GOŠA Y: A, AB i B vagoni

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)


Konačno. I to sada kad izgleda da će trenutna generacija putničkih vagona biti i zadnja generacija putničkih vagona na SŽ, te da će ubuduće u Sloveniji SŽ sav putnički promet obavljati isključivo motornim vlakovima. Na moju tugu. Slično se već prije desetljećima dogodilo u Nizozemskoj, pa su mi zbog toga nizozemske željeznice jedne od najmanje zanimljivih uopće.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pozdrav svima, danas sam slao poslijedne prednarudžbe u ACME pa sam dobio informaciju da dolazi Mostar-Dalmacija. Nisu mi još rekli točno kada ali uskoro.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Prema zadnjim informacijama iz "prodaje" kod ACME bi Mostar-Dalmacija seta A i B trebali doči krajem 3. mjeseca. Vjerojatno u isto vrijeme i Simplon Express 4, Mostar-Dalmacija set C koji mjesec kasnije.
 

nik

Veteran foruma
ÖBB 03527 E 1110.028 - ledenitzen - 25.6.94 KBS 22 D 314 (ljubljana-villach)
49582246893_7e0587d89f_b.jpg

https://www.flickr.com/photos/185503811@N08/albums/72157713170878067/page1
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pozdrav svima,
evo danas (29.4.2020) je konačno poslao ACME informaciju da će uskoro započeti sa isporukom setova 55237 i 55238 vlaka Mostar-Dalmacija express. Naravno kinezi ne bi bili kinezi da ne bi malkice poskupili proizvodnju pa su tako i ovi setovi poskupili za otprilike 12 EUR po setu. Svi koji ste ne na mojoj mejling listi pogledajte mejlove molim!
 

nik

Veteran foruma
Pozdrav svima,
evo danas (29.4.2020) je konačno poslao ACME informaciju da će uskoro započeti sa isporukom setova 55237 i 55238 vlaka Mostar-Dalmacija express. Naravno kinezi ne bi bili kinezi da ne bi malkice poskupili proizvodnju pa su tako i ovi setovi poskupili za otprilike 12 EUR po setu. Svi koji ste ne na mojoj mejling listi pogledajte mejlove molim!
To bi onda bilo 4 eura odnosno 30 kuna više po vagonu što nije neki problem...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pozdrav svima,
tek su došli setovi Mostar-Dalmacije već sam dobio obavještaj iz ACME da u drugoj polovini maja dolaze i Simplon Express set 4. Cijena seta je ista kao kod Mostar-Dalmacije.
 

Tanka vatra

Član foruma
Re: Goša Y vagoni

Malo da osvežimo temu: Posebni voz formiran za grupu inostranih železničkih foto-fanova,saobraćao na relaciji
Bos.Poljana - Špionica - Bos.Poljana - Lukavac dana 01.04.2011. Sastav voza : parnjača 33-504 (KREKA) + 1 x B
(ŽRS) + 1 x B (ŽFBH) + 1 x AB (ŽFBH).
Snimljeno kod Špionice (pruga Brčko - Bos.Poljana),uz srećno uklapanje u sastav voza čak 3 operatera
(KREKA,ŽRS,ŽFBH) u Bosni i Hercegovini!

DSC_0366_p1 (2).jpg
 

mav 55

Novi član
Buon giorno spero che riuscite a tradurre questo messaggio ,sono appassionato dei paesi dell'est e vi scrivo per chiedervi è vero che la carrozza mav gosa non esiste con i finestrini apribili? Esiste il Bagagliaio serie y Mav originale no ex DDR colorato (tillig) GRAZIE Silvio
 

mav 55

Novi član
ciao ho visto che siete esperti della serie y e delle carrozze da cantiere Gosa. Volevo chiederti è vero che la mav carrozza di roco non esiste con i finestrini apribili? C'è il tronco della serie y dell'originale mav, non derivato da DDR (TILLIG) GRAZIE
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Buon giorno spero che riuscite a tradurre questo messaggio ,sono appassionato dei paesi dell'est e vi scrivo per chiedervi è vero che la carrozza mav gosa non esiste con i finestrini apribili? Esiste il Bagagliaio serie y Mav originale no ex DDR colorato (tillig) GRAZIE Silvio
Dear Silvio,
It's true, sliding windows on Goša MAV type Z passenger cars is not a correct form.

Tillig has never made MAV Y baggage cars. There are only extra limited editions made by small manufacturers, please, see the following link (MODELLGYAR, Modellkit) :
 

mav 55

Novi član
bello il modello MK è realizzato su base tillig. Avevo scritto loro se lo avessero fatto di nuovo. Ma hanno deciso di commercializzare quello DDR.nice the MK model is made on a tillig basis. I had written to them if they did it again. But they decided to market the DDR one
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh