HO modeli - Davor

Martin

Poznati forumaš
Taj problem imam i ja; kad god se namjerim na nešto što ima okus "bombona" u modelarskom smislu, nema KKK. Tako imam nešto K.P.E.V.-a, DRG-a, K.Bay.sts.B., i još nekih drugih. Onda je to moguće slagati posebno....
 

Martin

Poznati forumaš
Pa, sad, možda sam se krivo izrazio (a, jesam) meni nije problem ako nema KKK, problem je ako se ne može zamijeniti kopča. Imam hrpu starih Fleischmanna, koji nemaju KKK, ali se kopča može promijeniti (to su one s bolcnama). Malo je razmak veći, ali, šta.....
Ali, kad kopče ne možeš promijeniti.....
 

nik

Veteran foruma
Gore pokazani Pikov Gv je trampom otišao kod @Dumus a za uzvrat je stigao ovaj bonbončić.
View attachment 92681
Ovaj Piko model ima podvozje njemačkog vagona. To je uobičajeno za sve Piko modele starih FS vagona. Kupi si neki jeftini TTM vagon u kitu pa iskoristi njegovo odvozje za ovaj Piko JŽ. Recimo TTM 3G Carro G. Konačni rezultat neće biti daleko od ACME JŽ exFS teretnog vagona.
klizni ležaji.JPG
Model na slici još nije gotov; fale stepenice, kočione papuče, ručice kočnica, prsne grede i odbojnici.
 

Davor

Veteran foruma
Hvala @nik na vrlo korisnom savetu. ;)

A sada sadržaj paketa:
Exact train - Danube train models, JŽ Gdv, tip Oppeln sa kočničarskom kućicom.
Opšti utisak je odličan. Vozna svojstva su popravljena u odnosu na prvi Oppeln.
IMG_20171029_122905.jpg

I u društvu nešto starijeg brata:
IMG_20171029_123207.jpg
 

milošjocif

Član foruma
Kod otvorenih teretnih vagona imamo za JŽ veliki minus,pa bi bilo vrlo poželjno imati vagone Linz i Villach sa JŽ oznakama epohe 3 i 4,ako su još postojali.
LP Miloš
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh