Goša cisterne JŽ,SŽ,HŽ,ŽS,ŽFBiH - Albert Modell

Koji biste model Goša-cisterne kupili ukoliko bude napravljen? Neki od:

  • JŽ Uahrrs-z iz Ep. IVa

    Votes: 22 48.9%
  • JŽ Zas-z i JŽ Zaes-z iz Ep. IVa-c

    Votes: 25 55.6%
  • SŽ Zas-z, SŽ Zaes, SLO-SŽ Zas, SLO-SŽ Zaes

    Votes: 19 42.2%
  • HŽ Zas i HŽ Zaes (samo sa merdevinama sa strane)

    Votes: 24 53.3%
  • ŽS Zas, ŽS Zaes, SRB-ŽS Zas-z, SRB-ŽS Zaes-z iz Ep. VI

    Votes: 13 28.9%
  • ŽFBH Zas-z

    Votes: 7 15.6%
  • JŽ SRJ (posle 1991) iz Ep. V

    Votes: 11 24.4%

  • Total voters
    45
  • Poll closed .

robogovi4

Poznati forumaš
Stigla HŽ Zaes #2, lijepo napravljen vagon. Nisam primijetio nekih problema s njim, ali opruga je i dalje prejaka. Možda malo mekša nego na prvim modelima, ali još nije to to. Ja sam ih za sad izvadio, vidjet ću kako se ponašaju bez opruge kod vožnje na maketi.
Eh da, stigli danas i moji, na žalost Thommo je u pravu, opruge su opet katastrofa, možda malo manja nego na 1. seriji ali to nije to. Bit će popodne proba na maketi pa............ možda se varam. :crazy::crazy::crazy:
 

Izidor

Član foruma
Na štetu mnogih ljubitelja i zbiratelja ex Yu modela, ovi modeli zbog nekih grešaka u konstrukciji i montaži još uvjek su bolji za gledanje u vitrinama nego, da se voze po našim maketama.
Odlično izrađeni detajli i odlično odštampani svi napisi na modelima ne zadovoljavaju voznim karakteristikam modelima, koji bi trebali biti prvo pravilo za dobru prodaju i moguče dodatne modele sa drugim brojevima.
Iako se radi o malim serijama izrade svake barvne variante, moglo bi uvjek biti bolje.
 

robogovi4

Poznati forumaš
Kad se naprave ispravne opruge, uz predocenje racuna za starije modele, uvijek se mogu kupcima gratis dati i opruge.
Bojim se da od toga nebu niš, obzirom da im je ovo druga serija koja je u banani, očigledno ih boli "kuki" za kupce. E al nadalje bude isti simptom i kod kupca (barem nekih).
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ja ih imam 6..
HZ 3 kom .. prva serija
HZ 1 kom... nova serija
ZFBiH 2 kom .. nova serija..
Ja nisam.do opruga stigao..
Ja ih neznam izvaditi iz kutije.. hahahahahaha
Jedan sam uspio neki dan..i reko nikad vise..
Inace neulazec u te opruge i istina malo cudno postolje se (u nekim pozama se tako cini..)
Vagon je u ostalim stvarima savrsensto..
Ja neznam.da bolje moze biti.. od printa natpisa..razine detalja i td..
Neznam...ja sam osudjen svakako na vitrinu kalo stvari stoje.. pa mi nije zao nijednog centa sto sam dao za njih ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja ih imam 6..
...
Vagon je u ostalim stvarima savrsensto..
Ja neznam.da bolje moze biti.. od printa natpisa..razine detalja i td..
Neznam...ja sam osudjen svakako na vitrinu kalo stvari stoje.. pa mi nije zao nijednog centa sto sam dao za njih ;)
:palci_gore::aplauz:
Pridružujem se Zlajinom razmišljanju!
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Na štetu mnogih ljubitelja i zbiratelja ex Yu modela, ovi modeli zbog nekih grešaka u konstrukciji i montaži još uvjek su bolji za gledanje u vitrinama nego, da se voze po našim maketama.
Odlično izrađeni detajli i odlično odštampani svi napisi na modelima ne zadovoljavaju voznim karakteristikam modelima, koji bi trebali biti prvo pravilo za dobru prodaju i moguče dodatne modele sa drugim brojevima.
Iako se radi o malim serijama izrade svake barvne variante, moglo bi uvjek biti bolje.
Uz narudžbu svake serije im pišem da zaboga zamjenu opruge za koje mekše ali Kinezi rade po svoje. Tipično za njih.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ja ih imam 6..
HZ 3 kom .. prva serija
HZ 1 kom... nova serija
ZFBiH 2 kom .. nova serija..
Ja nisam.do opruga stigao..
Ja ih neznam izvaditi iz kutije.. hahahahahaha
Jedan sam uspio neki dan..i reko nikad vise..
Inace neulazec u te opruge i istina malo cudno postolje se (u nekim pozama se tako cini..)
Vagon je u ostalim stvarima savrsensto..
Ja neznam.da bolje moze biti.. od printa natpisa..razine detalja i td..
Neznam...ja sam osudjen svakako na vitrinu kalo stvari stoje.. pa mi nije zao nijednog centa sto sam dao za njih ;)
Kako vagon uzeti iz kutije. Ja uzmem pincetu za poštanske marke i izvadim pjenu na desnoj strani. Tako se vagon oslobodi pa se ga može pažljivo uzeti iz kutije. Pažljivo zbog detajla na strani koji leži u kutiji.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
I ja također, i da se opet citiram:

Sad jos da uleti SLO-SŽ srebrna i smeđa, pa SLO-SŽ Petrol, pa SLO-MISA (ex Petrol)...
Pa 2 x smeđa SŽ (ep. V) je u sljedeći seriji, za SLO-SŽ je problem puno veći jer izgleda da se vozi samo još jedna. Ali one dugačke cisterne su i moje sanje. Za sada se ih može napraviti samo sa preradom postojećih pošto Roco ne čuje dobro ništa na modele iz ex Jugoslavije.
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Nije domaće ali...
Slovačka Goša Zaes cisterna u Vinkovcima, zanimljivo je da ova uopće nije proizvedena u Goši već u Đuri Đakoviću u Slavonskom Brodu.
Slikana malo prije na teretnom vlaku koji je stajao nekoliko minuta na trećem kolosijeku.
31 56 SK-ZSSKC 7881 426 - 2 Zaes
SAVE_20211019_092712.jpg
SAVE_20211019_092721.jpg
Sve ostale cisterne iza nje proizvodi Tatra.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Možda je bila to pomoć Goši da se napravilo onih nekoliko 100 vagona za Čehoslovačku. Inaće postoje za oko pola metra kraće cisterne isto tako napravljene u Jugi. Mislim da ih je pravio MIN. Do sada sam ih video u bojama MÁV ili privatnika u Madžarskoj. Ali one nemaju ljestve sa strane nego sa čela i platformu sa strane poklopca na vrhu. Slične su HŽ cisternama no ljestva nije na sredini čela.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh