HŽ Eanoss - Tillig / Roco

Davor

Veteran foruma
rađe onda možda probati nešto izvesti
sa komadom fine ženske najlonke....

Dakle, dupli korisni efekat. Prvo će se žena obradovati kad joj strgate najlonke (uz sve što kasnije sledi) a drugo eto odličnog materijala za mrežicu. :hihihi:

Zaista, šalu na stranu, ženske najlonke su vrlo zahvalan materijal.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Pa dobro..za police i ne mora biti model postaren! Ok da je to neka izlozba modela..

Ovako na maketi koja je recimo prilicno realno odradjena je jako ruzno videti model koji sija u punom sjaju! Dok je sve ostalo oko tog modela totalni realizam..jednostavno odskace od scene!

Dok kod kolega koji imaju makete koje nemaju ni trunku postarivanja i patine ti sjajni modeli izgledaju prikladno sceni!

Samo sto je to onda ravno Thomas & Friends fazonu:hihihi:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Dakle, dupli korisni efekat. Prvo će se žena obradovati kad joj strgate najlonke (uz sve što kasnije sledi) a drugo eto odličnog materijala za mrežicu. :hihihi:
:palci_gore:
... i još kad si poslije svega ovoga sa ženom, u glavi izračunaš koliko zapravo od tih jednih poderanih najlonki možeš 'pokriti' modela.....:cool_2:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
(pogledaj prvu fotku u postu iznad)...ko bi to vozio po maketi takve boje?
Evo me Boro, taj sam! Glavom i bradom!;)
Ja ih se valjda nagledao uživo, pa me pere neka sjeta...:andjel:
Eh, da je samo problem vožnje takvih modela po maketi, oni su i u stvarnom okruženju takvi trčali:dada:
Danas su sve to 'pokrpani vagoni' , barem ove koje sam dosad vidio, pa je i za očekivati da se na njima odradi
adekvatan i kvalitetan weathering (jedna moja slika):
P1010553.JPG
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Evo me Boro, taj sam! Glavom i bradom!;)
Ja ih se valjda nagledao uživo, pa me pere neka sjeta...:andjel:
Eh, da je samo problem vožnje takvih modela po maketi, oni su i u stvarnom okruženju takvi trčali:dada:
Danas su sve to 'pokrpani vagoni' , barem ove koje sam dosad vidio, pa je i za očekivati da se na njima odradi
adekvatan i kvalitetan weathering (jedna moja slika):
View attachment 78857
Hahaha ko bi rekao da ce ovako istrosen i zardjali vagon izgledati bolje od novog jel;)
Daj slikaj nam kako izgleda ovaj PINK vagon na maketi? Ili vec ovde ima takvih slika sorry nisam pratio temu do danas:dada:
 

Davor

Veteran foruma
Mreža može i ovako da se rastegne. Izgleda nisu imali dovoljno pa se štedelo.
Fotke su moje.

DSC02450.JPG DSC02451.JPG
 
  • Like
Reactions: Sky

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Daj slikaj nam kako izgleda ovaj PINK vagon na maketi? Ili vec ovde ima takvih slika sorry nisam pratio temu do danas:dada:
Nažalost, nemam sliku modela na maketi, ali ako te ova može utješiti, stavljam ti jednu sliku
gdje sam uslikao friške zakrpe sa original erikaviolett farbom na jednom od pravih 1:1 vagona, pa da dobiješ
koliko-toliko predodžbu kakvi su zapravo nekoč bili:
Ako su weathering i ostale tehnike postarivanja, tek instumenti da se modeli približe realnosti,
kako bi onda trebalo odraditi model tog vagona dok je bio nov? ;)
P1010840.JPG
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Mreža može i ovako da se rastegne. Izgleda nisu imali dovoljno pa se štedelo.
Fotke su moje.
... ovdje na model samo priljepiš na vrh vagona jedan manji komad rastrgane najlonke, pa koliko zahvati
po rubovima vagona i to je to!:cool_2:;)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovo je genijalna weathering.. malo je jači ali odličan... i slažem se s @Brojčile da weathering zapravo daje život modelima. Ove moji novi modeli su zapravo za neku vitrinu. Za makete i diorame modeli bez weatheringa su potpuno nerealni.
Kameni, generalno se sa tobom i Borom slažem!:palac_gore:
Weathering daje život modelima, i to je točno, samo kakav?!;)
Evo predložak za recimo vagon 072 iz ACME/memoba seta 24500 HŽ (isti taj vagon u zbilji):
P1010020.JPG


Ajmo. momci !! :gladan :gladan;)

Sjećam se da je memoba svojedobno prodavala jednu exluzivnu seriju čeških putničkih vagona, blago umjereno postaranih!
 

Davor

Veteran foruma
Uz blago postarivanje tj. izbleđivanje roze boje meni bi taj vagon bio super. Možda ga i stavim na spisak za nabavku.

Švajcarske železnice su poznate po eksperimentisanju i inovativnostima tako da se ne treba čuditi rozom vagonu. Više se zgražavam nad prdi miš oker bojom pojedinih srpskih Eanosa.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Kameni, generalno se sa tobom i Borom slažem!:palac_gore:
Weathering daje život modelima, i to je točno, samo kakav?!;)
Evo predložak za recimo vagon 072 iz ACME/memoba seta 24500 HŽ (isti taj vagon u zbilji):
View attachment 78862


Ajmo. momci !! :gladan :gladan;)

Sjećam se da je memoba svojedobno prodavala jednu exluzivnu seriju čeških putničkih vagona, blago umjereno postaranih!
Takodje sam za umereno postarene modele..onako samo krov postolja i minimalni tragovi prasine su sasvim dovoljni efekti da model ozivi!
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Kameni, generalno se sa tobom i Borom slažem!:palac_gore:
Weathering daje život modelima, i to je točno, samo kakav?!;)
Evo predložak za recimo vagon 072 iz ACME/memoba seta 24500 HŽ (isti taj vagon u zbilji):
View attachment 78862


Ajmo. momci !! :gladan :gladan;)

Sjećam se da je memoba svojedobno prodavala jednu exluzivnu seriju čeških putničkih vagona, blago umjereno postaranih!
Realno postarivanje po uzoru na pravi vagon je jedino prihvatljivo. Samo za to je potrebno biti pravi majstor. Dodatni problem je mjerilo. Upravo citam knjigu http://ak-interactive.com/v2/?product=f-a-q-2 koju sam neki dan dobio i koju preporucam. Iako su prikazane tehnike u knjizi uglavnom za oklopna vozila, obasnjene su sve tehnike bojenja i postarivanja kao i materijali i pribor koji se koristi. Puno toga se moze primjeniti na postarjvanje putnickih vagona.. ipak nista bez prakse
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Realno postarivanje po uzoru na pravi vagon je jedino prihvatljivo. Samo za to je potrebno biti pravi majstor. Dodatni problem je mjerilo.
Hm..., a vidiš mnogi se zgražavaju na ikakvu pomisao usporedbe modela sa svojim 1:1 prototipom! ;)
Evo, ja sam bez ikakvih primisli da se ide tražiti dlaka u jajetu (niti želim to), dao sliku tog 072 vagona, prema kojem je ACME napravio model.
Dakle, bez ikakvih close up fotki, čisto jedna sveobuhvatna, da se općenito vidi u kojem smjeru bi njegovo postarivanje trebalo ići!
Kažu, da je tanka linija između ljubavi i mržnje, pa valjda onda to vrijedi i za postarivanje modela, tj. njegovog 'oživljavanja' ili 'uništavanja'....:neznam:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh