Intermodalni vagoni i cestovna vozila

Thommo

 
Osoblje foruma
Po slikama kolekcija naših članova vidi se da su intermodalna vozila dosta popularna. Mislim na moderan način prijevoza roba, tj. kontejneri na vagonima i kamionima, kamionski sanduci koji se ukrcavaju na posebne vagone, Ro-La vlakove i slično.

Cisalpino je nedavno pokazao svoje SBB Ro-La vagone, znam da Sky ima doma koji "bombončić" u kolekciji, a i Wille Coyote je stari "kontejneraš". ;) Siguran sam da i drugi imaju zanimljive stvari.

Pa ajmo malo zaviriti u kolekcije... znači, ako želite postati fotke, neka to budu vaši vagoni i vozila, ne slike s neta.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ja imam skromnu kolekciju intermodalaca, ali evo. Prvi je Pikov dvoosovinski MAV Lgss vagon u atraktivnom plavom bojanju. Takvi se povremeno znaju vidjeti u Rijeci na kontejnerskom terminalu. Prevozi Walthersov 40' stopni kontejner od Maerska.

IMG_5825.jpg


IMG_5829.jpg


Drugi vagon je OBB Res. Ovo nije baš sasvim točan model za kontejnerski prijevoz, ali HŽ jako puno koristi vrlo slične Rgs vagone za prijevoz kontejnera.
Teret vagona su dva 20-stopna kontejnera. MSC je isto Walthersov, a crveni je neki no-name. Oba imaju rebra i izgledaju dosta realno.

IMG_5830.jpg


IMG_5831.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Od cestovnjaka, imam tri "cuga", a svi imaju poznate Hapag-Lloyd narančaste kontejnere.

Prva je Scania R580 V8 Topline s 40-stopnim kontejnerom. Model je Herpa.

IMG_5834.jpg


IMG_5835.jpg


Slijedi Herpin Mercedes Axor zadnje linije, s Albedo poluprikolicom za 20- i 30-stopne kontejnere. Na sebi ima 20-stopni Hapag-Lloyd kontejner.

IMG_5840.jpg


IMG_5841.jpg


I na kraju Herpin IVECO EuroTech s AWM poluprikolicom, natovarenom s dva 20-stopna kontejnera.

IMG_5844.jpg


IMG_5842.jpg
 

Železničar

Poznati forumaš
Stvarno je odlican ovaj Res :palac_gore: , dobro bi mi doslo par takvih vrlo cesto ih vidjam u Somboru bas sa takvim kontejnerima (obicno su natovareni tucanikom za Somborputeve).
 

damir661

Veteran foruma
Voze ih tako u otvorenim kontejnerima radi lakše manipulacije s njima. Tucanik se ne koristi samo u železničke sfrhe, već i za puteve i ko zna još za šta, pa zamislite šta bi bilo kada bi iz Taddns ili Falns kola npr. prvo istovarili tucanik, pa opet sve utovarivali u kamion pa onda opet istovari, to sve košta, a vreme je novac. Manipulacija kod kontejnera je pristupačnija
 

Herceg

Član foruma
Thommo svaka cast :ples2: jos nabavi kakav tegljač 3 osovine i kontejner šlepu 2 il 3 osovine da možeš prevozit frigo kontejnere :D
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Kad me već Thommo spominje, evo par fotki iz davnijih dana.
Prva je Piko Rgs vagon sa 3 20ft kontejnera. Bili su oslikano Conradovim logom, ali sam ih prefarbao, nalijepio oznake i bacio wethering.
watheredcontainerskt4.jpg


Intenzivan pretovar s vagona na kamione:
varjai1jy5.jpg


daf2ur1.jpg


Na kontejnerskom terminalu su plaće očito dobre.
bmwnd3.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Wile E Coyote kaže:
Na kontejnerskom terminalu su plaće očito dobre.
Sve je to meni sumnjiva roba, svi automobili su neregistrirani... >:D:

BTW, kad smo kod ovih Res vagona, imam ja jedan Fleischmann-ov DR, kupio sam ga davno za eventualnu preradu:
 

Attachments

  • DR Res.JPG
    DR Res.JPG
    129.2 KB · Pregleda: 120

damir661

Veteran foruma
Bora Somborac kaže:
Stvarno je odlican ovaj Res :palac_gore: , dobro bi mi doslo par takvih vrlo cesto ih vidjam u Somboru bas sa takvim kontejnerima (obicno su natovareni tucanikom za Somborputeve).

Ja imam takav Fleischmannov 5787 A OeBB Rs, isto je odličan, samo ima ona malo drugačije Y 25 postolja.
IMG_0036-1.jpg


Mogu da posluže i ČD,PKP,DB
IMG_1941.jpg


Ovakvi kontejneri se voze kod nas na gotovo istim Regs vagonima, razlika je samo što ovi modeli imaju malo razdvojenije stubce
Inače, od intermodalnih S vagona se zaista može videti svašta po našim prugama, a prevoze svašta od kontejnera, prikolica, prikolica bez točkova, cisterne i sl.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ovog Herpa Volva F10 s kontejnerskom p.p. sam zaboravio, istina, on je cca. 2 desetljeća stariji od onih s prve stranice...

2011-03-20_modeli_HerpaF12DB1.jpg


2011-03-20_modeli_HerpaF12DB3.jpg


2011-03-20_modeli_HerpaF12DB2.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Sa sajma u Nürnbergu 2012:

Predstavljeni prototipovi modela Taschenwagen T5, firme Kombimodell:


i Doppel-Taschenwagen T2000 :


Taschenwagen T3, firme Hobbytrade:


Kao i ACME Sggmrss 90 modeli:


( slike uzete sa: http://www.eyro.ch/ )
 

Attachments

  • Kombimodell Spur H0 Taschenwagen T5.jpg
    Kombimodell Spur H0 Taschenwagen T5.jpg
    168.9 KB · Pregleda: 31
  • Kombimodell Spur H0 Doppel-Taschenwagen T2000.jpg
    Kombimodell Spur H0 Doppel-Taschenwagen T2000.jpg
    159 KB · Pregleda: 33
  • Hobbytrade Spur H0 Taschenwagen T3.jpg
    Hobbytrade Spur H0 Taschenwagen T3.jpg
    161.6 KB · Pregleda: 33
  • nuernberg2012_acme_sggmrss90[1].jpg
    nuernberg2012_acme_sggmrss90[1].jpg
    192.9 KB · Pregleda: 36

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh