HŽ Mimara u N - Trix 15095

nik

Veteran foruma
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?p=65046#p65046" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=65046#p65046</a>
 

Izidor

Član foruma
Mimara u N by Trix

Pozdrav,
kako sam najavio več u temi oko 342 i neke druge firme su se odlučile raditi naše modele.

Trix ima u najavi za ovu godinu EC Mimaru Zagreb-Leipzig u N mjerilu.

Iako su modeli na bazi njemačkih modela, to je ljep pokušaj, da se nešto napravi i za N zbirače. :aplauz: :aplauz:

http://medienpdb.maerklin.de/produkte/p ... H_2013.pdf

Ljep pozdrav,
Izidor
 

keko

Poznati forumaš
Iako nije sve po propisima - konačno nešto i u N mjerilu!!!
U mojoj kolekciji će se naći :)
 

andi

Član foruma
Ima to već dugo vremena da je ROCO izdao EC Mimaru.Ja imam jedan vagon prvog i jedan drugog razreda ,inače ih je teško naći za kupiti.Ima razlike između ROCO i TRIX.Neznam dali je ROCO izdao restoran vagon.Ovi od roca su mi puno ljepši.
 

nik

Veteran foruma
andi kaže:
Ima to već dugo vremena da je ROCO izdao EC Mimaru.Ja imam jedan vagon prvog i jedan drugog razreda ,inače ih je teško naći za kupiti.Ima razlike između ROCO i TRIX.Neznam dali je ROCO izdao restoran vagon.Ovi od roca su mi puno ljepši.

Roco je napravio samo ta dva vagona i nije radio restoran. Nije ni Roco N 'Mimara' baš najbolje pogođena (stara shema a nove boje i još ponešto sfušano) ali je još uvijek daleko bolja od Minitrixa.
 

nik

Veteran foruma
Poštovani ljubitelj modelne železnice!


Sporočamo Vam, da sprejemamo prednaročila,

za limitirano serijo vagonov v merilu N (1:160) proizvajalca Minitrix in sicer:

art. 15096 HŽ »Mimara« jedilni vagon tip WReelmt po ceni 27,90 Eur

art. 15095 »Mimara« set treh vagonov, 2x 2R tip Beelmt SŽ in 1x 1R tip Aeelmt HŽ po ceni 71,90 Eur za set

Prednaročniška cena velja za naročila do 21. Februarja.


Prihod vagonov je predviden marec / 2 kvartal 2014

Vagone lahko naročite po:


Priporočamo se za vaš obisk naših internetnih strani, kjer vas bomo seznanjali z novostmi v naši trgovini.



Lep pozdrav


Trgovina Kovač


Moko d.o.o.
 

malimiha

Član foruma
Roco je napravio samo ta dva vagona i nije radio restoran. Nije ni Roco N 'Mimara' baš najbolje pogođena (stara shema a nove boje i još ponešto sfušano) ali je još uvijek daleko bolja od Minitrixa.
Imam puno Minitrix kola, ali moram reći da se ne slažem s tobom. Najmanje problema u vožnji od ostalih proizvođača je sa Minitrix kolima. Ako gledaš kola u skali N sa udaljenosti od jednog metra ili više, teško primjetiš kaj je sfušano. Za mene je važno da vagon lijepo radi na tračnicama
U ovom forumu http://modelnazeleznica.mojforum.si/modelnazeleznica-about147.html piše da su modeli kola na slici uzorak. Vidjet ćemo što će doći.
Već sam naručio svoje vagone :gladan
 

nik

Veteran foruma
Imam puno Minitrix kola, ali moram reći da se ne slažem s tobom. Najmanje problema u vožnji od ostalih proizvođača je sa Minitrix kolima. Ako gledaš kola u skali N sa udaljenosti od jednog metra ili više, teško primjetiš kaj je sfušano. Za mene je važno da vagon lijepo radi na tračnicama
U ovom forumu http://modelnazeleznica.mojforum.si/modelnazeleznica-about147.html piše da su modeli kola na slici uzorak. Vidjet ćemo što će doći.
Već sam naručio svoje vagone :gladan
Ako ti smatraš da je model u krivoj boji bolji od modela u koliko-toliko korektnoj boji to je tvoja stvar ali nemoj onda druge uvjeravati da je tako. Još bolje je ako modele u Z mjerilu gledaš sa udaljenosti od dva-tri metra, po mogućnosti uz prigušenu rasvjetu...
 

malimiha

Član foruma
Nik, možda se nismo dobro razumijeli.
Svaki ima svoj pogled i ukus. Nigdje nisam zapisao, da moraju ostali prihvatit moje mišlenje, nego sam zapisao kako ja prihvatam i zato sam napisao:
Za mene je važno da vagon lijepo radi na tračnicama
A za neke je važan izgled modela i to s pravom.
Rijek kaže: "sto ljudi, sto čudi"
na kraju vidjet ćemo što će doći, kad dođe.
 

nik

Veteran foruma
Nik, možda se nismo dobro razumijeli.
Svaki ima svoj pogled i ukus. Nigdje nisam zapisao, da moraju ostali prihvatit moje mišlenje, nego sam zapisao kako ja prihvatam i zato sam napisao:
A za neke je važan izgled modela i to s pravom.
Rijek kaže: "sto ljudi, sto čudi"
na kraju vidjet ćemo što će doći, kad dođe.
Pa nije 4-osovinski vagon Mallet lokomotiva pa da raspravljamo o voznim karakteristikama i tehničkim rješenjima...
 

malimiha

Član foruma
:postar:Jučer sam dobio obavijest od dilera da dolaze krajem drugog kvartala Minitrix set vagona art.: 15095 "EC MIMARA" i restoran art.: 15096 "EC MIMARA".
Treba još malo čekati :(
 

dperi

Član foruma
dali osim Minitrix seta 15095 i 15096 ima na tržištu još nešto u N od HŽ-a (bilo teretno, bilo putničko)?
 

NClight

Hybernated
Tko voli, nek' izvoli... po meni ovo je fušeraj koji će napraviti više štete no koristi.

Rocova Mimara kako nik kaže nije bezgrešna, ali je daleko bolja od minitrixove.

Moguće reizdanje Roco-Fleischmann Mimare sa SŽ vagonima sada više nije opcija, nažalost. :(
 

nik

Veteran foruma
Neznaš jel 'bolji' model il' cijena...
facepalm.gif

$_57.JPG

http://www.ebay.it/itm/Minitrix-150...dellbau_Modelleisenbahnen&hash=item1c44635744
 

NClight

Hybernated
Ah, shit happens.
Malko mi je teže pregledavati s moba :x

No, za očekivati je dizanje cijene jer je "einmallig" serija, pa neupućeni popuše.

Eh, da je više hrabrosti i manje ziheraštva u Ro-Fle, imali bi smo kompletnu Mimaru u N godinama. Šteta :(
 

nik

Veteran foruma
Čekali smo 30-40 godina da neki od tih ziheraških 'Modellbahna' izbaci na tržište kakav domaći putnički H0 vagon pa ništa.
A onda su 'digići' u Kini za nepune 4 godine izradili i stavili u prodaju ni manje ni više nego 52 'domaća' Goša H0 vagona...
Plus još onih 6 putničkih exFS nešto ranije.
I 'Moped' u 4 verzije...
I 1 teretni exFS.
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh