Gredelj Y: Bt, D i Post vagoni

damir661

Veteran foruma
Kom tipu Y poštanskog vagona bi ovaj tillig odgovarao? Starijem,novijem,zagrebačkom,ljubljanskom?
Položaj i veličina drugog prozora s leve strane mi nekako bode oči.
 

nik

Veteran foruma
Bilo koji prve generacije sa kočionim papučama i 'starim' položajem velikih vrata (Ljubljana, Zagreb, ...).
Prvenstveno bi trebalo napraviti ljubljanski jer je on vozio u sastavu Austria Expressa.
JZ_51_72_00_-_50_001-8_Post_Spittal_13.7_2.jpg

JŽ 51 72 00-50 001-8
 
  • Like
Reactions: Mon

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Dečki, da bi Tillig napravio potpun vagon poput našeg je teško za očekivati. Taj vagon bi trebao biti pun kompromisa:
- na čelima su opet prozori ali dobro, ako ih preboje, bilo bi slično
- na čelima naših vagona su udubljenja za žicu
- Tillig vagon ima 3 vrata a naši 2
- pozicija sanduka za poštu je na pogrešnim mjestima
- neki od naših vagona imaju dodatne prozore na bokima
- neki od naših vagona, koji su inače dobri, imaju dimnjak

Ako bi Tillig napravio JŽ vagon, serija bi bila 150-200 komada. Koliko komada bi se ih prodalo? 50-60, u najboljem primjeru oko 100. A ko bi ostalo kupio? Mislim da je jasan zaključak. Na žalost svih nas. A druaga opcija je manja serija i skuplji modeli (ako uopšte prihvate). Ali onda če opet neko kukati zašto su naši modeli tako dragi kao da su od zlata...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da, zapravo od Tilliga ne bi trebalo niti očekivati da bi na modelu išao raditi neke modifikacije, trebalo bi ga prihvatiti kao takvoga sa svim kompromisima. Nekada davno jje tako bio urađen vagon Pošte Slovenije, ali je bio 1:100.
 

nik

Veteran foruma
Dečki, da bi Tillig napravio potpun vagon poput našeg je teško za očekivati. Taj vagon bi trebao biti pun kompromisa:
- na čelima su opet prozori ali dobro, ako ih preboje, bilo bi slično
- na čelima naših vagona su udubljenja za žicu
- Tillig vagon ima 3 vrata a naši 2
- pozicija sanduka za poštu je na pogrešnim mjestima
- neki od naših vagona imaju dodatne prozore na bokima
- neki od naših vagona, koji su inače dobri, imaju dimnjak

Ako bi Tillig napravio JŽ vagon, serija bi bila 150-200 komada. Koliko komada bi se ih prodalo? 50-60, u najboljem primjeru oko 100. A ko bi ostalo kupio? Mislim da je jasan zaključak. Na žalost svih nas. A druaga opcija je manja serija i skuplji modeli (ako uopšte prihvate). Ali onda če opet neko kukati zašto su naši modeli tako dragi kao da su od zlata...
Vozio je na Austria Expressu... Koliko se prodalo setova Austria Expressa od Roca i ACME-a? I u svima fali ova pošta...
 

Laurus

Član foruma
Gredeljev je to vagon! Mislim, da su zadnji vozili tamo negdje prije kojih cca 8 godina (pišem napamet, moram točno provjeriti:hmmm:). Ostao je svega koji primjerak i to kao neaktivni vozni park.
Zadnji puta znam da je u njima bila održana ona putujuća izložba 'Pimp my pump' u Zagrebu na Glavnom..

Mislim da su u međuvremenu i ti zadnji primjerci odvučeni na Ranžirni u Zagrebu, kao i zadnja tri Poštara, devastirani i uništeni čekaju kasaciju. :plac:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Mislim da su u međuvremenu i ti zadnji primjerci odvučeni na Ranžirni u Zagrebu, kao i zadnja tri Poštara, devastirani i uništeni čekaju kasaciju. :plac:
Odvučeni su u CIOS i tamo izrezani, na RK eventualno ako je jedan ostao (?)
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024

nik

Veteran foruma
RADNA ORG. PTT PROMETA ZAGREB
OOUR-a G.P.P.C.- ZAGREB 2
s.n.s.o. OOUR-a​
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh