Goša cisterne JŽ,SŽ,HŽ,ŽS,ŽFBiH - Albert Modell

Koji biste model Goša-cisterne kupili ukoliko bude napravljen? Neki od:

  • JŽ Uahrrs-z iz Ep. IVa

    Votes: 22 48.9%
  • JŽ Zas-z i JŽ Zaes-z iz Ep. IVa-c

    Votes: 25 55.6%
  • SŽ Zas-z, SŽ Zaes, SLO-SŽ Zas, SLO-SŽ Zaes

    Votes: 19 42.2%
  • HŽ Zas i HŽ Zaes (samo sa merdevinama sa strane)

    Votes: 24 53.3%
  • ŽS Zas, ŽS Zaes, SRB-ŽS Zas-z, SRB-ŽS Zaes-z iz Ep. VI

    Votes: 13 28.9%
  • ŽFBH Zas-z

    Votes: 7 15.6%
  • JŽ SRJ (posle 1991) iz Ep. V

    Votes: 11 24.4%

  • Total voters
    45
  • Poll closed .

wiggum

Veteran foruma
Albert Modell 700003 - SŽ Petrol
albert01.jpg

Albert Modell 788014 - Crna Gora
albert02.jpg

Albert Modell 788013 - ŽS
albert03.jpg

Albert Modell 748003 - JŽ Feršped
albert04.jpg
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Ova cisterna 138 po kojoj je rađen model, u ovoj kompoziciji na slici, sa tim bočnim ljestvama strši kao posljednji mohikanac. Nego, @Domagoj Vu , ako si možda malo više poslikao vagona u toj kompoziciji, nije li ona tamo (označena crvenom strelicom), još jedna sa takvom bočnom izvedbom ljestvi..?
View attachment 116019
Imam ih sada! Tih cisterna nema već duže vrijeme u Čačincima, premještene su u Slatinu, a i našao sam nekoliko njih sa ljestvama sa strane, 138 je također parkirana u Slatini. Slikao sam ih sada u subotu kad sam se vraćao iz Virovitice.
 

nik

Veteran foruma
Slika najave 748003.
AlbertModell-Livery-748003.jpg

Slika gotovog modela.
748003.JPG

Kako je sad frem najednom umjesto crnog postao smeđ? :zarulja

Revizija je i u najavi i na gotovom modelu iz 1971. Nisam siguran koliko je realno da su tako davno frem i postolja ofarbani u smeđe.
A i ako jesu čudno mi onda djeluje crna natpisna ploča na potpuno smeđem vagonu (mala tabla najma je uvijek bila crna).
Bilo bi zanimljivo pročitati ovdje objašnjenje u vezi spomenutih dilema, po mogućnosti uz poneku sliku. :usklicnik
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Zapuštena Gošina cisterna od Feršpeda Beograd u Somboru, ova izgleda da stoji od 20 ili više godina da stoji ovdje, s obzirom da je cisterna u jako lošem stanju, sva očerupana.
Fotkana je krajem kolovoza.
GOŠA SKG ZAES 1.jpg

GOŠA SKG ZAES 2.jpg

GOŠA SKG ZAES 3 (1).jpg

GOŠA SKG ZAES 3.jpg

GOŠA SKG ZAES 5.jpg
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Cargo se počeo riješavati starih krševa i početka mjeseca su odvezli cisterne iz Slatine, očito su prodane ali neznam kome, na listici nije pisao nikakav podatak.
Ono što mi je zanimljivo, Cargo ih nije odvukao već privatnik.
rail & sea sa goša cisternama i hž cargo 1141 041.jpg

...među njima je bila i 138 od AlbertModella.
goša zaes prodane 5.jpg

goša zaes prodane 6.jpg
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Ja sam takve vagone viđao u Sisku u krugu stare željezare, na istom mjestu gdje su Francuza rezali
Kada otprilike, ove godine? Na Google Earthu na satelitskoj slici ih i ja vidim. S obzirom da su u krugu stare željezare, očito su isječene s obzirom da su početkom godine izrezane još nekih skoro 30 komada u Podsusedu.
 

Domagoj Vu

Aktivan član
S obzirom da su oko Ciosa bile parkirane, onda su izrezane.
Evo i screenshot sa Google mapsa, nažalost samo ih devet ima na satelitskoj slici, a vidi se da su unutar kruga Cezarovog rezališta.
IMG_20221031_022637.jpg

IMG_20221031_022706.jpg

IMG_20221031_022727.jpg

@denisRI Imaš možda koju sliku okinutu od nekih od cisterni, broj vagona, i u kakvom su stanju bile?
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Jedna od Gošinih cisterni u Slatini prije nego je i ona otišla za Bugarsku, na cisterni se na obje strane vidi okrugli logo što predpostavljam da je bio Inin logo u 80-tima do početka 90-tih kad je nakon Ine u najam cisterne preuzeo HEP.
20220924134931_IMG_6355.JPG

20220924140744_IMG_6406.JPG

20220924140753_IMG_6407.JPG

S druge strane cisterne.
20220924140816_IMG_6408.JPG

Na svim ostalim cisternama nije bio taj krug, samo na ovoj jedini.

Slatina 24.9.2022
 

wiggum

Veteran foruma
Jako zanimljiva kompozicija! Zanimljivo bi bilo znati jesu li ovaj plavi Eaos (čak je i HŽ eksperimentirao s plavom bojom na Eas vagonima) i Hbis nekadašnji HŽ vagoni (piše 78, ali to je samo broj države iz koje je vlasnik vozila). Vjerujem da jesu...

Imaš li možda na plavome Eaos vagonu možda bolju fotografiju na kojoj se vidi što piše na pločici:
Eaos plavi.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jako zanimljiva kompozicija! Zanimljivo bi bilo znati jesu li ovaj plavi Eaos (čak je i HŽ eksperimentirao s plavom bojom na Eas vagonima) i Hbis nekadašnji HŽ vagoni (piše 78, ali to je samo broj države iz koje je vlasnik vozila). Vjerujem da jesu...

Imaš li možda na plavome Eaos vagonu možda bolju fotografiju na kojoj se vidi što piše na pločici:
View attachment 124353
Zakupnik (ili vlasnik?) je, kako se čini, Lokomotiva d. o. o. iz Beograda:

 

Domagoj Vu

Aktivan član
Jako zanimljiva kompozicija! Zanimljivo bi bilo znati jesu li ovaj plavi Eaos (čak je i HŽ eksperimentirao s plavom bojom na Eas vagonima) i Hbis nekadašnji HŽ vagoni (piše 78, ali to je samo broj države iz koje je vlasnik vozila). Vjerujem da jesu...

Imaš li možda na plavome Eaos vagonu možda bolju fotografiju na kojoj se vidi što piše na pločici:
View attachment 124353
Nemam ali sam uspio pročitati HRVATSKE ŽELJEZNICE.
Lokomotiva D.O.O je sada vlasnik vagona, prodao ih je HŽ navodno tokom proljeća, a Hbisove je kupila bugarska firma Vagon Trans Logistic (VTL), osim Hbisa imaju nešto Goši, i Kgsova u floti.
Prije dva mjeseca su prodani također i Easi koji su trunuli na Ranžirnom kolodvoru (godimama vjerovatno), e sad kome su Easi sa RK prodani to je pod upitnikom.
 

wiggum

Veteran foruma
I na jednoj cisterni iz kompozicije se vidi revizija 24.06.14. i sl. kontrola spremnika 06.20.
Na nekima se vide plavi listici od pregledavaca vagona i ovito je da je i on upozorio na to.

No, moje pitanje je da li su te cisterne s isteklom revizijom bile u kompoziciji da idu na reviziju negdje ili su obavljale posao? Jer sudeci po sastavu kompozicije i izmijesanosti vagona, ne djeluje mi bas da su isle na reviziju.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh