Ex220/221 Simplon Express

borna

Član foruma
Zanimljivo, ovo je sken mojeg kalendara (točnije slike sa kalendara), kojeg sam objavil na zeljeznice.net. :D

Inače, evo malo i ovog kad si već nik otvoril temu:
Iz koje godine voznog reda (STU) su ovi sastavi Simplon Expressa?
Thx!
 

Michal

Član foruma
Postovani, je li mogla biti ova loksa u kompoziciji?
index.php
 

Attachments

  • B6F5BFC6-CACA-4C0F-B1BA-105CB7A69FA2.jpeg
    B6F5BFC6-CACA-4C0F-B1BA-105CB7A69FA2.jpeg
    86.4 KB · Pregleda: 435

borna

Član foruma
Postovani, je li mogla biti ova loksa u kompoziciji?
index.php
Bok,
serija da. Ta točno vjerojatno ne, piše naime da pripada depou La Spezia. Nekako mi se čini totalno izvan rute Simplon Expressa. Vjerojatno bi lokomotiva bila iz Depoa Trst, Venezia, Verona, Milano?
Pozdrav
Borna
 

nik

Veteran foruma
Bok svima,
da li netko može preporučiti FS UIC X Rosso Fegato (hint: boja jetre) 2. razred vagon(e) u HO?
Naime, jako ih se živo sjećam, obično 2 B vagona iz Rima prema Zagrebu i Beogradu. Davne 1991. godine sam išao jednim od tih vagona iz Rima za Zagreb :cool:
Hvala!
Pozdrav
Borna

P.S. evo jedan link za Nljupce: https://scalaenne.wordpress.com/201...introduzione-le-origini-e-le-carrozze-estere/ (ima tri dijela).
I FS AB u toj boji su dolazili, kao i sivi B.
https://forum.malezeljeznice.net/index.php?threads/ex220-221-simplon-express.2758/#post-47946
1991. su na ovim slikama oba FS u novijoj shemi.
https://forum.malezeljeznice.net/in...-221-simplon-express.2758/page-10#post-155794
 

nik

Veteran foruma
Bok,
serija da. Ta točno vjerojatno ne, piše naime da pripada depou La Spezia. Nekako mi se čini totalno izvan rute Simplon Expressa. Vjerojatno bi lokomotiva bila iz Depoa Trst, Venezia, Verona, Milano?
Pozdrav
Borna
E626, E636 i E645 su u epohi 4 vukle Simplon između Trsta i granice a dalje u Italiji su korištene brže lokomotive (E646, E444, E656).

FS E646 001, Simplon Express, Trst, travanj 1980.
E646 001 Trieste (1980.).jpg
Ponekad uz ovu sliku piše godina 1975. ali to je krivi podatak.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023

Michal

Član foruma
E626, E636 i E645 su u epohi 4 vukle Simplon između Trsta i granice a dalje u Italiji su korištene brže lokomotive (E646, E444, E656).

FS E646 001, Simplon Express, Trst, travanj 1980.
View attachment 116160
Ponekad uz ovu sliku piše godina 1975. ali to je krivi podatak.
E626, E636 i E645 su u epohi 4 vukle Simplon između Trsta i granice a dalje u Italiji su korištene brže lokomotive (E646, E444, E656).

FS E646 001, Simplon Express, Trst, travanj 1980.
View attachment 116160
Ponekad uz ovu sliku piše godina 1975. ali to je krivi podatak.
Bok Nik, onda sta kazes za ovu E 646 043 koju ponavlja ROCO u izmedu novitetama Q1 2021? ( ROCO 73165 )

Hvala, Michal
 

nik

Veteran foruma
Bok Nik, onda sta kazes za ovu E 646 043 koju ponavlja ROCO u izmedu novitetama Q1 2021? ( ROCO 73165 )

Hvala, Michal
Slika modela predstavlja muzejsku varijantu sa 'nacrtanim' uzdužnim srebrnim linijama i još je fotošopirana a kakav će model stvarno biti znati ćemo kad izađe u prodaju.
 

nik

Veteran foruma
Za 4 epohu za voznju u ITA u ex YU znam da treba raditi preradu, to ce biti sljijeduci korak
U Italiji na kojoj dionici? Od Trsta do granice sa Jugoslavijom ili kroz sjevernu Italiju? Koji dio epohe 4? Sedamdesete ili osamdesete?
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Meni se čini po sastavu da bi to bio Bc Pariz-Zagreb GOŠA.
Ona štuka Ljubljana-Skopje, prema redu vožnje trebao bi biti AB.
Samo te 1968. u ljeti je agencija Autrija travell davala jedan auto-vagon 1x sedmično na liniji Ljubljana-Skopje za tuzemne putnike ako ima mjesta, na SE samo u tom smjeru. Inače, Moto magazin spominje također tu liniju ali navodi da je kompletna dionica Ostende-Skopje. Inače, te su godine uvedeni auto-vlakovi na JŽ-u. Nije mi poznato od koga je Austrija travell unajmljivala auto-vagon (JŽ ih nije imao), niti koja je bila veza tom kursu od Ostende i nazad.
SDŽ uvodi po prvi put Wl, 2xsedmično.
Još je bilo kurseva AB Ljubljana-Rim, B Beograd-Rim i AB Budimpešta-Rim.
Ljeti je imao i AB Rijeka-Trst i AB Rijeka-Pariz.
Pojačavan je i do 2 B Beograd-Pariz (najviše oba dva ljeti)
Standardno AB Beograd-Pariz.
Također trebao bi biti i posebno zanimljiv WL CIWL koji je do Beograda vozio na SE samo 1967. i 1968.
Kurs za Skopje/Bitolu je začetak Ohrida koji je vozio južno od Beograda pod tim imenom ali u 1969. i oznakom SE/ES, do Niša, a dalje do Bitole 102/103.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh