Evidencija željezničkih modela - rasprava

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Evidencija modela

Bok,
evo ja imam Firefoxa 10.2 i na klik na logo (Aljaževa slika) otvori se novi tab i tamo je sve prazno...
Oko fonta. Ja bih radio ovako, opet u Corelu. Izpisi umjesto "Domaći modeli" "Domaci modeli" (zamjeni slovo ć sa c), na kraju pokušaj ispisati č, š ili ž, pretvori sve u linije i onda strešicu ili dio strešice prestavi na onaj "c" (koji treba biti ć). Na kraju naravno briši ona dodatna slova i to je to :) Simpl ;)
 

Didy

 
Osoblje foruma
Re: Evidencija modela

Važi, stavljeno na to-do listu ;)
Sada smo u procesu prebacivanja na bolji i veci hosting pa vecinu vremena smo sada zaokupljeni tim poslom. Ali biti ce uradjeno u svakom slucaju sve navedeno ;) ;)
Nastavite sa prijedlozima :palac_gore:
 

nepco

Član foruma
Re: Evidencija modela

Gorchi kaže:
Oko fonta. Ja bih radio ovako, opet u Corelu. Izpisi umjesto "Domaći modeli" "Domaci modeli" (zamjeni slovo ć sa c), na kraju pokušaj ispisati č, š ili ž, pretvori sve u linije i onda strešicu ili dio strešice prestavi na onaj "c" (koji treba biti ć). Na kraju naravno briši ona dodatna slova i to je to :) Simpl ;)

Najbolje je da upotrebite font Arial jer je on standardno podržan u većini programa....
 

Didy

 
Osoblje foruma
Re: Evidencija modela

Hvala svima na savjetima u vezi fonta. Malo smo izmijenili banner tako da je sada ipak to malo lijepse. Ako nista barem "ć" nije više Ćudno :D :D :D

U stvari danas su popravljene dvije stvar:
1) Novi font za "Domaći modeli" (Ako još uvijek vidite stari logo trebate ocistiti chache browsera)
2) Link na evidenciju u lijevom stupcu, na portalu, bi sada trebao otvarati POP-UP prozor i u Firefoxu
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Evidencija modela

E da... sad radi :palci_gore: :palci_gore: Ako bi se samo moglo još malkice dotjerati da se unutrašnjost prozor veća sa većanjem prozora onda bi bilo mega. I da, zaboravljen je još jedan važan filter - mjerilo!
Na brzake sam pogledao kaj ima od lokomotiva pa vidim, da za Sloveniju je upisat broj lokomotive recimo 541-008. Pitam se dal ne bi bilo bolje da je taj broj upisan u kolonu Oznaka a u Broj UIC oznaka, t.j. 91 79 541-008-x ?
 

Didy

 
Osoblje foruma
Re: Evidencija modela

Gorchi, svakako je to planirano u slijedecoj verziji da se napravi (tj. da cijeli popis bude puno veci). Takodjer na popisu izmjena su ubaceni svi drugi konstruktivni prijedlozi.
Posto se ovih dana selimo na veci hosting posto su malezeljeznice.net prerasle trenutni malo su radovi na projektima smanjeni jer ovo preseljenje nam je prioritet. ALi cim rijesimo to bacamo se na doradu popisa.

Takodjer, ne znam da i su svi shvatili popis jos uvijek nije kompletan. Jos ima znatan broj modela koje trebamo unijeti ali jos uvijek nismo iz razloga sto nam fali neki od bitnih podataka. Tako da nema brige oko toga da je neki model izbacen ili zaboravljen, vec samo jos uvijek nije usao u popis.

kao sto sam rekao ovo je sada beta faza, u kojoj idemo testirati sve opcije i mogucnosti popisa kako bi u konacnici dobili jedan kompletan i potpuno tacan popis a koji opet je jednostavno i lako koristiti.
 

Didy

 
Osoblje foruma
Re: Evidencija modela

Obavijestavamo vas da je upravo izvrsen update na novu verziju a najveca novost je to da sada imamo VELIKI popis kao sto je vecina i trazila.
Takodjer prosiren je prikaz podataka o modeli i prototipu.

Ako bude kakvih problema sa prikazom, molimo da javite ili ovdje ili na pp kako bi smo mogli to sto prije ispraviti.

To je sto se tice izmjena u prikazu popisa.

Sto se tice dodavanja novih podataka Wiggum i co. rade aktivno i dosta novih modela je uneseno ali jos uvijek nisu javno dostupni jer su u procesu obrade. Ali za koji dan i popis bi mogao biti osvjezen.

P.S.
Mada sam to vec ja mislim i rekao, jos jednom da ponovim. Na kraju, svi modeli ce biti uneseni. Znaci nema nekog modela koji necemo namjerno ili iz nekog durog razloga da unesemo. Samo je problem sto za neke modele nismo skupili jos minimum podataka potrebnih da udje u listu pa zato tih modela jos nema na popisu. Ali na kraju svi modeli od svih proizvodjaca koji zadovoljavaju kriterij "domacih modela" ce biti na popisu. ;)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Evidencija modela

Zdravo,
daj izbacite lokicu 541-104 od Kleinmodelbahna van ;)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Evidencija modela

He he upravo sam i ja to javio dečkima, baš bode oči. :D

Gorane, bi li mogao poslati wiggumu PM sa svim SŽ Taurusima i brojevima, pa da njih ubacimo 100% kako treba?
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Evidencija modela

Šteta kaj mi nije pisao na mejl kad smo već uspostavili kontakt... Imam samo DC modele ali dobiti iz Roco.cc podatke za AC ne bi smijelo biti problem.
Ali na kratko:
ROCO 541-008, AC i DC (DC: 62489, AC: 68489)
ROCO 541-001 Alpska konvencija, AC i DC (DC: 62359, AC: 68359 ?)
ROCO 541-107, AC i DC (DC: 72442)
RailAd 541-104 Mamut, AC i DC: http://www.railad.at/produkte/mammut_lok/
Možda bi još dodao Adria Transport ÖBB 1216 jer je i taj uslovno slovenski...
 

wiggum

Veteran foruma
Re: Evidencija modela

Thommo kaže:
Gorane, bi li mogao poslati wiggumu PM sa svim SŽ Taurusima i brojevima, pa da njih ubacimo 100% kako treba?

Sve lokomotive su već u evidenciji sa ispravnim (ispravljenim Klein u RailAd) podacima. Isto je i sa 541-107, ali ona još nije u vidljivom dijelu evidencije.

Slijedeće od lokomotiva idu Adria i Helge "4 države" i "Bosphorus". ;)
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Re: Evidencija modela

LJudi a sta je sa JZ PIKO vagonima? :molitva Mislim da starci trebaju da imaju prednost. *mudri*
Imate ih vec sredjene u ovoj temi malo dalje:
Poluokrugli krov (Tonnendach) 5/6446/110
Ravni krov (Flachdach) 5/6445/110
Spicasti krov (Spitzdach) 5/6448/110.
Ne zaboravite i legendu koja ide uz njih ROCO JZ 35 :prof:
Pozzzz :palci_gore: za temu.
 

nepco

Član foruma
Re: Evidencija modela

Didy kaže:
Hvala svima na savjetima u vezi fonta. Malo smo izmijenili banner tako da je sada ipak to malo lijepse. Ako nista barem "ć" nije više Ćudno :D :D :D

U stvari danas su popravljene dvije stvar:
1) Novi font za "Domaći modeli" (Ako još uvijek vidite stari logo trebate ocistiti chache browsera)
2) Link na evidenciju u lijevom stupcu, na portalu, bi sada trebao otvarati POP-UP prozor i u Firefoxu


Font jeste popravljen na naslovnoj strani ali se i dalje pojavljuje u pregledu pojedinačnih vagona, tj onih koji nemaju fotografije...
Smatram da trebate dodati ti Slavkove lokomotive... i to su serijski modeli :)

I naravno, još jednom, svaka čast na ideji i realizaciji...
 

Didy

 
Osoblje foruma
Re: Evidencija modela

Najnovija verzija popisa je od jutros online. ;)
Opet napominjem da to nije konacan popis (i vjerovatno nikada nece biti) vec popis modela za koje imamo sve podatke. Ostali modeli ce ulaziti u popis kako im budemo kompletirali podatke i fotke. Tako da ce novi modeli ulaziti u popis polako ali sigurno ;)

Uglavnom, Wiggum ce to bolje pojasniti od mene, ako nekoga bude zanimalo.

P.S.
Poslje 17h, ce biti ubaceno jos fotki za pojedine modele koji nedostaju. Sada sam na poslu pa cu to odraditi kad se vratim kuci.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Evidencija modela

Didy, zašto su slike tako malene kad se klikne na sličice? Ni jedne ni druge nisu baš nešto upotrebljivo, mogu služiti za orientaciju a ako želiš nešto malkice bolje pogledati...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Evidencija modela

Didy, slazem se sa Gochijem da se o velicini fotografija moze i treba nesto preuzeti.
Steta je da se onako lepe forografije nemogu bolje videti.
:palac_gore:
 

Didy

 
Osoblje foruma
Re: Evidencija modela

Evo malo obavjestenje:

Danas smo poceli sa ubacivanjem vecih fotki u bazu. Umjesto dosadasnjih 800x600px od sada ce sve fotke biti 1200x700px
Naravno, jos uvijek nisu za sve modele ubacene nove fotke ali za nekoliko modela je vec to uradjeno i nastavit ce se dok se svi modeli ne budu pokriveni.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh