Direct-Orient, Tauern-Orient / Marmara, Athenes Express

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Na slici prije vagon sa skuknjicom WLABm DB-DSG koje je počeo voziti 1972 na Tauren-Orientu do ukidanja vlaka 1976.
I slijedeće: sastav zadnjih dana Direct Orienta -turskog ogranka Marmara exp.DSC_0026.JPG DSC_0027.JPG
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
I ja sam to primjetio zbog ovih ventilacijskih rešetki koje su oko prozora u sredini, ali na skicama Y-UIC porodice vagona SNCF postoji i vrsta deklasiranih vagona A9 (dva gljivasta luftera na krovu)....deklasirani A8 Y UIC SNCF.jpg
 

nik

Veteran foruma
Kod deklasiranih B9 se spominju epohe 4b i 5a pa pretpostavljam da ih '77. možda uopće još nije niti bilo već da je vagon sa slike A9 samo privremeno deklasiran.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Bilo bi moguće da je to več »redovito« deklasirani vagon, jer se sa deklasiranjem počelo u godini 1976, a slika je iz godine 1977.

Da se sa deklasiranjem počelo u godini 1976 provjerio sam jučer u svom »Papazian-u«, a vidim da je isto već i na netu:
»les 30 A9 de 1962 ont été déclassées en B9 entre juin 1976 et 1980,«
https://fr.wikipedia.org/wiki/Voiture_UIC-Y_SNCF

Prijevod sa Google Translate:
»30 A9 1962 proglašeni su B9 između lipnja 1976. i 1980. godine«
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Vezano za model CIWL Wl vagona s grčkim natpisima, u fotogaleriji foruma wagonslits.de je i ovaj slučajno snimljen vagon, za kojeg autor smatra da je iz vlaka 565, kad je u prolazu putovao via Gotthard u Švicarskoj. Iz Kursbucha SBB-a od ljeta 1967. za taj vlak piše Reggio C.-Roma-Stuttgart via Zurich sa sastavom Wl i Bc koji su vozili od Rima do Schaffhausena na gr. CH/D, dok je iza njega kojih 10 minuta kasnije upisan vlak Roma-Hoek van Holland via Luzern i Basel sa sastavom WR i Bc. Opsaka: grčki model vagona od LS modelsa ima sve natise na grčkom alfabetu pa time i bez RIC oznaka.
Am Gotthard WL (vermutlich im Zug 565) im Winter 67-68.jpg
 

nik

Veteran foruma
Bilo bi moguće da je to več »redovito« deklasirani vagon, jer se sa deklasiranjem počelo u godini 1976, a slika je iz godine 1977.

Da se sa deklasiranjem počelo u godini 1976 provjerio sam jučer u svom »Papazian-u«, a vidim da je isto već i na netu:
»les 30 A9 de 1962 ont été déclassées en B9 entre juin 1976 et 1980,«
https://fr.wikipedia.org/wiki/Voiture_UIC-Y_SNCF

Prijevod sa Google Translate:
»30 A9 1962 proglašeni su B9 između lipnja 1976. i 1980. godine«
Onda je možda ovaj B9 sa slike, pošto je nedavno deklasiron, tom prilikom i dobio C160 bojenje; kada je ono uvedeno, a kada sivo-zeleno (sa kompletno sivim bočnim vratima i narančastim čeonim)?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Onda je možda ovaj B9 sa slike, pošto je nedavno deklasiron, tom prilikom i dobio C160 bojenje; kada je ono uvedeno, a kada sivo-zeleno (sa kompletno sivim bočnim vratima i narančastim čeonim)?


Livrée C 160
À partir de 1970, cette livrée est appliquée au matériel apte à 160 km/h.

Google Translate:
Godine 1970, ovaj esnafa primjenjuje na opremu koja može 160 km / h.


En 1978, une livrée dérivée est généralisée à l'ensemble du parc voyageurs grandes lignes antérieur aux voitures Corail. Le gris n'est plus métallisé et devient le gris béton 804, les portes sont unicolores…

Google Translate:
Godine 1978, A esnafa derivat je proširena na sve glavne linije ranije putnika parkiranju Corail automobila. Grey nije metalik i postaje sivi betonski 804, vrata su jednobojnog ... :mamurluk:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Livrées_SNCF
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Po tome kaj sam do sada vidio na netu čini mi se kao da Roco modeli imaju nešto veće i više zaobljene krovove nego modeli REE-a, tako da ih vjerojatno i iz tog razloga neće biti moguće međusobno kombinirati.
 

nik

Veteran foruma
Ovo je varijanta sa starim (tanjim) okvirima prozora i starim vratima (veći prozor).

Po tome kaj sam do sada vidio na netu čini mi se kao da Roco modeli imaju nešto veće i više zaobljene krovove nego modeli REE-a, tako da ih vjerojatno i iz tog razloga neće biti moguće međusobno kombinirati.
Teško je reći ovako na brzinu ali neće ih niti trebati kombinirati jer su najavljeni modeli svih varijanti pa su onda Roco modeli u budućnosti 'suvišni'.
 
Last edited by a moderator:

nik

Veteran foruma
Livrée C 160
À partir de 1970, cette livrée est appliquée au matériel apte à 160 km/h.

Google Translate:
Godine 1970, ovaj esnafa primjenjuje na opremu koja može 160 km / h.


En 1978, une livrée dérivée est généralisée à l'ensemble du parc voyageurs grandes lignes antérieur aux voitures Corail. Le gris n'est plus métallisé et devient le gris béton 804, les portes sont unicolores…

Google Translate:
Godine 1978, A esnafa derivat je proširena na sve glavne linije ranije putnika parkiranju Corail automobila. Grey nije metalik i postaje sivi betonski 804, vrata su jednobojnog ... :mamurluk:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Livrées_SNCF
Pretpostavljam onda da su i plavo-bijeli kušeti iz '78.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Teško je reći ovako na brzinu ali neće ih niti trebati kombinirati jer su najavljeni modeli svih varijanti pa su onda Roco modeli u budućnosti 'suvišni'.

To bi mogao biti problem za one koji već imaju mnogo Roco modela, posebno u Francuskoj (logično) je toga puno.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh