DL100 (JW100) industrijska - prerada iz Kleinbahn 2060

Mon

 
Osoblje foruma
Ideja je da se od Kleinbahn-ovog modela ÖBB 2060, novitet iz 1958 godine ;), preradom/doradom dobije model male industrijske loksice koja se je mogla videti kod nas.

0DSC00063.JPG

Uspoređivanje KB modela sa DL100 Silika:
0DSC00099.JPG
0DSC00098.JPG
0DSC00096.JPG

Razlike ima, udara u oči razlika u širini; ili je to ipak razlika u visini? :cool:
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
.
Diskusija se razvila u pravcu pronalaženja boljeg, adekvatnijeg modela koji bi poslužio kao osnova za dobijanje DL100.
Došli smo do saznanja da je Liliput-ov model tacniji kad su dimenzije u pitanju za razliku od starog KB-ovog modela koji je "deformisan" da bi mogao da u sebe primi pozamašni motor.
.
00DSC00099.JPG
Gledajući oba dva modela, nameće se zaključak da se moraju napraviti par kompromisa ukoliko se želi dobiti DL100, bez razlike koji model uzmemo za osnov prerade: Liliput-ov ili Kleinbahn-ov.

- razlika KB i DL100:
0DSC00096.JPG

- razlika Liliput vs DL100:
000DSC06844b.jpg
.
Izbor šta kasapiti ostaje na nas: 10 eura (pa naviše za stari KB model) ili 50 eura (pa naviše za noviji Liliput) :cool_2:
.
 

1borna

Veteran foruma
Mislim da smo već prije zaključili da je Kleinbahnova previše loš odabir kako radi motora tako i radi neodgovarajuće karoserije koju bi cijelu
trebalo napraviti /prekrojiti na novo. Lakše bi bilo počet ju raditi sam, bilo od stirena ili mesinga!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Halo vas dvoje @Damir @1borna !

zbog sličnosti prvo KB a kasnije i Liliput modela sa DL100 otovrio sam temu da bi clanovi koji su zainteresovani za jednu ovakvu preradu mogli da vide i da prodiskutuju moguću preradu već postojećih modela
pa da se na osnovu te diskusije odluče hoće li se upustiti u preradu ili ne.

Znači, u temi se radi o preradi a ne o izradi !

E jeste :crazy::crazy:, oba dvojica! :hihihi:

PS: Sinijeva izrada nije DL100!
 

sini

Bivši član foruma
Mislim da bi @sini napravio željenu manevru iz nule bez problema!?

Da u planu mi je ova DHL 150 iz nule

dscn0754.jpg


LP Sini
 

Mon

 
Osoblje foruma
Naravno,sve je jasno!:harakiri Samo da ti je pilati po modelima.:cool:
Nego jašta, već sam počeo!
Odlučio sam se da prvo pilim po 10 eurića pa ukoliko dobro ide možda ću i po 60...:cool_2:

0DSC00115.JPG

...mislio sam model iz O (nule) znači potpuno drugačije sve od DL100,žišku?:vrag3:
Meni su nekako prerade u krvi... ustvari, bacit ću se ja i na izrade, ali čekam da mi Deda Mraz donese 3D printer... ako ga nekad donese... :D
.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
3D printer je dobar ali imaš i software da ustvariš modele? Btw, koji printer budeš nabavio? Bojim se, da budeš razoćaran a vjeruje mi jer u našoj firmi prodajemo Dimension printere ( http://www.3dtiskalniki.si/ ) pa nije sve tako perfektno kako se čuje. Jedno je teorija a drugo praksa...
 

Mon

 
Osoblje foruma
...koji printer budeš nabavio? Bojim se, da budeš razoćaran......nije sve tako perfektno kako se čuje. Jedno je teorija a drugo praksa...
Ma daleko sam ja od kupovine 3D printera za sada Gorchi, ono sam rekao više u šali nego ozbiljno.
Mada, mogu se odlučiti i na korak nabavljanja kad ga budu usavršili do zadovoljavajućeg stepena i spustili cenu na prihvatljivi nivo.;)

Ali, ne treba mi printer sve dok imam ovake jeftine modelčiće koje mogu da :harakirido mile volje!

PS: taj ko izmisli ovaj "smajlić" :harakirimora da je isto modelar koji voli prerade!:D
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kao i što sam najavio početak nemoguće misije, tako sam je i započeo: kasapljenjem Kleinbahnovog modelčića.

Kažem nemoguće misije jer po svemu sudeći nema šanse da se ovaj model do tančine preuredi u JW DL100 ali znatiželja šta bi sve mogli uraditi da bi približili oblik modela s oblikom te industrijske lokomotive mi nije dala mira.
Ipak, nadam se da će model posle preuređenja koliko-toliko više ličiti na DL100 nego sada.

Pa, idemo redom:

Sanduk od podvozja se rastavlja jednostavnim odvtanjem šarafa. I kad budete podigli sanduk ugledat će te motor od 3500 konja - stvarno je neverovatno kolika je to mašina ugrađena u tako mali model.
A možda su time konstruktori hteli da modelu daju i tezinu da ne bi proklizavao, ko će ga znati...;)
0DSC00100.JPG

Posle skidanja stepenica tehnikom lomljenja odlučio sam da citav sanduk malo spustim i time bar malo približim visinu istog sa onim na 1:1 lokomotivi.
Jednostavno sam skalpelom otsekao oko 2,5 mm od dna sanduka i poravnjao "amputirano" mesto sa šmirglom.
0DSC00105.JPG

Rezultat je vidljiv, oblik je malčice izgubio na visinu i dobio na širinu.
0DSC00120.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pošto sam izbacio onih 3500 konja malo sam se pozabavio i s' podvozjem.
Opet sam onom kompliciranom tehnikom lomljenja "razmontirao" svetla (koja su ionako ukras) i turpijicom oblikovao branike (i napred i nazad; na slici je samo prednji) koji bi se mogli dourediti (zelene crtice).
Od pravljenja onog udubljenja u sredini branika sam se otkazao jer se ionako neće videti od kopče. Ili ipak hoće?:hmmm:
0z0DSC00098.JPG

Nastavlja se...
.
 

1borna

Veteran foruma
Kleinbahn je radi uštede i jednostavnosti dugo ugrađivao takve motorčine u sve svoje modele. U većim diesel i e-lokomotivama
i po dva motora!
DSCN0904.JPG

Kad je počeo izrađivati preciznije i vjernije modele u koje nebi stao stari motor počelo je korištenje e-motora novije generacije, ali su zubčanici
ostali isti.
DSCN0575.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Planirao sam da prozor dobijem odrezivanjem.

Skalpelom sam označio gde će rez da ide i taj deo ću da odrežem i izvadim posle čega planiram da turpijicom oblikujem prozor i otprilike dobijem onu formu nacrtanu crnom linijom.
Pre toga sam onako grubo otsekao sva ispupčenja ispod prozora.

Znak JW ću da začuvam i postavim na prednji deo loksice kad za to dođe vreme.

0DSC00138.JPG

Što zbog krhkosti plastike što zbog želje da se posao što pre uradi rezanje dimnjaka nije išlo kao što sam ja bio isplanirao pa se desio mali lom tamo gde ne treba, koji je naravno saniran.

Rupu koja se pojavila na haubu posle odrezivanja dimnjaka sam popunio tako što sam popunio komad deblje plastike koju sam posle toga gitovao i ošmirglao.
Iskoristio sam da istovremeno popunim i one dve rupe od auspuha na prednjem delu haube.

Na mestu odrezanog dimnjaka je trebalo napraviti treći prozor.
Iskoristio sam (kao i uvek) tanju ambalažnu plastiku, naravio dva provizorna prozorska rama i oblikovao ih da stanu u rupu gde je ranije bio dimnjak.
Prvo sam zalepio jednu: na krovni deo kabine i s' unutrašnje strane one dodane bele plastike. Kad se super lepak dobro osušio (jer on hvata brzo ali mu treba malo vremena da se skroz osuši) preko ovog rama sam zalepio onaj drugi. Super lepak (kad se osuši) daje cvrstinu koja nam je potrebna kasnije, prilikom turpijanja.

Na kraju sam straničnim prozorima kabine povišio donje rubove za oko 2 mm i s time za sad završio "prozorske radnje".
0DSC00145.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Izbacivanje rešetke na prednjem delu koja ionako nije rešetka.
Ne želeći da mi se opet desi lom tamo gde ga ja ne želim ovaj put sam išao etapno: preseci-pa-slomi, preseci-pa-slomi, skapel-kleštica, skalpel-kleštica, i uspelo je. ;)
Na kraju sam sve to poravnjao sa turpijicom.
0DSC00173.JPG
.
 

1borna

Veteran foruma
Pretpostavljam da imaš neki motor(čić) u pripremi umjesto originalnog, prenos ostaje isti?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Sigurno ću da promenim motor 1borna.
Ali za sada sam fokusiran na to kao i šta sve da se promeni na šasiji modelčića tako da o motoru i prenosu ne razmišljam. ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Stranična vrata na haubi modela nisu ista kao na originalu. Ja sam te sastrugao i pripremio nove (pogađate: ambalažna plastika :D).
0DSC00099.JPG

Nova vrata su sa dimenzijama koje se vide na skici. Razlika između starih i novih vrata (rešetke) se vidi na slici D.
Na haubi sam orvotio "prozore" tako što sam prvo izbušio rupice (A) koje sam "spojio" skalpelom (B) i na kraju poravnjao turpijicom (C).
0DSC00196.JPG

Otvorio sam otvore ii na vratima i s' unutrašnje strane istih sam zalepio onu mrežu (koja mi se ne sviđa, jer su rupe prevelike al' drugu nisam imao).
Naravno super lepak je bio korišćen prilikom leplenja vratiju na haubu posle čega je visinska razlika od novopostavljnih vrata sa ostatkom haube gitovana.
0DSC00204.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Potrebni su bili još neki limarski radovi:
00DSC06844.JPG

Znači, zalepljen je poklopac servisnog otvora na krov haube i na njemu dodani držači i rukohvati (sl.A plave strelice). Plavi držači su od nekog H0 ROCOvog modela a rukohvati, oni žućkasti od bakarne žice.
Žica je malo deblja što se primećuje ali ne toliko da smeta - najverovatnije će ostati.
Izbušena je i rupa za šaraf-držač.

Izbušene su rupe za rukohvate na strani haube kao i rupe za rukohvate na vratima (sl.A, bele strelice).

Dodan je "lim" na krovu da bi se dobio onaj "suncobran-kišobran " kojeg original ima.

Ovaj deo posla na krovu zaslužuje malo veću pažnju: razmišljao sam da ukoliko isečem plastiku da bude tačna po meri moguće je da je pri lepenju pomerim i tako izgubim željeni oblik krova.
Odlučio sam da to parče bude veće i da ga kao takvo prvo zalepim pa tek onda, onako zalepljenog oblikujem da bih dobio tačan izgled krova.
Počeo sam tako što sam to parče zalepio na sredini krova (sl.B, crna str) pa tek kad se lepak dobro osušio zalepio ostatak prvo na jednu pa na drugu stranu (sl.B, bela, zelena str).
Kasnije sam makazama i skalpelom pažljivo skratio te predugačke delove plastike (sl.C) i blagim trzajima turpije dao oblik približan kao na originalu.
0DSC00213.JPG

Nastavit će se...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh