HR ZT Uaai-z

thomcro

Aktivan član
Neznam kamo bi sa ovime pa ću ovdje postati jer ovo je tek "zasjalo" kao ideja za neki mogući budući homemade uradak (ako što ne nađem na netu). Dakle, prevrnuh net za nečime sličnim da se nemoram patiti pa sam to raditi međutim rezultat je
2640029028.gif
. Da bi bilo jasnije za čime tragam evo par fotografija ...

Registracijski podaci
100_2797.jpg


Vagon
100_9384.jpg


100_9385.jpg


100_9389.jpg


100_9392.jpg



Dakle, vagon je ogromaaaan, ima 24 osovine podjeljeno na 2x4 postolja (8 troosovinskih postolja!). Kotače imam ali neda mi se raditi to čudo od vagona ako ga je netko već napravio (mislim na tvorničke modele) pa bi ga rađe kupio nego da ga sam idem raditi (za nevjerovati jeli :D ?) jer na njemu je najteže napraviti upravo ta postolja. Ili ... možda netko ima potrebnu količinu troosovinskih postolja na prodaju :D ? Uglavnom, vagon je zanimljiv upravo zbog svoje mobilnosti (gore-dole, lijevo-desno, rasklopivost srednjeg djela ...). Onako od oka i duljina modela bi trebala biti impresivna, bez srednjeg djela koji drži trafo je skoro 40 cm a sa tim djelom dobrih 60 cm!!! Visina je kao pristojna lokomotiva. Naravno, pričamo o H0 mjerilu!

Inače taj vagon je prije 14 dana izletio u Fužinama ...
100_2753.jpg


Shodno gore iznesenom ... ako netko ikako može pomoći bilo kakvom informacijom u svezi modela ili postolja bio bi zahvalan!
 

KAPO

Poznati forumaš
Sličan vagon proizvodi Liliput!
lilsch23.jpg

Ja ciljam jednog za Božić, mislim da mu je cijena oko 100€
 

Damir

 
Osoblje foruma
Imaš i među Marijetovim modelima isto takav vagon,samo mislim da je on prodan već odavno :hmmm
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=19&t=583&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=19&t=583&start=10</a>
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Bas neobican vagon a ja ih obozavam,inace cemu sluzi ovaj vagon? Kapiram da ima neki trafo na njemu..
 

thomcro

Aktivan član
I jedan i drugi mi izgledaju kraći (gledajuć samo postolja ne i onaj srednji dio za transport trafa) ... baš sam se ponadao da je netko napravio ovakav vagon ali izgleda da ću morat (opet) zagrijat stolicu :hmmm :zvizdi: . Da nebi sad krenula pitanja kad ću počet i u kojoj je fazi ... vagon treba najprije nacrtat pa tek onda krenut u izradu a to neće bit prije :hmmm ... a iduća godina svakako ali sve će ovisiti kad dovršim ona dva Mopeda i manevre.

*****
brojcile kaže:
... inace cemu sluzi ovaj vagon? Kapiram da ima neki trafo na njemu..
Prijevoz specijalnih i teških tereta ali uglavnom se prevoze transformatori iz "Končara" za Rijeku
 

thomcro

Aktivan član
brzi_voz_628/629 kaže:
Thomcro evo jedne lakše varijante za izradu
...
Ma našao sam ja ali i Kapo i Damir light vesion ali ja nebi to :D , ja bi ovo, hard version :D . Možeš zamisliti kako se taj vagon pregiba i savija preko skretnica!? Pa na njega naprijed nakeljiš jednu Žutku ili Žutku ... a vagon onako duuuug ...
4173391778.gif
... milina za gledat! Uh-hh, predaleko sam otišao u sanjarenju!
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
heh, pa taj vagon ima problema sa "pregibanjem" i na ravnoj pruzi (sudeći po onoj tvojoj fotki) a mogu mislit kako mu je preko skretnica! :shit:
 

thomcro

Aktivan član
Evo kako vagon izgleda u punoj dužini ...



Ovo je napravljeno iz tri fotografije i zato se svjetionik ponavlja (ali on i nije bitan u cijeloj ovoj priči). Kliknuti na fotografiju ako želite vidjeti puno veću!
 

thomcro

Aktivan član
Stvar se pokrenula sa mrtve točke, jučer sam izrezao dio djelova za prvo postolje i mogu reć da je sve prilično dobro ispalo. Sad me povuklo i kroz par dana će biti još radova ali još neću stavljat nikakve fotografije doke se ne skupi materijala za objavu :D .
 

thomcro

Aktivan član
Mogu pomoć? Ako trebaš pomoć piši na PP ili otvori temu pa će se nešto iskemijat *mudri*

******
Evo (napokon!) i prve konkretnije fotografije!

dsc00310.jpg


Ono na lijevoj strani u crvenom krugu su djelovi baze postolja i na to će biti ljepljeni detalji ("poklopci" ležaja osovina, lisnate opruge, čreva, cilindri ...). Do sada sam izrezao tek 4 postolja, pola bi rekli :D
 

flado

Član foruma
Sve sam ja isplaniral kam kaj ide ali je sporohodno prkljanje. Rubnjaci , parapet, stupovi, žica, čempresi itd. Još me i hebe kokosova metla. :D
 

thomcro

Aktivan član
Nevoljko volim priznat ali ... nabil sam si žulj na kažiprstu desne ruke od rezanja ovih postolja
1571107705.gif
3203236809.gif
... :D
 

thomcro

Aktivan član
Baze za svih 8 postolja su izrezane i uparene.

dsc00310.jpg


Slijedeći korak je izrezivanje detalja, poklopci ležajeva osovina, lisnate opruge ... pa ćemo u slijedećim postevima o tome. A možda i o nečemu drugom
978972.gif


Do slijedećeg nastavka ...
661975.gif


*****
Zaboravio sam napisati, u najdonjem redu se vide postolja koja su malo drugačija od ostalih, ta postolja idu na čela vagona i zato se razlikuju.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh