GOŠA Y: A, AB i B vagoni

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Goša Y vagoni

Sve zavisi od modelara do modelara.
Ja bih bas JZ modele da imam i to po mogucnosti dok su to bile JZ u SFRJ.

Ali, mislim da je ovo stvarno dobar pocetak i da ce neke druge firme po ugledu na ACME
poceti sa izradom "nasih" modela.

I dan danas me cudi to da nijedna firma nece da izadje sa 661 na primer,
siguran sam da bi bilo vise kupaca no za sve ove vagone zajedno!
 

Železničar

Poznati forumaš
Re: Goša Y vagoni

Slazem se da tobom Mon,

ja iskljucivo sakupljam modele starog JZ, s tim sto tu i tamo pravim izuzetak (serija 712)
jer prosto mrzim ZS jer su one bruka i sramota i nerviraju me strasno. Necu nista da imam sto je ZS. HZ me nervira samo zbog politike i odnosu prema vucnim sredstvima, na primer bojanje dizela u plavo, prenumeracija, zamena zabljih svetala, zamena Leslie trube s onim elektricnim skartom i te stvari. A i 1141 i 7121 imaju uzasno bojanje. Slicna stvar na ZS. JZ je zakon za sve i drago mi je da se bar neke uprave nisu ruinirale svoje lokomotive kao SZ i ZRS.
To je bar neko moje misljenje.

Da steta sto niko ne proizvodi 661, 441/444, 642/3 kao i 812 jer ta vozila su trcala po celoj Jugoslaviji (na stotine od svake serije) i svi ih dobro poznajemo, a i dan dosta ovih vozila trce ali u vise bojanja. Ipak je trziste veliko, ima nas ipak dosta gledajuci ovaj forum, railserbia.net, zeljeznice.net i ostale... Neko hoce u JZ neko hoce u HZ, ZS ili nesto trece a neko hoce pak i jedno i drugo. Izbacivanje jednog od ovih modela sigurno nebi bio promasaj.
Drago mi je da se neko setio izbaciti neki posten vagon sa nasih prostora, nadam se da ce ih u bliskoj buducnosti biti jos vise.

Pozdrav,

Boris
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

Vidim da nitko ne želi postaviti nikakve slike ACME Goše Y:
(Slike skinute sa 'EBFO bahnforum', photo by quattro)

 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

asalat kaže:
Ne postoji Y vagon klase 1/2 sa 10 prozora (odeljaka) ne-ne
Bez brige, postoje i modeli sa devet odjeljaka, ali je autoru ove slike krivi natpis ušao u kadar! ;)
 

alsbgd

Član foruma
Re: Goša Y vagoni

To smo cekali JŽ Gosa Y....
Jao, pa ovo je stvarno dobro!!!

Uuuuu... :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Goša Y vagoni

Slike i vijesti koje stižu sa sajma, najave koje su u katalozima proizvođača modela navode me na samo jedan zaključak. Po pitanju "domaćih" modela, ovo je revolucionaran iskorak koji ćemo duuugo pamtiti. Nadam se da će sve najavljeno biti i ponuđeno prema planu, a ubuduće valjda možemo i očekivati varijacije na napravljeno, pa bude onda i više HŽ-a. Herisu i A.C.M.E.-u želim uspješnu poslovnu godinu s "našim" modelima. Godinu koja će ih ohrabriti da ponude još više modela, i noviteta i varijacija. Godinama smo kukali kako nema modela za nas, sad bi volio da se sve ovo dobro prodaje (narafski, da i mene nekaj dopadne >:D: ) i da se pokaže kako su te dvije tvrtke, slušajući naš lelek, napravile dobar potez. Ako tako i bude, mislim da nema straha za budućnost "naših" modela.

Pisao sam nekoliko puta razvikanim proizvođačima na mogućnost da se uz male preinake na postojećim modelima (uglavnom tisak) može napraviti solidan HŽ ili koji drugi "domaći" model, i uglavnom bi za odgovor dobivao diplomatska srania o neisplativosti i ispunjenosti razvojne kvote. A.C.M.E. je pokazao razvojem novih proizvoda, što je daleeeeko skuplje od manjih preinaka na postojećim modelima, da ipak sluša vapaj nas malih i da je ovo naše tržište vrijedno pozornosti.

Još jednom: HVALA A.C.M.E.-u i Herisu.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Goša Y vagoni

Pa da znaš da hoću. Vrijedno sam šparao cijelu prošlu godinu za to i potrošit ću sve do zadnje lipe za to.
I dok izađu, bu se još nešto love skucalo u čarapu.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

Wile E Coyote kaže:
Pa da znaš da hoću. Vrijedno sam šparao cijelu prošlu godinu za to i potrošit ću sve do zadnje lipe za to.
I dok izađu, bu se još nešto love skucalo u čarapu.

Evo kolega Coyote, da ti malo pomognem koliko si okvirno trebaš peneza i za kaj staviti u čarapu ;)
Memoba shop je objavio svoje cijene:
Goša Y = € 51,90
Spavaća kola = € 54,90
Set JŽ Mimara = € 197,90
Set SŽ (AB+WR Z) = € 106,40
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Goša Y vagoni

Wile E Coyote kaže:
Pa da znaš da hoću. Vrijedno sam šparao cijelu prošlu godinu za to i potrošit ću sve do zadnje lipe za to.
I dok izađu, bu se još nešto love skucalo u čarapu.
Ojha Wile E Coyote, ostavi nesto i za nas ostale, OK!? klopa
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Goša Y vagoni

Poštovani modelari, juće sam konačno uploadovao slike iz Nürnberga na svoju webshots stranicu a slike od Gošinih Y i Z1 vagona počinju ovdje:
http://good-times.webshots.com/album/576718979PylHmX?start=112.

Pošto je slika puno a u prošlosti nisam imao baš puno sreče sa objavljivanjem slika iz mog sajta ovdje zato neću objavljivati neke reportaže sa Nürnberga.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh