H0 HŽ 2061-015 (Kennedy)

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Pozdrav, dečki.

Evo konačno je stigla u moju flotu i ova ljepotica. Dugo sam se dvoumio koje HŽ bojanje da naručim. Zelenu sam odmah eliminirao jer je već viđena. Ostala je plava i endemska siva 2061-012. Odlučio sam se za plavu a ako bude love naručit ću si i sivu.

Evo je solo:
20611ad3.jpg

20612dr8.jpg


I s prijateljicom Helgom, iako mislim da se nikad nisu uistinu srele:
helgaikennedyuy0.jpg


Pitanja? Komentari?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Čestitke na prinovi! Možeš je malo opisati u usporedbi s npr. Piko Siemensom?

Naravno, detalji i štampa ne mogu biti na razini tvorničkih modela, ali "šmek" HŽ Kenedija je svakako prisutan. Congrats! :cool:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Pozdrav.

Ovako je na stvari. Opći dojam modela kad ga prvi put vidite uživo je bolji od očekivanog. Zadovoljan sam izgledom i izradom, ali valja imati na umu da je to ručni rad pa onda ne možete očekivati savršenstvo izrade kao kod velikoserijskih modela. Uz lokomotivu dolaze još posebno plugovi s prorezom za kuplunge, a instaliran je samo na duljoj strani nosa. Na kraćoj je strani, kao što vidite na slikama, bez kuplunga. Kuplung je standardan europski sa NEM pripremom tako da ga možete lako promijeniti ako koristite koji drugi.
Slovne i brojčane oznake kao i crte s brkovima su decali. Tisak nije baš najoštriji, ali to ni ne radi Slavko već njegov kolega, ali alternative nema, jedino ako se potrudite da vam netko opali sitotisak.

Što se tiče pogona, radi se o Mehano pogonu, ali ne znam tip motora niti prijenos jer je nisam otvarao.
Ako ćemo o vožnji, na ravnom lijepo ide ali uspon joj predstavlja problem i muči se te postaje glasna. Ne očekujte niti laganu vožnju pri niskoj voltaži.
Piko Dispolok ide puuuno uglađenije. Bio je kod mene i Mario jučer pa smo vozili i njegovu Roco Aseu, ali to je nebo i zemlja. Čuo sam od modelara koji je već imaju da postoji problem s vučnim sposobnostima, tako da sam unaprijed znao za to, i nisam imao prevelika očekivanja po tom pitanju.

Daklem, ima mana ima i prednosti, ali ja sam zadovoljan i nije mi žao novaca. Ovo je prva HŽ loksa u mom voznom parku, dugo sam si je mjerkao i sad je konačno ovdje i vozi. E, da! Ima i rasvjetu na reflektorima koja se mijenja s pravcem vožnje, a mislim da je unutra klasična žaruljica. Imam namjeru zamijeniti je s bright-light LED-icom.

Da rezimiram, zadovoljan sam i nije mi žao novaca. Ako skupite novce i drag vam je Kennedy, svakako je kupiti. Za ravničarsku štreku dušu dala. Još kad joj zakopčate 6 Eas-z vagona, izgleda fantastično...

Slavko je napravio već puno ovih loksi i mislim da je odlično i ovaj put odradio posao unutar zadanih mogućnosti.

Ajd bok.
 

NClight

Hybernated
Čestitam :!:
Imaš li namjeru nabavljati još nešto od HŽ-a ili staješ na ovome :?:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Piko Dispolok ide puuuno uglađenije.
Ufffffff. :eek: :??: Onda to nije za mene... Razmažen sam Roco Asea-om i američkom Proto2000 SD9 loksom koje prema Piko Siemensu idu k'o Toyota prema Stojadinu. >:)

Da li bi mogao poslikati pokrov troosovinskog postolja malo detaljnije? Bilo bi fenomenalno kad bi se Slavkov odljevak mogao postaviti na Proto šasiju - npr. SD9 ili SD7 loksa se na ebayu može dobiti za 300-400kn + pp. A te lokomotive u biti i jesu osnova po kojoj je nastala JŽ 661/HŽ 2061.
 

NClight

Hybernated
Mislim da je jednostavnije ići sa SD 40-45 serijom koja ima jako slična postolja (ako ne i identična). Problemi bi mogli nastati kod produživanja/skraćivanja šasije i naravno, širina modela je odlučujuća!
Ako se ne varam,KATO radi dotične u H0... a to su mahanizmi über alles *mudri*
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
NClight kaže:
Čestitam :!:
Imaš li namjeru nabavljati još nešto od HŽ-a ili staješ na ovome :?:

Pa imam u planu i 2061-012 endemsku sivu, ali o tom-po tom.

@Thommo,
Nisam siguran da bi išlo kako predlažeš. Kad ću je raskopati bit ću pametniji. Zasad je ne diram.

Budem poslikao postolja da ih bolje vidite, ali na Kennedyjevim je jasno vodljivo kako je ona jedna osovima pravilno odmaknuta od ostale dvije na postolju. Mislim da nijedan US model to ne prikazuje.
 

NClight

Hybernated
Wile E Coyote kaže:
Budem poslikao postolja da ih bolje vidite, ali na Kennedyjevim je jasno vodljivo kako je ona jedna osovima pravilno odmaknuta od ostale dvije na postolju. Mislim da nijedan US model to ne prikazuje.

:citaj: post iznad:
NClight kaže:
Mislim da je jednostavnije ići sa SD 40-45 serijom koja ima jako slična postolja (ako ne i identična). Problemi bi mogli nastati kod produživanja/skraćivanja šasije i naravno, širina modela je odlučujuća!
Ako se ne varam,KATO radi dotične u H0... a to su mahanizmi über alles *mudri*

Čak je Mehano u N-u radio asimetrična postolja! (zato su Šuca i Jani napravili skoro cijelu 66X seriju diesela u N!)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Dužina SD9 je 60'-08", a SD40-2 68'-10". Dakle duža je 8 stopa, iliti 2.44m, u HO je to 2.8cm. To bi već bilo hebeno predelavanje... mislim da bi ipak SD7/9 bila bolja osnova.

Ali, kao što Danijel kaže, US lokse nemaju pomaknute osovine u postolju...

SD9:
emd%20sd9.gif


SD40-2:
emd%20sd40-2w.gif
 

NClight

Hybernated
Imaju... nađi sliku modela, a ne skice napravljene odokalnom metodom... znam da imaju (možda nije SD 40-45 ali ih imaju!)
EMD asimetrična postolja su jednaka na USAi na našim modelima (barem po razmaku kotača)

Zašto Slavko i ostali ne koriste dotična? Zato jer je malo Mehano modela danas koji ih imaju, a uvozni bi podigli cijenu.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Baš sam jučer pitao g. Slavka za mogućnost nabavke samo odljevka Kenedija, nažalost to nije opcija. Prodaje samo cijelu lok.

On kaže da kao podlogu koristi Mehano SD45 lokomotivu koja nema asimetrična postolja, pa ih on lijeva posebno.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Nadam se da će Danijel staviti detaljnije slike asimetričnog podvozja s njegovog HŽ Kenedija, a evo kako to izgleda na američkoj SD9 od proizvođača Proto 2000.

2008-04-08_SD9_1.jpg


2008-04-08_SD9_2.jpg


2008-04-08_SD9_3.jpg
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Sorry, Salatiću, preduhitrio sam te....
Čekao sam sinoć....

Za sve zainteresirane, evo kako izgledaju postplja kod Slavkovog Kennedyja:


 

gljiva

Član foruma
Da li je moguce da Hz Kennedy-ev oklop moze bit spakovan na podvozje američke SD9 od proizvođača Proto 2000?

Ako ne, koja je najbliza opcija?

Ako netko ima i kakav link bio bi i vise nego zahvalan.
 

keko

Poznati forumaš
Evo i ja sam pred narudžbom jednog HŽ Kennedyja :ples . Stupio sam u kontakt s gosp. Slavkom i sve smo se dogovorili osim boje i broja. Htio bi si naručiti plavu, ali me zanima koji brojevi su tu kod nas u Hrvatskoj, a da ne bude, eto 015... (iako mi to ne bi smetalo, al bilo bi super da ih ima više s različitim brojevima)?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh