Heris Gbs/Hrrs - HŽ/SŽ

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Bio si jasan. Ali ako nema modela u ponudi neće se ni prodati. Da je ACME čekao da prvo trgovci naruče ne bi ništa od najavljenog bilo izašlo.

Bogu hvala da imamo ACME, koji, izgleda, ne radi na taj način. I Albert Modell. I još pokoji.

Inače najtransparentnije se je novi način pokazao javnosti u slučaju Brawa modela INA cisterne. Nitko osim trgovaca koji su bili u Nürnbergu nije znao što nude, i da nije bilo dovoljno trgovaca koji su prednaručili mi nikad ne bi znali da je Brawa imala i tu cisternu u ponudi.

Lako si mogu zamisliti kako izgleda prednaručivanje najvećeg broja trgovaca:
»Dušo, sljedeći vagon je crvene boje. Taj će se sigurno dobro prodavati. Da prednaručimo?«
»Da, dragi, slažem se, prednaručimo ga!«
I tako su prednaručili Roco HŽ Rils.:vrag:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Lako si mogu zamisliti kako izgleda prednaručivanje najvećeg broja trgovaca:
»Dušo, sljedeći vagon je crvene boje. Taj će se sigurno dobro prodavati. Da prednaručimo?«
»Da, dragi, slažem se, prednaručimo ga!«
I tako su prednaručili Roco HŽ Rils.:vrag:
:) :) :) :) :)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Prednarućivanje je kompleksna stvar i zaista nije to tako jednostavno. Ima i lobiranja, zahtjeva trgovaca, prijedlozi konačnih kupaca direktno firmi... Trudimo se da bude i nešto zanimljivo za nas :)

Mogu reći da pošto je naše tržište relativno maleno prema jednoj Njemački onda specifični modeli za naša tržišta budu pod upitom ako se ne prodaje dovoljno modela. Naročito posle zatvorenja tvornice MG u Kini i zahtjeva Kineza po višim platama. To se već vidi kod štednje detajla na nekim modelima i tako lijepo detajliranog vagona za spavanje kao je bio naš JŽ teško ćete u budućnosti vidjeti za takvu cijenu.

Al nećemo o tome ovdje, ok?
 

Izidor

Član foruma
Nije sve tako crno, kako se piše u poslednjim postovima.
Naravno opet je u pitanju masa ljudi, kojima su namenjeni modeli (konačni potrošači) i sposobni trgovci, koji preuzimaju na kraju rizik kupnje ponuđenih modela iz strane proizvođaća.
Potrošaće uvjek zanima cena modela, kvaliteta izrade i korektnost modela u odnosu na prava vozila.
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
S obzirom da sam sad u prilici više vozati modele mogu primjetiti da ove dvije različite serije gbsova imaju malo drugačije performanse! Ono sa postoljima loše izvedbe mi je jasno što sam sva fiksirao da ne ispadaju jer se baš ne žele vratiti u centar ali ovo mi je sad neki noviji slučaj. Imam ovakva 3 kao na slici lijevo tamnije boje sa onom ručnom kočnicom pristojnije veličine i ta 3 se super kotrljaju i te sam uzimao u nekim pakovanjima po jedan a ovih desno na slici svjetlijih sa ružnom ručnom kočnicom su iz pakovanja što budu po dva tih imam 4kom. Ta četiri se jedva kotrljaju, kad ih gurneš staju kao da koče ne idu slobodnije, vidim da su osovine u postoljima lošijeg ležanja od ona tri. Ima li kakvo rješenje da ta 4 bolje profunkcioniraju? Ja pretpostavljam da su ta 4 neka novija lošija serija lošije kineske plastike od prve serije?
 

Attachments

  • IMG_20221124_185554.jpg
    IMG_20221124_185554.jpg
    223.4 KB · Pregleda: 33

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh