Group Buy tj. grupna nabavka modela

Killer9990

Poznati forumaš
Poštovani kolege

Ne znam da li je ovdje već zaživjela ideja grupne kupovine (bilo čega) niti znam da li ima želje i zanimanja za tim, ali znam da na mnogim raznovrsnim forumima to postoji.
Možda postoji i ovdje ali ja to nisam uočio pa iz toga razloga sam odlučio pokušati organizirati kolektivnu kupovinu iz istih dućana, istih trgovaca u otprilike isto vrijeme kako bismo smanjili ukupnu cijenu nabavke novih (ili novijih) modela.

Sistem kupovine bi otprilike bio takav da bilo tko sa foruma tko ima namjeru kupovati išta iz bilo kojeg dućana to da ostalim kolegama s foruma, te da posta link dućana iz kojega bi naručivao robu te da napiše u kojem roku bi otprilike naručivao tu istu robu (ali sa vremenom ne kraćim od recimo 2 tjedna i ne duljim od 2-3 mjeseca).

Također bi bilo pametno kada bi se javljale skupine iz istih gradova !

Pa da čujem što kolege misle o tome ?!
:?:
 

flado

Član foruma
Ideja je odlicna, usput bi se naravno smanjili troskovi ionak preskupe postarine. Bar ja tak mislim :??:
 

Killer9990

Poznati forumaš
Ma ne samo to, već bi se usput i ljudi mogli upoznati (tko se ne pozna9 ali i družiti):
Jer ako bi npr. nas 6. iz Zagreba naručili robu iz dućana istoga, pa bi jedan taj paket naručio na svoje ime pa bi osobno uručio modele ostalim kolegama negdje u npr. kafiću nekom !
:palac_gore:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Odlicna ideja.. iako sam daleko ja bih sigurno ucestvovao u toj grupnoj kupovini! Nemam mogucnosti da kupujem sa stranih sajtova tako da mi se svidja ova ideja!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja sam kod Sjevernog pola ali rado bih vam pomog'o prilikom kupovine
ukoliko vam nesto odavde zatreba. :palac_gore:
 

Killer9990

Poznati forumaš
Ja recimo često putujem za Vukovar pa mogu nekomu iz toga kraja zemlje dostaviti paket kada budem u prolazu. nađemo se se na nekoj benzinskoj ili kod naplatnih kućica ili nešto slično tomu !
;)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Mon kaže:
Ja sam kod Sjevernog pola ali rado bih vam pomog'o prilikom kupovine
ukoliko vam nesto odavde zatreba. :palac_gore:
Moze neke sanke dok jos ima snega :D
 

robogovi4

Poznati forumaš
Pozdrav,
ideja sama po sebi je ok ali; (uvijek postoji taj >:E: "ali" )
trebalo bi uključit nekog od kolega iz Slovenije a da nije predaleko od grane jer u suprotnom već vidim stričeka na carini kak trlja ručice, >:finger: jedan mali.
 

Killer9990

Poznati forumaš
Pa dobro. Neka se uključe SVE službe i SVE institucije.
Ideja je u začetku ali nipošto ne bih volio da ostane u tom stadiju !!!
:evil:

Ja sam recimo neki dan naručio model za 21 Euro, a dostava iz njemače je 17 Eura !
:uvrnut

Već 2. put plaćam dostavu iz Nje u Hr 17 Eura a model je malo skuplji !!! I već mi je toga dosta !

I ne mora se zaustaviti samo na tom obliku. Već ako netko bilo privatno bilo poslovno ide negdje gdje zna da je moguće nabaviti modele neka javi pa neka ako kome što treba nek se kupi.
Neka si kolege s foruma pomažu svaki na način na koji može (a da mu nije problem) !
:palci_gore:
 

matija

Član foruma
Jako lepa ideja, i od sveg srca bih voleo da zaživi, medjutim ja sam jednom prilikom na drugom mestu i drugom društvu na ovakvu inicijativu izneo predlog koji nije čak ni razmotren a kamoli usvojen. Naime predložio sam da dam sajt jedne prodavnice u Budimpešti koja je sasvim prihvatljiva sa cenama, i da svi koji misle nešto pazariti odluče u jednom razumnom roku i da bih ja bio spreman (jednom mesečno, dva puta mesečno u zavisnosti od potrebe) doneti tu robu na noge po ceni u prodavnici u inostranstvu. i pri tome napraviti 800 km. Predlog nije prošao. :S:
 

Killer9990

Poznati forumaš
A nadam se da će ovdje ljudi biti razumniji !
Ja ću svakako nabavljati još modela i znam dobrih dućana-samo je pitanje hoću li to obaviti jeftinije ili skuplje !
No nadam se da će svi shvatiti da je to u svačijem interesu jer u nekim dućanima ima i modela za cestare ali i za željezničare !
:razz:
 

wiggum

Veteran foruma
Ne znam gdje će tu biti ušteda ako će vam paket biti 100% sigurno carinjen?

Ovi će vas tamo ogulit da će vam prisjesti takve zajedničke kupovine iz Europe.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ideja Group Buy nije loša, ali na žalost wiggum je u pravu. Stvar je u tome što se Hrvatska (i ostale zemlje okruženja osim Slovenije) nalazi u takvoj situaciji da kupovina na veliko i slanje paketa nije nikako isplativo. To zasigurno carinici "obrade".

Druga je opcija, koliko toliko povoljnija, da se paket pošalje negdje u Sloveniju gdje će ga netko od članova pokupiti i fizički prevesti preko granice. Tu je šansa da sve prođe neocarinjeno ipak veća. Možda da se ide u tom smjeru, samo treba naći dobrovoljca koji će to pokupiti i dovesti.
 

nepco

Član foruma
Ja sam takođe za.
Meni je takođe problem i aukcija na ebay.de jer osim što ne razumem nemački, pa nemam pojma šta klikćem, problem mi je i plaćanje....

Dešava mi se da nađem ono što me interesuje u Nemačkoj, Holandiji, ili Austriji i ne dobijem odgovor na svoj upit (na engleskom)...

Zato bi saradnja forumaša po ovom pitanju meni bila jako ok.
 

fila

Novi član
Moram priznat vrlo zanimljiva tema i dobar prijedlog samo mora pričekat još 16 mjeseci do ulaska u EU, jedinstveno evropsko tržište, onda će funkcionirati bez problema...

Što se tiće carinjenja, na robu proizvedenu u EU ne plača se carina samo PDV 25 %
Za tako paket veće vrijednosti preko 1000 eura mislim da manje ne bih bilo isplativo, (barem za moju tvrtku nije isplativije manje uvozit) mora biti špediter ili oni šalju na špediciju ne znam kako je sa poštom, moj ima troškove oko 400 kn, ako dolazi DHL, FedExo-m ili sl. oni vam predlažu svog špeditera, to ne bih preporućio pošto oni tu nametnu dodatne troškove samo izvlačenje love...
Prijedlog iz Zagreba ima kombiji koji voze robu iz EU bolje bih bilo da on pokupi robu i riješi sve izlazne papire iz EU pošto onda nema njihovog PDV i manja vam je vrijednost za carinjenj u RH. Naravno tu su onda troškovi prevoza kombijem, ali to nije neka velika lova...

Neka od mojih poslovnih iskustava pa razmotrite što je isplativije.

Pozdrav svim forumašima...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Killer9990 kaže:
Evo da ja prvi dam dobar (pozitivan) primjer i poticaj svima ostalima:


http://stores.ebay.de/modellbahn-paradies-erftstadt

http://stores.ebay.de/BREKINA-SHOP

http://stores.ebay.de/DS-AutoModelle/_i ... 1&_pgn=334


Ovo su neki od dućana iz kojih sam kupovao i pokazali su se kao dobar izvor, te nisam imao negativnih iskustava s njima

Killer9990,
ja sam isto kupovao od ova dva i bili su skorz OK, al nisam od modellbahn-paradies-erftstadt iako sam par puta mislio al eto.. Daj mi reci molim te po kojoj su cijeni slali tebi za HR, i kojom vrstom pošte?? jer vidim šalju DHL-om i to papreno..??? pa da znam jel ima alternativna opcija??? jer to me dosada odbijalo a nije mi se dalo šrajbati njemački i slati im upite :D
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
siky kaže:
http://stores.ebay.de/modellbahn-paradies-erftstadt

http://stores.ebay.de/BREKINA-SHOP

jel to nova roba ili rabljeno
Pozdrav

U vrhu svake ponude za artikl imaš natpis:
"Artikelzustand: Gebraucht" = rabljeni artikl
"Artikelzustand: Neu" = novi artikl
naravno ovo je za njemački e-bay, ista je logika i za ostale samo drugi jezik :D

Tako da ti je tako najlakše pratiti, jer ima shopova koji prodaju i nove i rabljene...
Konkretno ova dva shopa
berkina- većinom novi artikli i skuplji par eura nego kod većine drugih prodavača
modellbahn-paradies-erftstadt- većinom rabljena roba (barem koliko sam ja pregledao)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Što se tiče modellbahn-paradies-erftstadt-a, ja sam ih pitao ali šalju samo DHL-om, i to dođe 17€ za paket do 5kg.

Ali znaju imati u ponudi modele koje nigdje drugdje ne možeš naći...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh