hyperion - modeli H0

hyperion

Veteran foruma
Zlajo, to sam i ja prvo pomislio. U stvari na jedan od vagona nisam ja stavljao kopče nego kolega, iskusni maketarski mehaničar. :) Sutra poslikam.
 

hyperion

Veteran foruma
Pogledao sam i izgleda da se tu ne može puno napraviti?
Međutim vlak u zavoju zastajkiva, pogonski kotači kao da klize po pruzi. Još se kome to dešava?
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Imaš stariju verziju bez kinematike,a apsurd je da je Flm.proizvodio kratke kopče koje pašu i na takve modeleUpotrebljivo je u voznom smislu i ako samo jedna strana kacenja ima kinematiku,tj.probaj da tako miksujes ako je moguće.
 

hyperion

Veteran foruma
Napisao sam da samo jedan od 4 vagona ima kinematiku. Nema se tu šta podmazivati, jedino rešenje je nači dulju kopču (ili modifikovanje kopče) za deo na kojem se spajaju dva vagona bez kinematike. mikado je tačno konstatirao.
 

Miloskalezemun

Član foruma
Podmazi ti to lepo i da te bog veseli.
Imaju te stare kinematike federe one pa od vremena zardjaju pa nece lepo da rade...imas u Becu radnju Carl Hilpert,imaju Rocove kopce za po 20centi...ja sam uzeo,imam oko 50-ak kopci kakvih hoces...
 

hyperion

Veteran foruma
Nakon 15 godina dizela i elektri je u mojoj kolekciji provozao muzejski vlak s 10 dvoosovinaca i prvom konkretnom parnjaćom.

img8111.jpg



Vanjski ovaj je od Roco Line tračnica koji čeka da po njemu provozaju digitalne lokse koje imam.

img8112.jpg
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Nakon 15 godina dizela i elektri je u mojoj kolekciji provozao muzejski vlak s 10 dvoosovinaca i prvom konkretnom parnjaćom.

img8111.jpg



Vanjski ovaj je od Roco Line tračnica koji čeka da po njemu provozaju digitalne lokse koje imam.

img8112.jpg
:aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:
 
INFO:

spominjanje porodica/obitelj/familija članova Foruma u negativnom smislu i sa vređanjem
je daleko iznad crvene linije ponašanja koje je dozvoljeno ovde, na ovom Forumu!

Zadnji put opominjemo dotične članove da se ovde drže modelarskih tema i diskusija
a sve svoje ostale privatne stvari rešavaju izvan Foruma!

.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh