Ex252/253 Slavija

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
simplon221 kaže:
video 1/6, min. 01:10 APkMQ6IZPDI[/media]]
in Wien Sud
Sastav:

-OBB BDmpsz (long Schlieren)
-OBB Bmpz (long Schlieren)
-OBB Bmpz (long Schlieren)
-OBB Ampz (long Schlieren)
-OBB Bmpz 85-75 (long Schlieren)
-JŽ Bl Goša Y
-OBB Bm UIC-X
-OBB B
-OBB Bm
-OBB Bm
-OBB ABm
-OBB Bcm
-JŽ WL Goša Y
 

damir661

Veteran foruma
Mislim da ovi prvi Schlieren nisu išli dalje od Austrije.
Jedan od ovih austrijskih je verovatno za Istanbul i Atinu, a JŽ Bl je Wien-Zagreb-Skopje
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
damir661 kaže:
Mislim da ovi prvi Schlieren nisu išli dalje od Austrije.
U sastavu Slavije očito su činili jednu zasebnu sekciju za unutarnji promet.


video 6/6 min. 10:00 oBj13x5BDFA[/media]]
(slavija ter)
Ako zanemarimo ove Schlieren vagone s početka kompozicije, sastav bi glasio:

-OBB Bm
-JŽ B Goša Y
-OBB B
-OBB Bm
-OBB ABm
-OBB Bcmz 50-70
-JŽ WL Goša Y
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Imam u kolekciji RailTop model UIC-X vagona, koji bi se uklopio u sastav:
OBB Bm 51 81 22-70 138-7 RT32203 (2).JPG
RT 32203.2 Bm 51 81 22-70 138-7, Wien-West, RIC, Rev. 18.09.1992:
 

damir661

Veteran foruma
Sky kaže:
damir661 kaže:
Mislim da ovi prvi Schlieren nisu išli dalje od Austrije.
U sastavu Slavije očito su činili jednu zasebnu sekciju za unutarnji promet.


video 6/6 min. 10:00 oBj13x5BDFA[/media]]
(slavija ter)
Ako zanemarimo ove Schlieren vagone s početka kompozicije, sastav bi glasio:

-OBB Bm
-JŽ B Goša Y
-OBB B
-OBB Bm
-OBB ABm
-OBB Bcmz 50-70
-JŽ WL Goša Y

Znači to da su i 50-70 vozili na Slaviji, zanimljivoi, sve će nama to LS models da servira.
Prvo OBB Bm i JŽ Bl su kursna kola za Skopje i Atinu, dok je B verovatno za Istanbul, ostatak je za Beograd.

kada se ovo novo bojenje OBB UIC-X vagona pojavilo?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
damir661 kaže:
Znači to da su i 50-70 vozili na Slaviji, zanimljivoi, sve će nama to LS models da servira.
Prvo OBB Bm i JŽ Bl su kursna kola za Skopje i Atinu, dok je B verovatno za Istanbul, ostatak je za Beograd.
kada se ovo novo bojenje OBB UIC-X vagona pojavilo?
Ovdje imamo čak 4 kušeta tipa Bcmz 50-70:
video 4/6, min. 06:20 7rKZgbZXlrk[/media]]
(slavija bis)

Što se tiče bojanja vagona, kada je 1987-88. godine OBB počeo bojati Z kola u 'blutorange' shemu,
onda je ove stare vagone počeo bojati u tu 'Komfort 2' shemu, da bi ih tijekom prve polovice 90-ih povukao iz međunarodnog prometa.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
damir661 kaže:
Inače za Slaviju bi nam bilo potrebno ovako
min 2 OeBB Bm RailTop 32204, 32206
min 1 OeBB ABm RailTop 32302 (ne znam da li je postojao ABm sa drugim brojem)
1 OBB Bcmz Liliput 388315 ili novi modeli koji dolaze od LS modelsa
1 JŽ WL ACME set Yu express 55061 (2vratni sa tri plave) ili ACME 52850 ali ŽTP Zg
Ovo bi valjda trebao biti neki redovni sastav bez OBB kola za Istanbul, JŽ ŽTP Sk Bl (Wien-Skopje) i BDŽ Bcm (Wien-Sofia).

Update podataka:
Sada imamo na raspolaganju ACME 52853 JŽ WL. :)
 

damir661

Veteran foruma
Posmatram malo ove snimke Slavije, i nešto sam primetio.
Naime zeleni Bl vagon (Skopje-Wien), ima na oznaci broja takodje i RIC natpis (tipičan za ŽG Lb i u nekim slucajevima ŽTO Bd), da li je moguće da je vagon za tu relaciju dostavljao ŽG Lb? Nešto se ne sećam da su i skopski vagoni imali RIC ispod broja. :hmmm
 

4w4

Član foruma
Bio je ljubljanski.Godine 1986 u prvoj sedmici avgusta sa drugarom sam se vracao iz Athenes za Beograd.Kasnio je u polasku oko 60 minuta ,nesto je smanjio kasnjenje do Beograda.Krz Grcku se zaustavljao na mnogo stanica ,mislim da je taj dan bio "jaci" nego obicno,gledajuci iz smjera Skopja ka Beogradu bijasmo u pretpsljednjem vagonu("OBB", Athenes-Wien),imao je sigurno vise od sesnaest kola,na onoj jednoj ostroj krivini, oko Jagodine ja mislim ,lokomotiva mi se ucinila beskrajno dalekom.Odlicno se sjecam da je taj"bl" bio ljubljanski,uz jedno nadodavanje "Skopje-Stuttgart"(dva"bl") i Skopje-Beograd ("X" Poljak,bijeli "buffet") na celu kompozicije.Sigurno je imao minimalno osamnaest kola,ako ne i vise,nisam brojao.
 

4w4

Član foruma
U ovome mome dopisu o "410" iz 1986 zaboravio sam reci da su i oni vagoni Skopje-Stuttgart bili ljubljanski (mislim da su u "Akropolis" vagoni Skopje-Munchen bili skopski),uocavao se "Gosin" grcki "bc" u onoj svjetlijoj zelenoj nijansi ...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Dobrodosao na MZForum 4w4.

Divota je citati i zamisljati to sto pricas... jos kad bi se neka fotka nasla da nam jos blize dolovi secanja... ;)
 

damir661

Veteran foruma
4w4 kaže:
U ovome mome dopisu o "410" iz 1986 zaboravio sam reci da su i oni vagoni Skopje-Stuttgart bili ljubljanski (mislim da su u "Akropolis" vagoni Skopje-Munchen bili skopski),uocavao se "Gosin" grcki "bc" u onoj svjetlijoj zelenoj nijansi ...
Prema nekim STU, ta dva Bl koja su bila na relaciji Skopje-Stutgart bi trebalo da je jedan ljubljanski, a drugi skopski. Dok su na Akropolisu Skopje-Minhen bili skopski.

Inace, taj OBB vagon (Wien-Atina), kao i JZ-Lb Bl (Skopje-Wien) su se sa Hellasa u Zagrebu kacili na Slaviju
 

nik

Veteran foruma
ÖBB 1042.690 Ex "Slavija" Graz Hbf , September 1982
29397783191_a0b8256921_o.jpg

https://www.flickr.com/photos/lte_rail/29397783191/in/album-72157633470506109/
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh