kao što ti kažeš bolje je sa slike mjeriti ..
 

KAPO

Poznati forumaš
Odličan projekt, samo naprijed :D !
Ja ću ovih dana (kad sitgnem) pogledati slike na mom hard disku. Ako se ne javim za dva-tri dana sa kojom slikom, obavezno me pingajte da se podsjetim. Ja ću zaboraviti!
 

KAPO

Poznati forumaš
Konačno šaljem par slikica!
Vezano za zgradu, to nije dizel radiona nego elektro radiona (tako se po papirima zove). Zato i ima likovne signale na samoj zgradi. Da se zna kada je struja u zgradi isključena ili uključena.
Ako treba još koja slika, probati ću naći. Možda se i zaletim do Rijeke poslije plaće da poslikam sa svih strana.P1296679.png

P5134457.png

P6036347.png

P6036362.png
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh