HO modeli - Davor

Davor

Veteran foruma
Nakupilo se već dosta modela kojima treba dodati sadržaj iz kesice sa dodacima. Volim Tillig i Piko jer tih briga nema.
Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da objavi ili pošalje slike svojih JŽ modela (Bl, Bcl i WLBl) sa pokačenim dodacima.IMG_20210215_011743.jpg
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Nakupilo se već dosta modela kojima treba dodati sadržaj iz kesice sa dodacima. Volim Tillig i Piko jer tih briga nema.
Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da objavi ili pošalje slike svojih JŽ modela (Bl, Bcl i WLBl) sa pokačenim dodacima.

Da zaista ima par dana posla za montiranje kesica sa dodacima.
Osim pravilnog montiranja JŽ modela (Bl, Bcl i WLBl) ovdje je vazan izbor ljepila , teknika doziranja ljepila , izbor pincete, povecala, rasvijete i plan B ako se nezgoda dogodi kod montiranja:hmmm: (shit happens)..
 

Davor

Veteran foruma
Sinoć sam počeo postavljat rukohvate na vagonima iz trećeg seta Jugoslavija exp.
Počeo sam od kušeta i odmah se preznojao jer su rukohvat bili duži i nemoguće ih je utisnuti u rupice.
Prešao sam na Bl čiji rukohvati savršeno legli a isti su iskorišćeni sa kušet. Na kraju sam shvatio da je neki Kinez zamenio rukohvate kušeta i Z2.
Kušet iz seta 55111 nema probušenu rupu za prihvat rukohvata...itd.
Žurka počinje....
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Mogu samo da zamislim nervozu :eek: koja nastane kad shvatis da su rukohvati duzi ili kraci u odnosu na rupice za montiranje. Sreca pa si brzo nasao gresku kod pakovanja kesica sa dodacima.
Sto se tice izbora ljepila , nasao sam da je Micro kristal klear dobar za ljepljenje sitnih detalja, koriste ga modelari vec duze vrijeme.
Doziras ga sa cackalicom u rupice i montiras detalje,navodno ovo ljepilo ne ostavlja nikakve tragove kao ostala providna ljepila.

Trebali bi otvoriti novu temu za montiranje kesica sa dodacima.

mi-9-micro-kristalclear.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Micro Kristal Klear ljepilo koristim već duže vrijeme i vrlo dobar je za ljepljenje detalja poput rukohvata i sl. dijelova koji nisu izloženi naprezanjima. Ne oštećuje model, ne ostavlja tragove, proziran kada se posuši. Za bolju preciznost nanošenja, ne upotrebljavam čačkalicu, već malu običnu šivaću iglu. Malo ljepila na vrh igle i iglom ravno u rupu, dovoljno da se rukohvat fiksira. Ukoliko rukohvat ne ide u rupu, ponekad je potrebno i te rupe čisto malo provrtiti tankim svrdlom, tek toliko da se očiste od boje (ne pretjerivati, jer se rupe vrlo lako mogu previše proširit, a onda rukohvat počne plesati)
Oko Goša vagona čovjek se ponekad malo zaigra, pa doradi extra sitne detalje, imam poslikano ako ti pomaže kod recimo starijih serija kola, smontirani panel prekidača el.grijanja (poželjno nešto jače ljepilo) :

20201003_113050.jpg

ACME 55238.JPG
 

dejan

Član foruma
Supporter (2016)
Micro Kristal, mi je nedostupan u Srbiji. Ima ga na Amazonu po ceni od 4 dolara i troškove isporuke od 45$. :zvizdi:
Nažalost nema ga ni Vasutmodell preko koga inače dobavljam dosta modela.
Micro Kristal ima na ovom sajtu (trenutno nestao), ali redovno dopunjavaju zalihu.
postarine su OK za Srbiju.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh