Figurice, scene i ostala "oprema" na nasim maketama

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

Dobro su ti ispali! ;) A da je muka, to ti vjerujem! >:)
 

vule

Poznati forumaš
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

Preko Conrad Hr za 40 kn 21 komad sa životinjama,vespom i biciklom dosta povolno kad ja Conrad u pitanju
 

NClight

Hybernated
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

Dobro odrađeno, za male novce!
Jedino se malko sjaje... ko' da su mokri (ili da ne velim koju težu riječ) :D
Pokušaj ih malko matirati sa bezbojnim mat lakom, a u buduće ih bojaj sa mat-bojama :idea:
 

vule

Poznati forumaš
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

Zeznol sam sa bojama ;naročito plava i smeđa
 

Mr.Joe

R.I.P.
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

Ja sam kupio neofarbane figure u Budimpeštu.120 kom u jednoj kutiji cca za 22 Euro.Figure su Preiser proizvodi.Lepe su.
 

NClight

Hybernated
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

Preiserovi neofarbani su najbolji izbor za one koji trebaju veće količine, i imaju živaca farbati... ušteda je značajna!
I ja sam pribavio nešto Preisera i Mertena u zadnje vrijeme, ali i Fallera i Nocha!
U stvari, ova zadnja dva prepakiravaju Mertena i Preisera, a najveća je fora da je Merten sada dio Preisera... ukratko, svi nabavljaju od jednog proizvođača :D :D :D samo što je cijena različita, i to značajno!
 

Mr.Joe

R.I.P.
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

Jeste.Za farbanje treba živaca i strpljenje.Ako pogledamo da Fallerova figura od 6 kom. košta 5-6 Evra onda se isplati da čovek ulaže malo truda za farbanje.
 

vule

Poznati forumaš
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

IMG_1740.jpg

IMG_1738.jpg

IMG_1741.jpg

IMG_1739.jpg

naj novija vinjeta"orač"
 

NClight

Hybernated
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

Fino, da bi riječ rekao ;)

BTW, nije sve tako crno oko figurica ljudi i životinja.

Osim Preisera i Mertena koji su najveći proizvođači za sva mjerila (Preiser radi i avio i brodo modelarska mjerila također) tu je i možda nepoznata proizvodnja figurica za wargaming ili po naški za ratne igre u kojima možete naći uz malo truda odgovarajuće figure.

Obično su izrađene u metalu ("olovni vojnici") a ima i jeftinijih plastičnih. U krajnjoj liniji, zbog većinom "ratnih" oblika i položaja mogu dobro doći za spomenike i razne druge stvari. Cijene jako variraju, pa je najbolje provjeriti na internetu, a zatim i u nekoj trgovini.

Dizajn figura je šarolik, te se može naći sve... od fantazijskih likova za RPG, preko povijesno autentičnih (od Rimskih ili Grčkih vojnika preko Križara do Napoleona i posljednjih ratova) do stripovskih ili futurističkih kreacija, sa manjom ili većom dozom humora >:)

Problem sa njima je drugi sustav mjerila, pa se najbolje orijentirati "na oko" uz par standardnih figurica pa ih usporedbom ocijeniti.

Uglavnom, za najpopularnija mjerila ću navesti približne ekvivalente u wargaming svijetu**

Približni ekvivalenti (zavisi od proizvođača i stila)
1 ili G (LGB) - 54mm .
O ili 0 - 40mm
OO - 1/72 i 1/76 - 25mm
H0 - 20mm ili 4mm Scale u UK
TT - 15mm wargaming ili 3mm scale u UK
N - 10mm, 12mm ili 2mm scale u UK

Malko konfuzno, zar ne?

** Wargameri koriste mjerilo u milimetrima prema stopi (mm to the foot) i to označava prosječnu visinu ljudske figure u mjerilu.
2,3 i 4mm scale u UK je podvrsta specifična za (naravno) Britance i označava željeznička mjerila!

Link ili dva da vidite o čemu se radi...
http://www.excalibur-miniaturen.de/
http://www.blitzkrieg-commander.com ... http://www.blitzkrieg-commander.com/Pag ... .aspx?ID=7
http://www.fanaticus.org/DBA/guides/scale.html



Možda je zgodno napomenuti da u avio i brodomodelarskom svijetu mjerila variraju, no najpopularnije OO ili H0 je dobro zastupljeno u posljednje vrijeme, pa ako tražite nešto izvan klasičnog izbora vozila i figura, pogledajte kod avio-modelara.
U zadnje vrijeme se za wargaming koristi mjerilo 1:144, što odgovara britanskom i japanskom N mjerilu, ali nije pretjerano daleko ni od "našeg" N-a u 1:160, pogotovo što se mnogi trude napraviti međumjerilo (oko 1:150 ) kako bi zadovoljili oba tržišta.

No, da se vratim na figurice po "standardu"... bacite oko i "preko bare", može se naći zanimljivih figurica, a i Englezi su u zadnje vrijeme počeli intenzivnije pokrivati figure.
Japanci imaju specifične likove, no uvijek ih možete ugurati kao turiste ili uz malko prefarbavanja prilagoditi potrebama.
 

vule

Poznati forumaš
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

IMG_1820.jpg

IMG_1817.jpg

IMG_1816.jpg

probaval sam napravit vodu "domaći rad" da bude dobra a jeftina,pa prosudite
 

torrente

Poznati forumaš
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

tekstura vode je sasvim ok. ali boja ... hmm
tesko ces naci plavu rijeku. da probas dole posuti sljunak i dunavac pijesak pa onda silikon ili je ovo neka dvokomponetna smola. mozes ponegdje posuti i malo tamno zelene trave. i onda u smolu ubaciti smedju ili zelenu temperu.
u svakom slucaju na dobrom si putu... noch komplet za cca 2dl je nesto oko 10eura kod conrada ... conrad.de, art no.241099 water drops transparent
 

Mr.Joe

R.I.P.
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

Temelj je dobar, i meni se čine da boja vode ja jako plava.Treba malo šatirati.
Ako nije vojna tajna, možemo saznati kako si pravio?
Ja sam kupio fallerov proizvod za vodu i za vodopad, ali još nisam probao.
 

vule

Poznati forumaš
Re: ljudovi i ostala dodatna oprema

sfulal sam sa bojom,ali to su samo probanja razne tehnike.
voda ti je obični sanitarni silikon i tekstura rađena špahtlicom
 

Mon

 
Osoblje foruma
Figurice i scene na nasim maketama

Sta kazete da ovde postavljamo fotografije figurica kojih imamo na nasim maketama :)
Mislim da bi bilo interesantno i lepo videti ideje i scene kojih smo sami osmislili.

Evo da ja za pocetak pretstavim jedan moj rad u H0:
Uzeo sam plasticnu kutijicu, na unutrasnjoj strani zalepio par "zavesa i tapeta" i dobio sobu.

Posle sam od dela plastike napravio krevet, prekrio ga onom maskirnom trakom posle cega sam
nacrtao jastuke i posteljninu.
A onda iz seta NOCH15844 izdvojio dve figurice koje cu da upotrebim za ovu scenu.

Prvo sam devojci "uzeo" loptu, potom sam figurice zalepio za krevet, pa krevet zalepio za pod sobe...

...i na kraju sam sobu zalepio za zid zgrade.

"U zivo" se puno bolje vidi citava scena ali nadam se da i ovako mozete da docarate atmosferu unutar sobe. >:)


Eto za pocetak, nadam se da i ostali forumasi imaju nesto za pokazati. :palac_gore:
 

Attachments

  • Sob01.jpg
    Sob01.jpg
    125.8 KB · Pregleda: 462
  • Sob2.jpg
    Sob2.jpg
    101.4 KB · Pregleda: 457
  • Sob03.jpg
    Sob03.jpg
    211.8 KB · Pregleda: 474
  • Sob04.jpg
    Sob04.jpg
    192 KB · Pregleda: 457
  • Sob05.jpg
    Sob05.jpg
    204.4 KB · Pregleda: 455

mmatja

Poznati forumaš
Re: Figurice i scene na nasim maketama

Evo samo nekoliko mojih...

p1010004.jpg


p1010006.jpg


p1010002.jpg


p1010017.jpg


p1010070a.jpg


I da ne bi duplirao slike, ima ih još puno više ovdje: <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=20&t=1943&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=20&t=1943&start=10</a>
L.P.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh