H0 mostovi

1borna

Veteran foruma
Nažalost ima već 3 godine kako je došao na svoju zadnju stanicu.
Svoje proizvode je radio u 70-im godinama i vjerojatno majstor koji mu je to proizvodi također više
nije među nama? Željko- ZES je u 80-im otišao u Austriju, Wien i tamo završio svoje putovanje
(Imao je i Austrijsko državljanstvo jer je tamo rođen)
ACtC-3eaPO86GW6PEw5F36gH_01NbV015znYFtG_YASHMFmolgEfE6FPEK-cuD_Bb0aZWVKrNfaiYcrMZGyiGbd_Rmmz1FD0yWcWr3ANKd5mE2HQI2Jybe37-ZO3tZJNjaYod5I_1Ndcpwskv9SQgpbWbeyvXQ=w960-h540-no

Njegov zadnji posjet u našem klubu
(Na kakvu vodenu pumpu misliš, jeli to tzv vodonapojnik?)
 

MarkoZG

Član foruma
Borna, ovi mostovi koje ste stavili na slici mi izgledaju puno bolje i realnije od mog primjerka. Čak i ovaj koji bi trebao biti isti kao moj, kao da je novija generacija, ili modificirani kalup, jer su mu obodi tanji i realističniji. To je ono što bi trebao doraditi na svom.
Osim toga, tu je i pitanje središnjeg horizontalnog dijela koji je pun, a koji bi u stvarnosti vjerojatno također trebao biti nekakva rešetkasta konstrukcija.
Ovaj mi je most drag jer mi ga je tata kupio kad sam bio mali pa bi ga svakako htio doraditi u što realističniju formu.
Za sada mi je jesano da trebam detaljirati unutarnja lica vertikalnih elemenata te stanjiti obode, a svakako trebam i pokitati uleknuća u materijalu nastala kod brizganja. Ostaje pitanje hodnog dijela pa Vas tu molim za odgovor.
Također, ako netko ima fotografiju što sličnijeg stvarnog mosta, puno bi pomoglo.
Hvala.

Evo da samog sebe dopunim, čini se da je gospodinu Sestriću možda kao inspiracija poslužio riječki zakretni most:


Ima puno sličnosti, a u prvom redu veličina. Ako znate za neki još sličniji, molim informaciju.
Hvala.
 

1borna

Veteran foruma
Mostovi se rade tipski širom svijeta prema davno napravljenim uzorcima, postoje jedino male varijacije.
Na svim tehničkim/građevinskim fakultetima svijeta se uči isto o mostogradnji.
Ovakav manji lučni most je napravljen tisućama puta i nije nikakva iznimka.
U početku je Željko radio pun donji dio radi jednostavnosti a kasnije je prešao i na rešetkastu konstrukciju
te nešto vjerniju izvedbu bočnih stranica. To se možda tada brizgalo u samoj Mehanotehnici?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh