E626 ili JZ361

crhav

Aktivan član
Danas je montiran motoric u svoje leziste. Prvo treba zalemiti kablove i tek onda unutra, kao sto se vidi na slici..............poslje toga se ucvrsti sa jednom plocicom sa gornje strane...............



Kad je to bilo gotovo, malo sam nauljio puzni prijenos i zupcanike. Usput sa strane sasije montirao sam kompresor sa polugama. Na probi sve je funkcioniralo perfektno, zupcanici i motoric pod maksimalnom strujom nisu se uopce culi..



Velimir
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ako se ne varam ovo je prva elektra koja će izaći iz tvoje radionice, Velimire; ne sumnjam u to kakav će biti kranji rezultat. :palac_gore:
Interesuje me koje je marke motočić? Jel ima neki broj artikla ili sl. na njemu?
 

crhav

Aktivan član
To nije prva elektra sto radim, medjutim, moje je samo sklapanje i montaza a proizvod je od talijanske firme.
Sto se tice motorica, ako sve procitas dobro naci ces sve; motor je Faulhaber 13-31!
Ako te interesiraju svi detalji motora mogu ih pronaci.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Promašio sam taj post Velimire, ali sa obzirom šta sve imam za čitati na dan, napisano od sviju vas onda nije ni čudno. :hihihi:

Ja sam pokušao da pronađem neki info na Googleu ali nisam uspeo...
Jel piše možda kolika je amperaža motorčića?
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Jako lijepo! Sada bi trebala biti lokomotiva već prilično teška, zar ne? Ovi kablovi mi djeluju tanko; uistini proizvođaći stavljaju ove kable toliko tanke da zadovoljavaju osnovne potrebe po naponu i struji ali ipak, ako bi bili barem malo deblji, možda bi bile performanse još malo bolje. Kako inače lokomotiva vozi na prugi? Kakav je zaustavni put od recimo 70% brzine do 0? Faulhaberi se rade vrte i bez struje :D
 

crhav

Aktivan član
Lokomotiva je teska oko 350-400gr. i jako dobro se ponasa za vrijeme voznje. Mislim da bi bila u stanju povuci dosta veliki vlak. Vozi u tisini i bez ikakvog zvoncanja zupcanika ili motora. Mogao bih reci perfektno.
Sto se tice kablova i meni se cini da su tanki, mislio sam promoijeniti samo one do motora ali na koncu sam ostavio iste.
Motoric ima mali zamasnjak!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh