Goša cisterne JŽ,SŽ,HŽ,ŽS,ŽFBiH - Albert Modell

Koji biste model Goša-cisterne kupili ukoliko bude napravljen? Neki od:

  • JŽ Uahrrs-z iz Ep. IVa

    Votes: 22 48.9%
  • JŽ Zas-z i JŽ Zaes-z iz Ep. IVa-c

    Votes: 25 55.6%
  • SŽ Zas-z, SŽ Zaes, SLO-SŽ Zas, SLO-SŽ Zaes

    Votes: 19 42.2%
  • HŽ Zas i HŽ Zaes (samo sa merdevinama sa strane)

    Votes: 24 53.3%
  • ŽS Zas, ŽS Zaes, SRB-ŽS Zas-z, SRB-ŽS Zaes-z iz Ep. VI

    Votes: 13 28.9%
  • ŽFBH Zas-z

    Votes: 7 15.6%
  • JŽ SRJ (posle 1991) iz Ep. V

    Votes: 11 24.4%

  • Total voters
    45
  • Poll closed .

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

Izidor

Član foruma
Izgleda, da su se u nekim dučanima več pojavile Goša cisterne iz druge naklade.
Nadajmo se, da su Kinezi uklonili greške iz prve serije i da če modeli biti sa dobrim voznim karakteristikam.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ne znam jel ste primjetili ali kod ove najave za četvrti kvartal bi mogla doći i cisterna ŽFBH. No preduvjet je da se do do kraja marta sakupi dovoljno velika količina prednarudžbi. Inaće do kraja marta se sakupljaju prednarudžbe znači ako će se raditi 70 vagona a onda krajem godine je želja za ukupno 72 vagona, ona 2 ekstra neće biti dobavljeni. Tako da ko si želi garantovati model onda javite prednarudžbe (ne treba kod mene, može i u kom drugom dućanu, Naumann, Memoba...).
Upozoravam zato jer se mi sada već dva puta dogodilo da su se neki javili sa zahtjevom za više modela ili nisu imali prednarudžbe pa sam tražio cisterne kod drugih dućana. Jedva da sam ih dobio i u kod ove serije nema ni popusta na ove ekstra modele :(
 

Tanka vatra

Član foruma
Moj primerak jedne od JŽ - varijanti "gošine" cisterne je stigao od Naumann-a. Prijatelj kod koga se nalazi
je potvrdio da model izgleda "super". Proći će još mnogo vremena dok ga ne preuzmem,tako da mi nisu
poznate druge pojedinosti oko ovog modela.

IMG-bf7ca65349f7f3f9549c02925e5af4c8-V.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ekskluziva kod Naumanna. Ja sam ih nabavio toliko koliko je bilo prednarudžbi jer još nisam znao za ekskluzivu tako da za ove vagone se obratite na Naumanna a cijena je 49,95 EUR + poštarina.
 

Izidor

Član foruma
Druga naklada je izporucena u vise ducana, u kojim se prodavaju Albert Modeli.
Ima li nekih informacija od potencialnih vlasnika novih modela, kakve su vozne karakteristike sada na tim modelima. Da li se stanje poboljšalo ili su prisutni još isti problemi na vagonima kao iz prve serije?
 

nejcko13

Član foruma
Treba je pobrusit luknje za vozičke, da so te bolj gibljivi. In dobro je pobrustit plastiko na vagonu nad kinematiko (na sliki), da se ta vrne nazaj v začetno lego. Še vedno pa bi bili lahko fedri kinematike bolj mehki. Ampak iztirjajo pa ne.
 

Attachments

  • IMG_20210316_153215.jpg
    IMG_20210316_153215.jpg
    67.4 KB · Pregleda: 47

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh