FS (ITA) stvarčice

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Perfektno izgleda. Treba samo paziti na rukohvate, već su malo savijeni.

Da li ja to dobro vidim da su odbojnici tvornički patinirani?
 

crhav

Aktivan član
Ducan je Modelland, v. G. Vasari, 8, Trst

Sto se tice rukohvata mislim da je "sranje", jedan se izgubio a drugi je pao. Moram naci neku novu (moju...) soluciju da ih dobro ucvrstim. Da odbojnici su takvi, kao da su patinirani.

Velimir
 

KAPO

Poznati forumaš
Predobra mašina:palci_gore:, odlične fotografije!
Imam tri FS zglobnjače od Roca, i čini mi se da lokomotive od Lima Experta izgledaju puno bolje u detaljima. Vožnju nisam isprobavao jer ju nemam. Čak im je i cijena prihvatljivija od Roca.

Zaboravio sam nadopisati (istekao mi rok ze editiranje posta) da lokomotive od LIMA EXPERT-a imaju Haslera u upravljačnici :ljubav što me oduševilo. Nadam se da kucka dok lokomotiva vozi:cool_2:.
 
Last edited by a moderator:

crhav

Aktivan član
Dakle, lokomotiva se prohodala po tracnicama i ide ko urica........"smoothly"........ono sto pises o "hasleru" nisam cuo nikakvo "kuckanje".............
Posto lokomotiva nije "digitalna" mozda je to da se necuje............
Velimir
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ovaj FS Eaos-t (Roco 66957) se čini dosta točan model... Ove žute stvarčice, to je za vezanje cerade?
https://www.roco.cc/de/product/60093-0-0-2-3-400-0-003001/products.html
L66957.jpg


gueterwagen-239958.jpg

http://www.bahnbilder.de/
 

Politikolog

Član foruma
Krece se redovno da ne bi leti dolazilo do prevelikog sirenja sine usled toplote ;) Naravno dolazi do sirenja, ali ovako krec ublazava i nije prevelika temperatura u samoj sini... Samim tim nema smanjenja brzine i ostale gluposti kojih ima kod nas kad su velike temperature! Isprobao licno leti na +40C, nikad nismo kasnili zbog toga.
Da vidis tek koliko su im stanice bele :D mermer na zgradi, krec na sini...
 

KAPO

Poznati forumaš
Last edited:

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Pročitao sam da su nekako u to doba JŽ posudile talijanskih vagona zbog nestašice vlastitih, možda ih zato i ima na slikama.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
FS vagon ima i natpis JŽ-ЈЖ NE:

1965-66.jpg

I taj FS F 1008 520 ima isti natpis:

FS-JZ++1008+520-u9039+t.jpg


Pročitao sam da su nekako u to doba JŽ posudile talijanskih vagona zbog nestašice vlastitih, možda ih zato i ima na slikama.


Čuo sam i malo drugačiju priču, a to je da su JŽ neko vrijeme iz nekog razloga protivpravno zadržavale talijanske teretne vagone koji su došli na području Jugoslavije, i da su ih primjenjivale za vlastite potrebe. Što je istina ne znam.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh