HŽ Mimara u N - Trix 15095

NClight

Hybernated
Je, caka je u mjerilu i hrabrosti da se iskopa "niša"
Imati u N-u Materijal za JŽ i nasljednice Y i Z vagona bi bio pun pogodak...
Čak bih prihvatio manje greške, no na cjelokupnom dojmu bih jako inzistirao. Teško da bi smo dobili nivo detalja veće braće, no mislim da bi se moglo za vrlo umjerenu cijenu složiti dobar paketić, koji bi mogao proći pregled "ispod 1 metra":D , a ne ko' trix, da ga moram gledati sa 5 metara žmireći na oba oka.:vrag2:

Tko zna, možda jednoga dana i mi "manjinski" dođemo na red.
Do tada, strpljen - spašen ili mučki oderan (obično s fušerajem) :mamurluk:
 

malimiha

Član foruma
Došla radostna vijest od mog trgovca iz Njemačke.
konačno dolazi set vagona Mimara br.: 15095
Kada stignu stavit ču sliku gore.
 

wiggum

Veteran foruma
Čudno zatišje oko ovih modela, posebice oko restorana... Bitno da su bile galame "N-aša" oko 100 puta korektnije napravljenog H0 modela, a sad dok je u pitanju N mjerilo i katastrofa modeli, sad je "silenzio stampa". :mamurluk:
 

malimiha

Član foruma
Stigla Minitrix Mimara.......
:yes I kod mene je danas stigao paket Minitrix Mimara.
Čudno zatišje oko ovih modela, posebice oko restorana... Bitno da su bile galame "N-aša" oko 100 puta korektnije napravljenog H0 modela, a sad dok je u pitanju N mjerilo i katastrofa modeli, sad je "silenzio stampa". :mamurluk:
Tačno, restoran ne valja kak treba, ali tehnički su dobro napravljeni. Bez problema odlično voze u svim krivinama i raskrižjima zahvaljujući ugrađenoj kinematiki a to je ono što je najvažnije za tekuće vožnju :palci_gore:
 

wiggum

Veteran foruma
Tačno, restoran ne valja kak treba, ali tehnički su dobro napravljeni. Bez problema odlično voze u svim krivinama i raskrižjima zahvaljujući ugrađenoj kinematiki a to je ono što je najvažnije za tekuće vožnju :palci_gore:
Ako ti je isključivo bitna kinematika i tekuća vožnja, a ne (i) vanjština ove kante od modela... :aplauz::fp:
Teško da vjerujem u to jer je kod Mopeda bio svaki detalj pod lupom i (opravdanom) kritikom, a nije niti "N" mjerilo. No dobro, svatko ima svoje interese (dobre/loše), i te stvari su očite i za mene riješene, odoh. :pilot:
 

malimiha

Član foruma
Usporedba između mimare i mopeda je za mene isto kao usporedba između hruške i jabuke.
Ako je riječ o Minitrix mimari .... da ne skrenemo :cool_2:
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Gledam ovo što nazivaju model i sad nisam siguran, ali pa zar nije Mimara restoran imao samo jedan par vrata!??
 

1borna

Veteran foruma
Nekome tko se često igra tj. vozi vlakove na prvom mjestu je sigurna vožnja- koja im korist od lijepog modela ako stalno iskače....
Kolekcionarima koji modele drže u vitrinama i rijetko (ili nikad) ih voze na prvom mjestu je vjernost modela.
Mislim da jedni druge nebi trebali omaložavati radi drugačijih pogleda/interesa!
Mnogi ne mogu smisliti Maerklin radi srednjih kontakata i skije- pa nitko ih ne tjera da ga koriste.....
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Slažem se Borna, ali baš me interesira dali bi uz sve kaj si gore naveo kupio naprimjer krokodil loksu koja ima na krovu dva pantografa viška?! Ja ne brojim zakovice, ali mi je čudno kad netko broji zakovice na jednom modelu, a na drugom koji ima puno veću grešku ne!!??
 

1borna

Veteran foruma
Ljubav je ponekad slijepa (prema nekom modelu bilo to u stvarnosti ili minijaturi) pa ne opaža nešto što je drugima očito....
/šala-mala:ja bih kupio krokodila taman da ima 10 pantografa (pa bi ih skinuo i prodao ha ha ha)/
Npr. mi Maerklinaši uopće ne primjećujemo srednje kontakte jer smo se na njih navikli od početka (pa nam onda i ne smetaju).
 

malimiha

Član foruma
Minitrix opet najavlja dolazak novih MIMARA SŽ i HŽ kolic.

trix-henh-2017-mimara.jpg
 

malimiha

Član foruma
Već nekoliko godina imam u svojoj kolekciji komplet Minitrix vagona MIMARA br.: 15095.
Vagoni su numerirani:
- SŽ 61 79 20-90 001-7
- SŽ 61 79 20-90 002-5
- HŽ 61 78 10-90 006-9

Jer imam priliku kupiti dodatne Minitrix vagone kat.br.: 15591, 15592 i 15593 po vrlo povoljnoj cijeni, Pitam vlasnike ovih vagona jesu li doista označeni istim brojevima kao u setu br.: 15095.


20201025145833.jpg


20201025145413.jpg
 

malimiha

Član foruma
Već nekoliko godina imam u svojoj kolekciji komplet Minitrix vagona MIMARA br.: 15095.
Vagoni su numerirani:
- SŽ 61 79 20-90 001-7
- SŽ 61 79 20-90 002-5
- HŽ 61 78 10-90 006-9

Jer imam priliku kupiti dodatne Minitrix vagone kat.br.: 15591, 15592 i 15593 po vrlo povoljnoj cijeni, Pitam vlasnike ovih vagona jesu li doista označeni istim brojevima kao u setu br.: 15095.


20201025145833.jpg


20201025145413.jpg
Iako povratne informacije nije bilo imam od prije dva dana u svojoj kolekciji još jedam MIMARA SŽ vagon.
Iste oznake kao u kompletu nalaze se i u solo pakovanju. Kat.br. 15591 ima oznaku SŽ 61 79 20-90 002-5.
20201129102915.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh