HŽ 2063 u H0 - HOT !!!

adi

Član foruma
Prvo treba neko otic malo u koreju pa popricat ozbiljno sa ljudima i vidit skim se ima posla.a i to kosta.treba platit carinu i pdv i transport.a to je u nasem slucaju 35%od cjene modela.treba imat cistu lovu plus 20%vise za svaki slucaj.jer mi zivimo u hrvatskoj.gdje je svasta moguce(neka posebna davanja kojih nema nigdje na svjetu)trebaju bankovne garancije.ugovori pregovori.sto vragova a to sve kosta.onaj koji bi to radio mora nesto i zaradit.ulozit toliku lovu a nista ne zaradit e to nevjerujem da bi iko napravio.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
To bi morala neka firma koja se bavi uvozom (tj ima nekog speditera s kojim ima poslovni odnos) odraditi..
- spediter polaze bankarsku garanciju za uvoz .. i zavrsi sve papire tako da je to jednostavno..u tom dijelu..
- od drugih papira jedino moze vjerovatno biti potreba neki Certifikat o sukladnosti radi EU regulative.. pretpostavljam (i to mora odmah proizvodjac izdati .. na hrvatskom?? Il prevoditi ovde posle)

A rizik suradnje s njima je po meni uvjek .. rade kako rade ..snizavaju troskov.. i necesto imaju obicaj zavrsiti u stecaju..barem u Kini.. a vjerovatno je slicna situacija i u Koreji..
Dakle nimalo jednostavan posao.. al treba pokusavati i kopati..jednom mora upaliti..

Al to moze samo netko veci.. nazalost :(
 

adi

Član foruma
Moj zlajo ajmo rec da su svi ti problemi rjeseni i model dolazi sutra i da kosta 500€.tek tu pocinju drugi problemi.a to je ono sto je kolega sbb napomenuo.kako se zadovoljit sa 1 modelom?a odakle lova za 3-4 modela?kako ce pored perfektnog modela izgledat ovi ostali modeli rucne izrade?oni ce bit ruzni a boljih nema.sve su to stvari o kojima treba razmislit(bar ja to tako gledam).nemam namjeru neciju dobru volju kvarit ali mora se u svemu bit realan.jedino ako je covjek realan onda se moze nesto i odradit.
 

IzbrisaniClan02

Novi član
Po mojem mišljenju, najveći je problem naći prilično veliko društvo koje će pljucnuti minimalno 300 - 400€ (a ovdje se govori i o daleko većim iznosima) za novi model i neće prigovarati radi eventualnih 5% netočnosti na modelu.
U današnje vrijeme nije problem dobiti super detaljan hi-tech model, samo ga netko treba i platiti.
Možda se i skupi 10 ljudi koji će platiti 1.200+€ takav model 2063, ali 10 ljudi nije ni približno dovoljno za narudžbu.
A ovdje cijelo vrijeme pričamo samo o 2063...
Gdje su još 2043, 2044, 2061, 2062... ?
Da ne govorim još o HŽ 1142 ili 1061...
Kol'ko će još to koštati?

Da budem iskren, mene zadovoljavaju adijevi radovi do sada i čine me sretnim jer uz g. Slavka Jovanovića imamo još i Adija koj je 300km od Zagreba.
Čovjek je uložio poprilično volje, truda i napora da možemo biti u mogućnosti kupiti vrlo solidan model skoro svake HŽ/SŽ/ŽRS/ŽFBH/MŽ lokomotive.
Ako ih jednog dana napravi od mesinga, tim bolje.

A iskreno, da se zajebavam sa carinom, dadžbinama ovim i onim, mjerama, i raznoraznim pi*darijama i još čekam model tipa 6 mjeseci, hm...
Meni je lakše okrenuti Adijev broj i za razuman novac dobiti dobar model s kojim ću biti sretan.

Jedina istina je da smo pre mala zemlja, pre sitno i beznačajno tržište da dobijemo svoje modele.
Nikada ih nećemo dobiti ako netko poput Adija ili g. Slavka ne krene u proizvodnju mesing modela, a i tada je pitanje tko će ih platiti, jer CNC strojevi nisu besplatni, kao ni rad na njima...

Eto, moje skromno mišljenje. :)
 
Last edited:

željko halambek

Veteran foruma
Marko svaka čast na trudu. Apsolutno podržavam ideju.

U prilogu je nekoliko nacrta raznih varijanti EMD GT26 da se lakše mogu indentificirati razlike u dimenzijama

Na svom kompjuteru sam naletio na ovaj nacrt naše 663. nezna od kud je i tko mi gaje dal:

13697100_941129492680455_3089145298129997040_n.jpg


Na ovoj dolnjoj slici bi trebao biti nacrt korejske verzije GT 26 koja je nešto šira i ima višu grbu iznad motornog prostora. Takve ima još Alžir i Iran. (izvor: http://www.locomotives-for-sale.com...ltiple-Units/EMD-GT26CW-Locomotives-For-Sale/)

13735565_941129362680468_7016177733036986190_o.jpg


Na doljnjoj slici je shema turske karavele:
(izvor: http://www.trainsofturkey.com/w/pmwiki.php/Traction/DE33000 )

13669614_941129512680453_7925145355855638856_n.jpg


Karavela GT26CU2 koje su rađene u Macosi
(Izvor: http://vfco.brazilia.jor.br/ferrovi...CU2-GM-Macosa-desenho-e-caracteristicas.shtml )



03-a-locomotiva-GT26CU2-GM-EFVM-desenho.gif


Za razliko od ostalih južnoafrička karavela GT26-MC je nešto niža jer joj je i frem nešto tanji.
(izvor: http://vfco.brazilia.jor.br/diesel/ALL/19-gt26mc-8226a8240.shtml )

13726813_941129632680441_2486011787204815653_n.jpg
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Polaris kaže:
Može, kada mi stiže! :D :):pivo: Štagod Borna rekao, ja još uvijek imam dobar osjećaj da je "Svabo" samo još jedan profil "onoga čije ime nesmije biti spomenuto" ili barem nekoga iz najužeg kruga prijatelja. :D
hahahahaha zvuči ko da je Borna neki prorok :D
 

adi

Član foruma
Postoji jos jedna mogucnost da bi se dobio dosta fin model a nebi bio pretjerano skup.to je kombinacija resina i mesinga.dakle odlila bi se karoserija glatka bez vrata i resetaka i onda bi se jetkani mesing djelovi postavili na karoseriju.ja nemjeravam svoje modele sve iznova doradit na taj nacin.to naravno nije jeftino.moram kupit glodalicu i jos neke stvari a do tada cu se zadovoljit "manjom kvalitetom"
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Na svom kompjuteru sam naletio na ovaj nacrt naše 663. nezna od kud je i tko mi gaje dal:

13697100_941129492680455_3089145298129997040_n.jpg

Sa te skice su skinute gabaritne mjere Karavele, koje su navedene u temi. Inače, radi se o skenu starih zapisa kada su Karavele tek došle kod nas
(mislim da ih je forumaš rotkod svojevremeno stavio na jednom od foruma željeznice.net, railserbia....)
 

MarkoZG

Član foruma
Nakon svih mogućih kombinacija, tj. pokušaja pronalaska odgovarajućeg troškovnog modela za nabavu korejske lokomotive, koji bi bio prihvatljiv većini modelara, sa žaljenjem moram javiti da nisam uspio postići dogovor s proizvođačem. Cijene su sumanute, bez obzira ide li se na opciju kompletnog modela ili parcijalnih komponenti kojima bi se došlo da naše verzije. Varirao sam kombinacije s i bez bojanja i označavanja, s i bez pogona, kompletiranu ili u dijelovima te još neke kombinacije, no nikako se nije moglo doći do nečeg ekonomski logičnog.
Žao mi je.
 

IzbrisaniClan02

Novi član
Čovjek, em si cigan, em provokator, šta mati može sve da okoti !!!

Ivane, ti si primjer da nije bolest sve što boli. :)
Bit će mi zadovoljstvo vidjeti i četvrti puta kako letiš s ovog foruma. :)
A nadam se da se za Rokovo vidimo u Virovitici, dat ću ti čast da mi to sve kažeš u lice... ;)
 

1borna

Veteran foruma
Srećom da obadvoje ne spadaju u istu kategoriju (jedan je u pero-lakoj a drugi u teškoj) pa neće biti boks-meča!
Najbolje bi bilo da se dobrano isposvađate (verbalno ali ne ovdje na forumu već uživo) pa onda uz puuno rundi
:pivo: pomirite :in_love:
 

svabo

Milimetar od BAN-a
Ivane, ti si primjer da nije bolest sve što boli. :)
Bit će mi zadovoljstvo vidjeti i četvrti puta kako letiš s ovog foruma. :)
A nadam se da se za Rokovo vidimo u Virovitici, dat ću ti čast da mi to sve kažeš u lice... ;)
Upravo si zaradio kaznenu prijavu !!!
Pa se prijeti svojim ciganima, a ne meni !
 

IzbrisaniClan02

Novi član
Upravo si zaradio kaznenu prijavu !!!
Pa se prijeti svojim ciganima, a ne meni !

Ajme, ne... :)
Idem se objesiti za stropni ventilator... :)
Utopit ću se u pisorau! :D

Ivana, dopusti da te podučim.
Prijave protiv pojedinaca ili pravnih osoba podiže MUP RH, prema prijavi ili prema zatečenom stanju, a ne ti Ivana.
Ovisno o težini prekršaja, nadležna PP podiže prekršajnu ili kaznenu prijavu.

Dakle, ti lijepo uzmi print screen ove prepiske i odi u svoju PP da tamo predaš prijavu protiv mene zbog (navodnih) prijetnji.
Tamo će ti na licu mjesta dežurni inspektor objasniti kako u mojoj poruci nema elemenata prijetnji, nasilja ili pozivanja na nasilje, ali ako se osjećaš ugrožena da se konzultiraš sa svojim pravnikom svezi daljnjih postupaka. :)
Također će ti vjerojatno skrenuti pažnju i na tvoju provokaciju u prethodnom postu.
U nekim slučajevima između oštećenog i tuženog se na nadležnom (PZ/KZ) sudu određuje koliko je tko imao udjela (postotka) u pojedinom slučaju ili konfliktu.
Nakon čega i provokator i isprovocirani mogu dobiti kaznu prema Prekršajnom ili Kaznenom Zakonu.
Što ovdje neće ni biti slučaj, jer ova tvoja vlažna maštarija niti neće stići do suda, ja te uvjeravam, ti si samo velika povrijeđena jezičina.
Usput i bezobrazna.

Nadalje, ti ćeš možda izmisliti kako sam ja tebi prijetio, zvao te noćima i dahtao ti na telefon, ali za to ti također treba ispis poziva ili snimke razgovora samnom gdje sam ja na početku razgovora izričito upozoren da se razgovor snima. :)

Ako primaš prijeteće pozive i osjećaš se ugroženo, odlaziš u svoju PP napraviti prijavu, prema kojoj će oni utvrditi težinu stanja.
Nakon toga će tvoja PP tražiti od Odjela za praćenje da se počnu tajno (što je u pravu bitno) pratiti pozivi kroz koje ti se upućuju prjetnje, ukoliko dobiju odobrenje za praćenje.
I nakon toga ovisi sve o tome dali je MUP-ov odjel uspio zabilježiti broj ili brojeve te jednu te istu osobu, ukoliko se predstavlja u svoje ime ili u ime nekoga, te hoće li uopće i to uspjeti dokazati na sudu da se radi baš o nekom pojedincu.

Ali kao što sam ti rekao Ivana, nisam te zvao godinu dana, a ne bih imao ni razloga, nisi moj tip. ;)
To sam ti već rekao prije par mjeseci. :)

Što se mene tiče, evo ti još jednom. :)
Ivana, bit će mi drago upoznati te prvom slijedećom prilikom, gdje ću ti dati čast da mi sve ove lijepe stvari koje misliš o meni kažeš u lice. :)

Ti možda neznaš gdje sam ja radio, ali imam PRZH i KZRH u malom prstu, kao i još uvijek dobre kolege u službama gdje sam radio i sa kojima sam surađivao. ;)

Jedino mi nije jasno kako je 1borna išao blatiti svoj ugled garantiravši za tebe, ali neka, njemu na čast.

Inače ti već imaš moje podatke, ali ako trebaš da ih stavim na megdan, da znaš protiv koga podići prijavu, reci, da ih stavim ovdje za sve na megdan! ;)

Ja ovdje sa tobom završavam, dalje ćemo uživo. ;)
 
Last edited:

svabo

Milimetar od BAN-a
Ajme, ne... :)
Idem se objesiti za stropni ventilator... :)
Utopit ću se u pisorau! :D

Ivana, dopusti da te podučim.
Prijave protiv pojedinaca ili pravnih osoba podiže MUP RH, prema prijavi ili prema zatečenom stanju, a ne ti Ivana.
Ovisno o težini prekršaja, nadležna PP podiže prekršajnu ili kaznenu prijavu.

Dakle, ti lijepo uzmi print screen ove prepiske i odi u svoju PP da tamo predaš prijavu protiv mene zbog (navodnih) prijetnji.
Tamo će ti na licu mjesta dežurni inspektor objasniti kako u mojoj poruci nema elemenata prijetnji, nasilja ili pozivanja na nasilje, ali ako se osjećaš ugrožena da se konzultiraš sa svojim pravnikom svezi daljnjih postupaka. :)
Također će ti vjerojatno skrenuti pažnju i na tvoju provokaciju u prethodnom postu.
U nekim slučajevima između oštećenog i tuženog se na nadležnom (PZ/KZ) sudu određuje koliko je tko imao udjela u pojedinom slučaju ili konfliktu.
Što ovdje neće ni biti slučaj, jer ova tvoja vlažna maštarija niti neće stići do suda, ja te uvjeravam, ti si samo velika povrijeđena jezičina.

Nadalje, ti ćeš možda izmisliti kako sam ja tebi prijetio, zvao te noćima i dahtao ti na telefon, ali za to ti također treba ispis poziva ili snimke razgovora samnom gdje sam ja na početku razgovora izričito upozoren da se razgovor snima. :)
Kao što sam ti rekao već prije par mjeseci, nisi moj tip. ;)

Što se mene tiče, evo ti još jednom. :)
Ivana, bit će mi drago upoznati te prvom slijedećom prilikom, gdje ću ti dati čast da mi sve ove lijepe stvari koje misliš o meni kažeš u lice. :)

Ti možda neznaš gdje sam ja radio, ali imam PRZH i KZRH u malom prstu, kao i još uvijek dobre kolege u službama gdje sam radio i sa kojima sam surađivao. ;)

Jedino mi nije jasno kako je 1borna išao blatiti svoj ugled garantiravši za tebe, ali neka, njemu na čast.

Ja ovdje sa tobom završavam, dalje ćemo uživo. ;)


Kako god, kaznena napisana, privatna tužba ide ! :) Cigane i provokatore nikad nisam podnosio i neću, a ove koji se prijete, te najviše volim !!!



btw: kad se pozivaš na službe gdje imaš prijatelje ;) pa to volim, daj samo možeš mi još šta u uho šapnuti.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ne znam ali ocigledno da mu godi prepirka sa ljudima..mozda postoji forum za takve ljude:crazy:..daj da usmerimo coveka koliko vidim pogresio je forum!
 

Didy

 
Osoblje foruma
Da stvar bude jasna. Malezeljeznice stoje na strani korektnih i vjernih clanova ovog foruma (u ovom slucaju Polaris) tako da od ovog trenutka sve poruke koje su usmjerene na svadju u ovoj temi idu u kos za smece, a prvenstveno poruke od clana svabe koji ima za cilj iskljucivo miniranje tema i unosenje nemira u zajednicu.

Dakle u ovom slucaju malezeljeznice nisu neutralne vec su iskljucivo na strani polarisa, svidjelo se to nekome ili ne, te ce u skladu sa tim stavom biti o poduzete odredjene aktivnosti ukoliko se ovakvo ponasanje nastavi.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Kako god, kaznena napisana, privatna tužba ide ! :) Cigane i provokatore nikad nisam podnosio i neću, a ove koji se prijete, te najviše volim !!!



btw: kad se pozivaš na službe gdje imaš prijatelje ;) pa to volim, daj samo možeš mi još šta u uho šapnuti.
Nista ti Polaris nije napisao sto bi bilo vredno prijave..ti si ga nazvao Ciganom sto je.pogrdna rec a ispravno je ROM sto nije uvreda tako da..bas me zanima sta bi ti sudija rekao! Plus kad bi pomenuli da si 3 puta izbacen sa foruma..ma samo napred prijatelju!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh