Edition Atlas. com.hr

speed2

Član foruma
Neki dan sjedim kod jednog prodavača kamiona i autobusa i na stolu naletim na letak,. Na njemu je kamion IFA u 1: 43 i sve što piše je na hrvatskom. Pa i adresa za narudžbu. S obzirom da ne znam iz kojeg je časopisa to ispalo odlučio sam proguglati malo po internetu i našao sljedeće.

http://www.editionsatlas.com.hr/collection/trs/komercijalna-vozila.html

Je li tko naručivao? Nema nekih domaćih modela, osim Tatre i Kraza...
 

nik

Veteran foruma
Neki dan sjedim kod jednog prodavača kamiona i autobusa i na stolu naletim na letak,. Na njemu je kamion IFA u 1: 43 i sve što piše je na hrvatskom. Pa i adresa za narudžbu. S obzirom da ne znam iz kojeg je časopisa to ispalo odlučio sam proguglati malo po internetu i našao sljedeće.

http://www.editionsatlas.com.hr/collection/trs/komercijalna-vozila.html

Je li tko naručivao? Nema nekih domaćih modela, osim Tatre i Kraza...
Spomije se u tvom linku i Roman; valjda kao na ovoj slici...
14147266875_3f7e77464a_b.jpg
 

nik

Veteran foruma
Ovo je Tatra koja je također u najavi za HR.
tatra148s3kipper19mic.jpg

A ovo je Kraz.
258_KRAZ256.jpg

Oba su koristile razne građevinske firme u HR i cijeloj exYU.
 

nik

Veteran foruma

Glupani.:fp:
Mogli su onda ovog Magirusa označiti kao Vatrogasna brigada Zagreb jer ih je tamo bilo 2 komada... Još bi onda pasao uz Minichamps Magirus ljestve sa zagrebačkim oznakama.
:mamurluk:
 

nik

Veteran foruma
+1 u Samoboru. Nedavno sam ga vidio u vatrogasnom dvorištu.
To je bivši zagrebački. Ali koliko mi je poznato riječ je o drugačijem tipu. Sve skupa ih je u Zagrebu bilo tri.
vb1.JPG
U drugom redu slijeva su lijevi i desni (sa crnim blatobranima i kotačima) ovi koje radi Editions Atlas (Magirus TLF 16) a u sredini je onaj koji je završio u Samoboru (Magirus FLF 25 V).
 

nik

Veteran foruma
FLF 25 V je u osnovi građen kao aerodromsko vatrogasno vozilo.
2977826255_51863e2cfe_o.jpg
2978683420_b50207e8e5_o.jpg

U Zagrebu je, međutim, od početka (1957.) korišten kao gradsko vatrogasno vozilo a za ono vrijeme mu je neuobičajena karakteristka bila ugrađeni 'top' za vodu/pjenu.
 

nik

Veteran foruma
Jesenski Zagrebački Velesajam 1958. i tamo izložen FLF 25 V zajedno sa Magirus ljestvama; oboje su, očigledno, nakom Velesajma kupljeni za zagrebačke vatrogasce (pa zato nemaju tada uobičajenu crveno-crnu shemu već su, kao izlošci za izvoz, kompletno crveni i takvi su ostali do kraja upotrebe) a igrom slučaja zajedno su kasnije završili i u Samoboru.
1958_095_073.jpg

http://www.foto.mij.rs/site/gallery/2992/photo/73
 

Vladimir S.

Član foruma
Nisam znao da je ovaj "moj" drugačiji i poseban. Hvala na detaljnom objašnjenju.

Inače ovaj Samoborski je filmska zvijezda jer je često korišten u filmovima i serijama koje su snimane u Samoboru. Vjetrovi Rata na primjer.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Funtana, Istra, kraj zabavnog parka "Dinopark". Vjerojatno je sada njihov. Pretpostavljam ex-vatrogasac?

2015-04-11%20275_zpsuq6ycibi.jpg
 

nik

Veteran foruma
Funtana, Istra, kraj zabavnog parka "Dinopark". Vjerojatno je sada njihov. Pretpostavljam ex-vatrogasac?

2015-04-11%20275_zpsuq6ycibi.jpg
Bivši Samoborski odnosno bivši Zagrebački odnosno onaj sa CB slika koje sam stavio par postova ranije; prodan iz Samobora prije 10 godina potpuno ispravan za 2000 eura.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh