Feldikini modeli

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ovde cu na odobrenje gospodina Feldike iz Subotice predstaviti njegovu impresivnu kolekciju modela.:palci_gore:Gospodin ima i prelepu povecu maketu,sto se iz prilozenog da videti.

Veliki zaljubljenik u JZ modele koje je u vecini licno upravljao u stvarnosti:respect:

P1580888.JPG P1580889.JPG P1580896.JPG P1580898.JPG P1580903.JPG
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Kušet nije Acme nego Heris.

Inače, majstor Feldi je mogao natovariti još desetak kola. To je optimum za Barca kakvog ga ja pamtim.
Samo ti mene ispravi. Nisam sve zapamtio bas u detalje.Pozvacu ga da mi tacno kaze koji je koji model. Ova loxa je ACME u bojama zeleznice Crne Gore ako ne gresim?I to je troosovinka Rumunka?
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Gledam Davorovu temu koja se tiče Feldikine makete i vidim da ima tu slika ovih modela .Sad mi je pomalo glupo da pravim duplu temu mada mislim da Feldikini modeli zasluzuju da se posebno uslikaju To bih rado uslikao posebno ali malo bi bilo i ceo dan da sam ih slikao a ne sat koliko smo se zadrzali kod Feldike,te sam ovako dok su vozile i u stanicnim peronima lovio modele koji su nas kao goste najvise zanimali.Ako je problem da bude dupla tema,ovo se moze objediniti sa Davorovom temom,mada sam ja akcenat bacio na modele.Ima sigurno kolega koji nisu bili na casu a ovo im je mozda interesantna tema.I da se malo podsetimo
Roco BR 52 prerda u JZ 33. Fakticki samo su promenjene oznake

P1590120.JPG P1590121.JPG
 
Last edited:

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Nije mi bila namera da prijavim duplu temu nego da podsetim da Feldika nije nepoznat pučanstvu. ;)

Inače, JŽ 761 je sa velikim razlogom u njegovoj kolekciji. Fotografije samo govore zašto.
Subotica, 1993. godina

View attachment 88709 View attachment 88710 View attachment 88711
Ti ga odavno znas licno a ja sam za njega odnedavno cuo.Drago mi je da sam ga i ja upoznao:dada:Covek je legenda nasih zeleznica a i sire.Jedan od najboljih ako ne i najbolji masinovodja sa nasim Prletom sa ovih prostora:naklon:. Jos uvek ga zovu na probe lokomotiva:respect:

Istinski zaljubljenik u zeleznicu i modele:palci_gore:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Istinski zaljubljenik u zeleznicu i modele:palci_gore:
I nekadasnji "N" as...:dada:...
Dok je ON ganjao 441 do BG, Suboticani bi se potrpali u drugu kabinu i gratis dolazili
na BG berze------SJAJAN tip.:respect: I ja se jednom provozah, makar po BG stanici:dada:...
I mali OT.
Lokomotive serije 761 su u Subotickom depou zavrsile radnu karijeru. Bile su otpisane iz voznog parka, i potom lezale oko 10 godina i,a zatim prevucene u Topcider.
Suboticki majstori vuce i mehanicari, su CUDA pravili sa odrzavanjem i popravkama,
bile su to 3 omiljene lokomotive ali eto....:plac:
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh